FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-03-09 23:09  [Galeria] Niemiecki czołg średni Pz.Kpfw. IV Sd.Kfz 161 Ausf. F1(E) /konstr.własna/
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

To pierwszy w kolejności wykonania niemieckich pojazdów pancernych na tym samym podwoziu a mianowicie podstawowy czołg średni Pz.Kpfw. IV Ausf. F1(E,C,D,H)?? a w zasadzie jak teraz można powiedzieć typowo frontowa "hybryda" jakie często powstawały z braku części zamiennych w sąsiedztwie frontu i zastępowania w warsztatach remontowych pewnych zniszczonych podzespołów w jednych czołgach innymi odmontowanymi z uszkodzonych wozów, które musiały wrócić do fabryk na złom lub większy remont.
Kadłub ma bowiem prostą przednią płytę kadłuba jakie były w wersjach B,C, F1 i późniejsze, ale już z kulistym jarzmem km. wprowadzonej od wersji E oraz F1, która była ostatnią z krótką lufą. Klapa w wieżyczce dowódcy nie jest dzielona czyli jak w wersjach H, J, podobnie jak właz boczny jest cały, jak w wersjach A,B, C, D(choć widziałem zdjęcia wersji D już z bocznym włazem dwudzielnym) itd.
Mam nadzieję, że Koledzy fachowcy od Pz. IV nie dostaną z tego powodu ataku serca i nie będą technicznie ortodoksyjni :-), ale to skutki niefachowych planów jakie miałem w latach 80 ubiegłego wieku, gdy kleiłem te czołgi. A zresztą to tylko stary model, któremu można wiele wybaczyć......
Model pomalowałem w barwach 3 Dywizji Pancernej (malowanie letnie)z okresu walk na froncie wschodnim (Ukraina, Polska, Węgry).

, , , , , , ,

, , , , , , ,

, , , , ,
--

Post zmieniony (01-09-14 13:53)

 
02-03-09 23:47  Odp: [Galeria] Niemiecki czołg średni Pz.Kpfw. IV Sd.Kfz 161 Ausf. F1(E)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

A tutaj jeszcze chciałbym Wam przedstawić "zjazd rodzinny" prezentowanych modeli niemieckich pojazdów klejonych zaprojektowanych i wykonanych samodzielnie od A do Z na taśmowo wykonywanym podwoziu.
Niestety na stoliku brakuje przystawek, alkoholu, ciast i innych akcesoriów rodzinnego spotkania ;-)

, , , , , , ,

Post zmieniony (02-09-14 17:35)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024