FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-02-09 17:02  [Galeria] Polski czołg lekki Vickers E
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

To kolejny model z "wrześniowej" części mojej kolekcji czyli lekki czołg Vickers E wykonany niecały rok po zakupie Wydawnictwa Model Card z tym wozem wydanym przez wtedy istniejącą spółkę J.Oleś & B.Czyżyński.
Czołgi Vickers E zostały zakupione w Anglii w 1931 roku w ilości 38 sztuk. (22 sztuki dwuwieżowych, które były uzbrojone w 2 ckm Browning wz. 30 kal.7,92 mm i 16 sztuk jednowieżowych uzbrojonych w działko i 1 ckm).
Czołgi te znajdowały się w w składzie dwóch samodzielnych kompanii czołgów lekkich (po 17 szt.) i mimo że we wrześniu 1939 r. były już przestarzałe i zużyte brały aktywny udział w walkach w wojnie obronnej zadając straty najeźdźcom i dając świadectwo bohaterstwa polskich czołgistów.
Model wykonany jest w typowym malowaniu polskiego sprzętu pancernego z kampanii wrześniowej. Na ostatnich 4 zdjęciach w otoczeniu polskich piechurów w ataku na nieprzyjaciela- bagnety żołnierzy wykonałem ze stali z żyletek :-)
Pozostałe modele wrześniowe w postaci samochodów pancernych wz.28, 29 i 34 oraz czołgu pływającego PZInż 130 zamieszczone są w Projekcie 50 lat MM więc na razie nie będę dublował galerii.

, , , , , , ,

, , , , , , ,

, , , , , , ,


--

Post zmieniony (31-08-14 15:06)

 
04-11-18 17:50  Odp: [Galeria] Polski czołg lekki Vickers E
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam wszystkich w kolejnej odsłonie plenerów moich starych, ale już pobrudzonych modeli.
Jak widać tym razem po modelu prototypowego czołgu pościgowego 10TP przyszedł czas na "wrześniową nutkę", którą rozpoczynam od modelu dwu wieżowego czołgu Vickers.
Zapraszam do oglądania!

, , , , , ,

, , , , , ,

, , , , , ,

Jak to bywa w każdej sztuce na zakończenie prezentuję zdjęcie z głównymi bohaterami sesji plenerowej wraz z jej reżyserem :-)))

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
04-11-18 18:22  Odp: [Galeria] Polski czołg lekki Vickers E
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Nie robię w broni pancernej, ale - świetnie zrobione i pomysłowo pokazane modele, gratuluję!

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
04-11-18 18:32  Odp: [Galeria] Polski czołg lekki Vickers E
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No i znowu jest pięknie.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-11-18 18:32  Odp: [Galeria] Polski czołg lekki Vickers E
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wrześniowe tematy zawsze mnie pasjonowały.

Post zmieniony (04-11-18 18:48)

 
04-11-18 18:45  Odp: [Galeria] Polski czołg lekki Vickers E
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,może dla mnie ciut,z naciskiem na ciut przyduże nity,śruby na wierzy ,zdjęcie poniżej dla mnie rewelacja,pozdrawiam Marek




--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-11-18 20:08  Odp: [Galeria] Polski czołg lekki Vickers E
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję bardzo Kolegom za pozytywne recenzje mojej plenerowej pracy, co zachęca do kontynuowania tej linii prezentacji modeli.
Wkrótce sukcesywnie będę pokazywał następne galerie modeli w plenerze, ale muszę wybrać spośród kilkudziesięciu zdjęć do każdego modelu te kilkanaście, które według mnie najlepiej pokazują sceny pola walki, obrobić je i przenieść do hostingu zdjęć.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
20-11-18 16:59  Odp: [Galeria] Polski czołg lekki Vickers E
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Czołem waszmości.
Spieszę z gratulacjami za pomysłowość w pokazie, właśnie wyszedłem z WoTa gdzie jeździłem polskimi TP 10 i innymi czołgami, gram już tak długo że nie pamiętam kiedy zacząłem, chociaż nie skleiłem jeszcze czołgu, wolę morskie klimaty :)
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-11-18 09:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024