FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-01-09 10:25  [pytanie] Catalinaz GPM
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!
Pytanie może i trywialne, ale potrzebuję informacji fachowca, mianowicie, czy model CATALINY wydany niedawno przez GPM przedstawia to samo opracowanie (T.Grzelczaka) co wczesne wersje w foliowych okładkach i (uprzedząc odpowiedź), czy szkielet laserowy oferowany przez GPM będzie pasował do tych starszych wydawnictw???
POZDROWIENIA

--

 
31-01-09 12:54  Odp: [pytanie] CATALINA z GPM
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Hmmmm mam to nowe wydanie GPM.
Z tego co kiedyś rozmawiałem z wydawnictwem - to jest to poprawione wydanie "?" na ile to zobaczymy jak zacznę sklejać.
Laserki miezyłem i jak na razie wymiary trzymają.
Co do wcześniejszego wydania to trudno powiedzieć czy będą pasować.
Ja na razie gromadze dokumentacje i szykuje się powoli do budowy tej łodzi latajacej.
Gdzieś znalazłem na jakimś forum relacje z budowy tego modelu i były tam jakieś problemy.
Mimo jakiś zastrzeżeń i tak skleje ten model - mam nawet dwa ekzemplarze więc nie martwie się o wystąpieie jakis problemów. Najwyżej zostanie pomalowany na koniec.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
13-05-10 16:58  Odp: [pytanie] CATALINA z GPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Masz moze ta relacje? znaczy linka do niej...

 
13-05-10 23:35  Odp: [pytanie] CATALINA z GPM
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Kleiłem stare wydanie (folia) już dosyć dawno temu ale nie przypominam sobie wiekszych problemów. Wszystko pasowało. Aktualnie mam również nowe wydanie , które wydaje mi się ciekawsze. Zmieniona kolorystyka no i gneralnie lepsze optycznie. Mam też laserowy szkielet ale nie sposób mi go porównać gdyż nie robiłem kopii zapasowej sklejając stare wydanie. Moim zdaniem jeśli to ten sam projekt tylko przerysowany, to nie powinno być problemów. Gorąco polecam. Efekt wart jest włożonej pracy. Polecam tylko uwadze solidne wykonanie pylonu na którym leży płat, gdyż ten ostani jest naprawdę spory.
Z Poważaniem
Koszałek

 
14-05-10 12:51  Odp: [pytanie] Catalinaz GPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ogladalem relacje na niemieckim forum. jest po prostu ogromny hehe... Ja mam do niej kola z gomixu ale przednie kółko jest za waskie. Wg instrukcji jest 8mm a z gomixu ma 4 czy 5mm co na oko widac ze nie pasuje. Mam tez oszklenie, dwie łezki :) wszystko jest tylko czasu na to nie ma :(
Link do relacji
http://kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=4987&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=7

Post zmieniony (14-05-10 13:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024