FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-12-07 17:22  [G][Free model]Kartonowe modele latające z napędem pneumatycznym
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Witam wystrzałowo! :o)

Na Nowy Rok 2008, wraz z najlepszymi życzeniami, przygotowałem dla modelarzy kartonowych (głownie tych młodszych, choć i starszym wcale nie zabraniam) drobny upominek, jak sądzę - na czasie...

W miesięczniku Młody Technik (też mi "młody" - toż mu już 75 lat "stuknęło"! ;o) w numerze styczniowym (podobno jest już dostępny) ukazał się artykuł poświęcony latającym modelom rakiet bezprochowych z papieru i kartonu, ze szczegółowym opisem budowy i rysunkami w 1:1 modelu rakietki o nazwie MT-08 (drugie zdjęcie poniżej):



Mając rurkę średnicy 15 mm (np. po papierze faksowym) oraz papierową wersję artykułu, można wręcz wprost z gazety skleić ten modelik i ... latać. Jednak, by nie niszczyć gazety, za zgodą Redakcji MT na stronie podanej w moim profilu i sygnaturce, umieściłem linki do plików, pozwalających wydrukować wszystkie elementy rakiety w skali 1:1. Tam też odnaleźć można opis budowy poprzedniej wersji rakiety o nazwie MARS V (tej samej klasy - różni się w kilku szczegółach od opisu we wspomnianym artykule, ale parę rzeczy na pewno wyjaśni... zresztą co tu fachowcom wyjaśniać ;o) - życzę udanej zabawy z nadzieją, że podzielicie się tu wrażeniami i zdjęciami!
Na marginesie - uprzedzając pytania: " konradusowa" wersja modelu już jest opracowana (co najmniej 3 wakowców już ją widziało :o) i będzie powszechnie (na warsztatach dla dzieci nawet za darmo) dostępna od najbliższych WSMK III we Wrocławiu, gdzie również rozegrane zostaną towarzyszące wystawie warsztaty i zawody, z wykorzystaniem tego typu modeli (szczegóły podam za jakiś czas).

W tytule wspomniałem o konkursie - zadanie zatem brzmi następująco:
W w/w artykule znajdują się zdjęcia innego od MT-08 modelu rakiety, który został już swego czasu pokazany na tym forum, przy okazji publikacji innego artykułu. Proszę wskazać nazwę tego modelu oraz lokalizację wątku na czarnym forum (tam też znajdzie się wyjaśnienie zasady startu i lotu :o)
Nagrodą dla zwycięzcy, prócz uznania (lub zawiści ;o) pozostałych "czytaczy", będzie również zestaw materiałowy do budowy 4 różnych rakiet tej klasy (w tym rakiety, o którą pytam, oraz przedpremierowa wersja czarno-forumowa(!)) wraz z honorowym zobowiązaniem pokazania nam (za jakiś czas, na tym forum) swoich ukończonych rakietek ...

Życzę wszystkim wytrwałości i zdrowia - i nie tylko przy budowie modeli ! :o)
PD

MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB


Post zmieniony (02-12-09 10:54)

 
06-01-08 16:33  Odp: [Nowość FREE & konkurs] Latająca, kartonowa rakieta w MT 01/08
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

A to się zdziwiłem - 400 odsłon i 0 odpowiedzi.... :o)
Pytanie było przecież banalne (wystarczyło wpisać w forumową wyszukiwarkę np. "rakieta dla najmłodszych" i odpowiedź zostaje podana "na tacy").
Sądząc po ilości "relacji" ;o) w siostrzanym wątku (dotyczącym śmigłowca), jestem prawie pewien, że problem tkwił zupeeełnie gdzie indziej... ;o)

Zmieniam zatem zasady konkursu na następujące:
Konkurs, związany z tytułem tego wątku, polegać będzie na wykonaniu i zaprezentowaniu
a) najciekawszej graficznie rakiety (ale nie tylko dla dorosłych! ;o) o wielkości i geometrii opisanej w MT oraz na stronie http:///www.MODELmaniak.pl (z możliwymi różnymi kształtami stateczników). Sposobem dającym doskonałe efekty jest np. wykorzystanie kolorowej makulatury na elementy modelu...
b) najefektywniejszego modelu (chodzi o długość lotu), startującego z rurki średnicy do 15mm i długości do 11 cm.
c) najciekawszego modelu latającego z wyrzutni j/w

Roztrzygnięcie konkursu nastąpi podczas III WSMK.
Ci, którzy nie przyjadą w czerwcu do Wrocławia (do czego jednak zachęcam), mogą wziąć udzał w konkursie poprzez ten wątek.
Nagrodami będą zestawy materiałowe do budowy modeli kartonowych - te typowe (jak MM) i te rekreacyjne (opisywane tu modele pneumatyczne itp).

