FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-02-09 13:35  [Galeria] Polski czołg pościgowy 10 TP
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Model polskiego prototypu czołgu pościgowego kołowo-gąsienicowego 10 TP wykonałem z Wydawnictwa GPM, jak zwykle przy moich modelach uplastyczniając go i malując w barwy, jakie były stosowane w polskiej "pancerce" we wrześniu 1939 r.
W oryginale czołg ten uzbrojony w bardzo skuteczną w tamtym okresie armatę Boforsa 37 mm i sprzężony z nią km 7,92 w wieży wziętej z 7 TP oraz km 7,92 w kadłubie był już podczas prób jezdnych na jesieni 1938 r i wiosną 1939 r. konstrukcją przestarzałą. Mimo, że polscy inżynierowie oprócz zasad konstrukcji inż. Christiego (na których opierały się także radzieckie BT) zastosowali w nim szereg nowatorskich, własnych rozwiązań konstrukcyjnych świadczących o doskonałym poziomie naszej myśli technicznej to jednak był to już zmierzch typu czołgów mogących poruszać się na gąsienicach i na kołach. Losy prototypu kończą się w maju 1939 r i wszelki słuch i ślad po nim ginie.


, , , , , ,

, , , , ,



--

Post zmieniony (28-08-14 22:55)

 
26-02-09 16:53  Odp: [Galeria]Polski czołg pościgowy 10 TP
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Sławku , wielki szacunek dla Twego dokonania modelarskiego ,podziwiam całą galerię i życzę powodzenia w dalszych poczynaniach,raz jeszcze chylę czoło i pozdrawiam-staszek : )

--

 
26-02-09 17:08  Odp: [Galeria]Polski czołg pościgowy 10 TP
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję bardzo Staszku i jest mi niezmiernie miło tym bardziej, że ja również odwzajemniam się tym samym w stosunku do Ciebie podziwiając Twoje modelarskie dokonania!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
02-11-18 20:13  Odp: [Galeria] Polski czołg pościgowy 10 TP
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam!
Jako, że pogoda długo sprzyjała i miałem trochę wolnego czasu sobotnio-niedzielnego, więc pakowałem modele, które już trochę pobrudziłem do auta i jeździłem w poszukiwaniu pleneru fotograficznego. Czasem udało się, a czasem niestety wracałem, tylko przewietrzywszy efekty swojej pracy, bo albo słońce się schowało, albo było z tej samej strony co ładny krajobraz, silnie wiało lub też pojawiały się inne pogodowe problemy uniemożliwiające zrobienie sesji. Po Fordzie Tfc, Mgebrov-Renaultcie w dwóch wersjach wieżowych, Putiłow-Garfordzie i A7V przyszedł czas na inne modele, tym razem z piechotą :-).

, , , , , ,

, , , , , ,

, , , , , ,


, , , , , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
03-11-18 10:57  Odp: [Galeria] Polski czołg pościgowy 10 TP
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo mi się podobają Twoje plenerowe galerie. Działają na wyobraźnię :)

pozdr,
k

 
03-11-18 19:32  Odp: [Galeria] Polski czołg pościgowy 10 TP
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję bardzo za Twoją opinie Konradusie, bo jak widać po ilości wejść, chce się ludziom oglądać takie sesje, niezależnie od tego jakie mają zdanie na ten temat. Ja te swoje plenerki traktuję jako zabawę oraz odskocznię od codzienności a przede wszystkim relaks. Podobno, według zdania niektórych kobiet faceci rozwijają się do 5 roku życia a potem tylko rosną :-), więc ja też traktuję to niemal jak przedszkolne zajęcia :-)
Przy okazji mam do Ciebie pytanie jak mam zamieszczać plenerowe fotki w Galerii "50 lat Małego Modelarza", gdzie czasem jest kilka prezentacji do jednego tematu, a nie chciałbym się tak ni z gruszki ni z pietruszki wcinać w wątek, by go nie zaśmiecać. Teraz np. mam dylemat z zamieszczeniem galerii plenerowych dla polskich samochodów pancernych Wz.28, 29 i 34, które są przy jednym numerze MM a są tam też nie tylko moje 3 modele?

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
03-11-18 20:18  Odp: [Galeria] Polski czołg pościgowy 10 TP
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sławomir Bloch napisał:

> jak mam zamieszczać plenerowe fotki w Galerii "50 lat Małego
> Modelarza", gdzie czasem jest kilka prezentacji do jednego tematu, a nie chciałbym się tak ni z
> gruszki ni z pietruszki wcinać w wątek, by go nie zaśmiecać. Teraz np. mam dylemat z zamieszczeniem
> galerii plenerowych dla polskich samochodów pancernych Wz.28, 29 i 34, które są przy jednym numerze
> MM a są tam też nie tylko moje 3 modele?

Sławek, nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale jeśli chcesz dodać zdjęcia plenerowe, to chyba jako dodatek do swojej galerii, a nie nowy wpis.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=131&i=34&t=15#reply_34
Czyli edytujesz ten post i dodajesz do niego uzupełnienie.

pozdr,
k

 
03-11-18 20:33  Odp: [Galeria] Polski czołg pościgowy 10 TP
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ciekawa mało znana konstrukcja,dawno temu chciałem go budować ,Twoje dzieło bardzo mi się podoba ,choć gąski mogły by być troszkę podrdzewiałe ,gratuluję kolejnej maszyny ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-11-18 12:35  Odp: [Galeria] Polski czołg pościgowy 10 TP
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No i kolejny piękny model w kolekcji. Ciągle mam nadzieję, że uraczysz nas kiedyś relacją z budowy Twoich modeli.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-11-18 16:13  Odp: [Galeria] Polski czołg pościgowy 10 TP
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo podobają mi się te plenerowe galerie. No i brawa za kolejny model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024