FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-02-09 19:37  [Galeria] Niemiecki transporter opancerzony Sd.Kfz 251/9 Ausf.D
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

To kolejny "zabytek" w mojej kolekcji, a mianowicie wykonany z GPM-u nr 21 zaraz po ukazaniu się tej wycinanki (jeszcze w wersji bez zszytych kartek i w foliowym opakowaniu) transporter opancerzony Hanomag SdKfz 251/9 Ausf. D.
W niemieckiej nomenklaturze był to Schutzenpanzerwagen fur 7,5 cm KwK 37 L/24 tzn. transporter uzbrojony w krótkolufową wersję czołgowej armaty kal.75 mm, w którą były wyposażone czołgi średnie PzKpfw IV Ausf. A-F1.
Pojazdy te w armii niemieckiej używane były w latach 1939-45 na wszystkich frontach II w.ś. Budowane były w 4 podstawowych wersjach: A, B, C, D, oraz w 23 odmianach specjalistycznych różniących się uzbrojeniem i wyposażeniem.
Nawet po wojnie Czesi produkowali ten transporter pod oznaczeniem OT 810 nieznacznie zewnętrznie różniący się od pierwowzoru (m.in. całkowicie zakryty przedział bojowy)
Model tego pojazdu posiada ruchomą armatę, przednie koła i przeciwlotniczy km. oraz otwierana tylne drzwi. Malowany podkładem Wehrmacht Olive w wersji nitro jeszcze mojej własnej wytwórczości z opisywanym wielokrotnie przy różnych prezentacjach zmatowiaczem z pokostu, taklu i drobno zmielonego oraz przesianego pumeksu. Ale już "wężyki" kamuflażu to pierwsza moja próba malowania pożyczonym aerografem (kilka lat później zakupiłem własny). Typ malowania stosowany w 5 DPanc SS "Wiking" w Polsce i w 2 DPanc SS "Das Reich" w Normandii latem 1944 r.


, , , , , , ,

, , , , , , ,

Post zmieniony (29-08-14 17:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024