Czy teraz lepiej?....
PD

MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB


Post zmieniony (06-01-08 16:36)

 
07-05-08 12:50  Odp: [Nowość FREE & konkurs] Kartonowe modele latające z napędem pneumatycznym
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Witam

III Wrocławskie Spotkanie Modelarzy Kartonowych tuż tuż...

W ramach III WSMK - o czym częściowo wspomniałem powyżej - zostaną zorganizowane I Zawody Kartonowych Modeli Latających z Napędem Pneumatycznym,do których zalicza się także opisana powyżej rakieta (ze strony podanej w mojej sygnaturce można pobrać plik z elementami do jej wydruku) , choć nie jest to jedyny typ pośród tego rodzaju modeli
- vide fotografia poniżej ;o)



Zapraszam do udziału w rozgrywkach zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych modelarzy - bo będzie o co powalczyć! :o) Więcej szczegółów o modelach pneumatycznych i najbliższym ich konkursie - już wkrótce.

Do zobaczenia!
PD

EDIT: Mam już potwierdzenie: model Concorde'a (ze zdjęcia powyżej, już z poprawionymi oknami kokpitu) zostanie opublikowany w czerwcowym numerze Młodego Technika wraz z plakatem III WSMK :o)

EDIT II: Wstawiłem okładkę MT 6/2008

MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB


Post zmieniony (29-05-08 10:07)

 
15-05-08 12:24  Odp: [Nowość FREE & konkurs] Kartonowe modele latające z napędem pneumatycznym
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Witam!

Zapraszam do budowy kolejnego modelu - tym razem jest to rakieta Krecika.

Zaprojektowaliśmy ją we wrocławskim MDK "na okoliczność".
Nie była dotąd (i nie będzie zapewne nigdy) publikowana drukiem - pozostanie rzeczywiście "free" .
W sprawie takiej właśnie możliwości uhonoorowania Twórcy i samej postaci, napisałem rok temu list do właścicieli praw autorskich - a że dotąd nie otrzymałem odpowiedzi, przyjąłem, że nie będzie to nikomu przeszkadzało ...

Opis budowy ;o) znajduje się na ilustracji poniżej, obok pliku do wydruku - dodam tylko, że głowicę należy odpowiednio (najlepiej przed wklejeniem do kadłuba) obciążyć kilkoma żwirkami lub piaskiem z klejem.



Satysfakcją dla autorów wycinanki będą natomiast opinie Wykonawców i zdjęcia modeli.
Zapraszam też po raz kolejny do udziału w zawodach podczas III WSMK.

Pozdrawiam - także w imieniu współautorki ;o)
PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
03-02-09 14:10  Odp: [Nowość FREE & konkurs] Kartonowe modele latające z napędem pneumatycznym
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

W nawiązaniu do zapowiedzi materiału o latającym kartonowym Concordzie, o którym pisałem dwa posty wyżej:

Na oficjalnej stronie Młodego Technika http://mt.com.pl/archiwum/mt_6_08_15.pdf można już pobrać cały artykuł (wraz z wycinanką!), na podstawie którego można wykonać modele Concordepokazane na zdjęciu powyżej.

Powodzenia w budowie i lotach!
PD

PS: Mam nadzieję, że kolejny wpis w tym wątku będzie zawierał zdjęcia któregoś z prezentowanych tu modeli.. :o)

--

MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB


Post zmieniony (05-02-09 20:15)

 
03-02-09 21:03  Odp: [Zapowiedź / Free Models] Kartonowe modele latające z napędem pneumatycznym
szpunek 

 

Kiedyś dysponowałem rakietą na sprężone powietrze i wodę produkcji naszych przyjaciół ze wschodu.
Ubaw był po pachy. Czas przypomnieć sobie młodość.
Dzięki za info.

--
"Klejenie to przyjemność..."

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024