FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 92 z 173Strony:  <=  <-  90  91  92  93  94  ->  => 
09-12-15 09:53  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
István 

 

Ja mam takie życzenie, żeby się w końcu zapowiedzi Hobby Modelu ukazały, w szczególności Su-17M4, bo na ten model czekam już od dawna :-)
camo ZSRR w Afganistanie

 
14-12-15 17:48  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wiadomo może coś o wydaniu SM48 i ST43? A tak poza tym to życzyłbym sobie jeszcze SU46, ET42, ET41, SM31 oczywiście wszystko w 1:25

 
14-12-15 19:02  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Ja mam takie życzenie, żeby się w końcu zapowiedzi Hobby Modelu ukazały

Ja też: YF-23.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-12-15 10:03  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Fotogrimes   

Wcześniej napisałem w jakimś starym wątku, bo coś nie mogę się odnaleźć w tym skrypcie.
Moje świąteczne życzenie to uss Eldridge. Okręt sławny dzięki domniemanemu eksperymentowi filadelfijskiemu, bohater 2 filmów :)

 
15-12-15 12:20  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
kolejny_cichy   

A ja mam takie życzenie, modele których nikt jak dotąd nie wydał - FUG i MT-LB w 1:25 :)

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
15-12-15 12:26  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja czekam na jaka-23

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
20-12-15 10:53  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
A ja mam prośbę do projektantów, aby do modeli kartonowych jednostek pływających było dostępne podposzycie kadłuba - np. do pobrania w formie pliku pdf. Ułatwiło by to znacznie sklejanie długiego kadłuba modelu statku czy okrętu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
20-12-15 23:14  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Szkutnik. Do podposzycia muszą być odpowiednio pomniejszone wręgi w miejscu, gdzie będzie podposzycie. Problem w tym, że drukarki drukują różnie (niektóre mają przekłamania po kilka procent w różnych kierunkach - sprawdzone, zwłaszcza te najtańsze). Najlepiej, gdy podposzycie projektowane jest od początku, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami druku, a to nie zawsze podoba się odbiorcom.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
21-12-15 00:17  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Podposzycie ułatwia naklejanie poszycia, natomiast komplikuje budowę szkieletu. Moim zdaniem prawidłowo zaprojektowany kadłub (szkielet+oklejki) nie wymaga stosowania podposzycia. Dodatkowo elementy podposzycia muszą być szlifowane pod zmiennym kątem w rejonach rufy i dziobu, by dobrze pasowały do przestrzeni pomiędzy wręgami, co jest pracochłonne i nie takie proste. Szczególnie dla początkujących.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
29-12-15 11:19  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Soohy 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam,

;jeśli mamy taki wspaniały koncert życzeń to może coś czego jeszcze nie ma na kartonowym rynku modelarskim, a moim zdaniem jest to piękna maszyna - North American T--2 Buckeye :) W równie pięknym biało-czerwonym szkolnym malowaniu :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 92 z 173Strony:  <=  <-  90  91  92  93  94  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024