FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-02-09 15:31  [Galeria] Japoński czołg lekki 2595-Ha-Go
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Ten model japońskiego czołgu lekkiego wykonałem z "żółtego" GPM-u nr 113 w niecały rok od zakupienia po jego wydaniu.
W fachowych oznaczeniach wojskowych czołg ten znany jest jako Typ 2595 Ke-Go. Jednak w niektórych publikacjach częściej spotyka się jego fabryczną nazwę 95 Ha-Go lub Mitshubishi Typ 95.
Był to najliczniej występujący w armii japońskiej wóz bojowy używany od końca lat 30 do 1945 r. na wszystkich frontach II wojny światowej gdzie walczyli Japończycy (Chiny,Mongolia, Mandżuria, Płw. Malajski, Birma, Filipiny, wyspy Oceanu Spokojnego). Do 1943 r. wyprodukowano 1161szt. tego czołgu (dane zachodnie) zaś wg. źródeł japońskich 2378 szt.
Elementy jego zawieszenia wykorzystano do produkcji prezentowanego przeze mnie w "Projekcie 50 lat MM" drugiego na razie w mojej kolekcji czołgu japońskiego, którym był czołg pływający 2 Ka-Mi.
Model przedstawia pojazd w barwach i oznakowaniu 1 Pułku Czołgów z okresu walk na Malajach w grudniu 1941 r.
Robiony był także w okresie niedostępności internetu więc mogą wystąpić drobne braki.


, , , , ,

, , , , ,

, , , , , ,


--

Post zmieniony (01-09-14 14:57)

 
03-03-09 11:41  Odp: [Galeria] Japoński lekki czołg 2595-Ha-Go
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ha-go - zawsze chciałem go mieć, ale zakup tego wydania GPM-u to teraz lekkie science-fiction:) Może ktoś zdecyduje się na reedycję modelu - zakupię chętnie bardzo. Taka drobna sugestia. Co do samego modelu - podtrzymuję to co napisałem przy okazji pojazdu z kraju rządzonego przez Duce - bardzo dobre wykonanie, Ha-go - piękny szkrab:) . Naprawdę duuuuże uznanie dla Twoich umiejętności modelarskich. Pytanie - ile modeli znajduje się w Twojej kolekcji? O tym jak godzisz pracę z hobby nie pytam, bo wydaje mi sie, że Twój zawód to "projektant i sklejacz pojazdów kartonowych":)
Pozdrawiam!!

 
04-03-09 19:14  Odp: [Galeria] Japoński lekki czołg 2595-Ha-Go
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Jeszcze raz dziękuję Ci Kolego Stachowitz za miłe słowa uznania pod adresem mojej twórczości! Modelarstwem bawię się już od 41 lat i jakoś cały czas szczęśliwie udawało mi się godzić najpierw naukę a później pracę zawodową, obowiązki domowe, życie rodzinne i towarzyskie, działkę z rozwijaniem tego mojego hobby.
Co do ilości moich modeli to już kiedyś pisałem o tym, ale jeszcze raz policzyłem bo ostatnio coś doszło więc wg. stanu na dzień 04.03.2009 r. posiadam następujące modele:
Papierowe-3 okręty, 3 samoloty, 1 rakieta, 60 wozów pancernych, 3 armaty.
Plastikowe-9 wozów pancernych i 2 samoloty.
Łącznie to 81 różnych modeli, a doliczając te kilkanaście wcześniejszych, które zostały zniszczone daje to około setki. Czyli średnio statystycznie wypadało 2,5 modela/rok, czyli niedużo ;-)
Oczywiście były lata, kiedy ich nie robiłem, bo nie było na to czasu, więc w innym czasie musiało powstawać więcej :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024