FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-02-09 22:27  [Galeria] Niemiecki superciężki czołg Maus V1
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Zmobilizowany sugestią Konradusa, by w celu przejrzystości Forum i łatwego szukania interesujących nas modeli zakładać osobne galerie dla tych, które już pokazywałem w różnych wątkach postanowiłem też zrobić porządek w prezentacjach swojej twórczości modelarskiej.
Na początek przedstawiam model niemieckiego pancernego giganta a mianowicie prototyp superciężkiego czołgu V1 Maus (Mysz czyli Porsche 205) skonstruowanego przez inż. Porsche w 1943 r.
Wykonałem go zaraz po ukazaniu się modelu w Wydawnictwie Model Card, puszczając wodze fantazji co do malowania tego "pancernego kolosa" mającego w skali 1:25 ok.41 cm długości.
Dla porównania na ostatniej fotce razem z najmniejszym czołgiem niemieckim w mojej kolekcji wykonanym w tej samej skali czyli Pz.Kpfw. I B


, , ,
, , ,
, , ,
, , , ,

--

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

Post zmieniony (24-02-09 22:33)

 
24-02-09 23:35  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg V1
Kamil Zoszak   

Czyżby to MYSZKA

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
25-02-09 09:25  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg V1
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Model świetny. Rozmiar powala. Ostatnie zdjęcie super. Ciekawe czy tym kolosem dało by się gdzieś wjechać. Wielki jak stodoła.
Na grząskim terenie chyba by się zapadł od razu. A ile ważył ??

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
25-02-09 09:29  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg V1
Kamil Zoszak   

Są zdjęcie MAUSA z poligonu gdzie się zakopał po dach kadłuba w błocie. Żaden most nie wytrzymałby jego ciężaru. Stanowiłby tylko doskonały cel dla alianckiego lotnictwa. Taki sobie super jeżdżacy bunkier

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
25-02-09 09:59  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg V1
Grzesio   

Piękny model, robi wrażenie!

Na grząskim terenie chyba by się zapadł od razu.

Zapadanie się czołgu w grząskim terenie nie zależy od jego masy, ale od nacisku na grunt. Maus miał akurat bardzo szerokie gąsienice w stosunku do swych wymiarów i przypuszczam, że akurat ten parametr miał zupełnie znośny.
Żaden most nie wytrzymałby jego ciężaru.

O ile założymy, że np. mosty kolejowe to nie są mosty, to masz rację. ;-)
Stanowiłby tylko doskonały cel dla alianckiego lotnictwa.

Najpierw tylko trzeba by w ten cel trafić i to chyba bezpośrednio.
Ale "jeżdżący bunkier" chyba najtrafniej oddaje charakterystykę myszy.

Pzdr

Grzesiu



Post zmieniony (25-02-09 10:11)

 
25-02-09 11:46  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg V1
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Grzesio, z tym naciskiem na grunt nie zgodzę się z Tobą. Co z tego, że nacisk jednostkowy Mausa jest całkiem znośny, skoro te 180 ton masy i tak zrobi swoje. Masz słynny przykład KonigsTigera z Gdańska, pod którym zapadła się ulica. I nie pomogło tutaj to, że nacisk jednostkowy tego czołu był jednym z najniższych w tym okresie. Poza tym, jakby nie patrzeć to tylko 60 ton, a my tu mówimy o 180-tonowym Mausie.

--

 
25-02-09 12:40  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg V1
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Piękne maleństwo. Chodzi mi o model oczywiście ;-)

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
25-02-09 12:51  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg V1
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Świetny model , i na dodatek pięknie pomalowany.

 
26-02-09 20:00  Odp: [Galeria] Niemiecki superciężki czołg V1
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję Wam bardzo Drodzy Koledzy za słowa uznania odnośnie mojej modelarskiej twórczości. Jest mi tym bardziej miło czytając Wasze komentarze, że dotychczas na żadnej wystawie nikomu nie pokazywałem swoich domowych dokonań, a internet i takie hobbystyczne strony jak ta czy inne stworzyły mi (przypuszczam, że także kilku innym Kolegom) możliwość podzielenia się z Wami swoją sztuką kształtowania papieru. :-)
Życzę Wam wszystkim jak najwięcej przyjemności i satysfakcji z tego hobby!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024