FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-02-09 22:10  [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M /konstr.własna/
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Model radzieckiego działa samobieżnego SU-76 M czyli "Samochodnoj ustanowki" lub "samochodki" jak w skrócie nazywali je Rosjanie czy też "suczki" jak pieszczotliwie określali je żołnierze polscy opracowałem i wykonałem samodzielnie przed prawie 30 laty na podstawie Planów Modelarskich nr 4 z 1970 r. Pana J. Magnuskiego i nr. 43 TBU z roku 1976.
Bardzo mi się spodobał tez pojazd, gdyż jeszcze nie miałem żadnego z odsłoniętym przedziałem bojowym
Działo to zbudowane na zmodernizowanym i nieco wydłużonym podwoziu czołgu T-70 było wyposażone w popularną armatę kal. 76.2 ZiS-3 i służyło zarówno do wsparcia piechoty jak i do zwalczania czołgów.
W LWP wyposażona w nie była każda dywizja piechoty w samodzielnych dywizjonach artylerii samobieżnej (sdas) liczących po 13 dział oraz niektóre pułki artylerii samobieżnej (pas) 1 Korpusu Polskiego składające się z 4 baterii i liczące 21 dział.

Model przedstawiłem w typowym malowaniu i oznaczeniach tego typu pojazdów w Wojsku Polskim w latach 1943/45 i w okresie powojennym.
Niestety tu jak i na wielu modelach z tamtego okresu widać fatalne skutki jedynego wówczas sposobu zmatowiania błyszczącej farby nitro jaka tylko była wtedy dostępna malowanej spryskiwaczem fryzjerskim (stąd ten "cellulit")

, , , , , , ,

, , , , , , ,,

Post zmieniony (01-09-14 18:59)

 
01-03-09 00:44  Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam.
Mam do ciebie prośbę,czy mógł byś zrobić kilka fotek regału,półki lub miejsca,gdzie stoi ta cała twoja kolekcja?Bo widać że masz tego trochę:-)Tak się zastanawiam gdzie one stoją na codzień,i to przez parę ładnych lat. I tylko nam nie mów że stoją na telewiżorze.:-).
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
01-03-09 22:30  Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Obiecuję Kolego Cyryl, że jak tylko skończę wstawiać galerie pozostałych modeli to sfotografuję całą kolekcję w jej miejscu zgrupowania czyli na ścianie (na telewizorze by się nie rzucały w oczy :-)) i jak uda mi się znaleźć czas by pozdejmować je na podłogę to zrobię zdjęcia typu "ja w otoczeniu......., ze wskazaniem, który to ja aby nie pomylić mnie z modelem czołgu"
Co do przechowywania, to zaprojektowałem do tego celu specjalne oszklone z przodu i ze szklanymi półeczkami wewnątrz gabloty na całą ścianę od wysokości 1,5 m nad podłogą do ok 20 cm od sufitu w standardowym mieszkaniu w bloku z lat 80.
Kształt półek i kolor dobrałem do mebli jakie mam w tym pokoju by dobrze wyglądało. Wcześniej modele poniewierały się na odkrytych miejscach na meblach, ale nie wychodziło im to na dobre, więc trzeba było zainwestować w ochronę.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
02-03-09 14:51  Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Fajnie!!!Czekamy na zdjęcia!!!

 
03-03-09 09:32  Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Fajna maszyna. Naprawdę Fajna tak jak pozostałe z Twojej kolekcji które widziałem.
Ale ta ma dla mnie wyjątkowe znaczenie bo też kiedyś, kilkanaście lat temu (w czasach szkolnych) zbudowałem SU 76 z MM.
Oczywiście gdzie tam mojemu do tego co widzę na tych zdjęciach.
Model Rewelacja.

--
Pozdrawiam

 
04-03-09 18:29  Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dzięki Waldi, ale także Ty na pewno dojdziesz do wprawy i to o wiele prędzej więc będziesz wykonywał jeszcze ładniejsze!
Tym bardziej, że teraz można różnych technik uczyć się z modelarskich forum, a ja do wszystkiego dochodziłem metodą prób i błędów. Ale te stare, pierwsze modele zostawiaj na pamiątkę i dla porównania.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024