FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 83 z 173Strony:  <=  <-  81  82  83  84  85  ->  => 
26-01-15 13:02  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Ja też Karolu czekam,wiesz na co. I myślę,ba jestem pewien że to będzie wisienka na torcie.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
26-01-15 21:53  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

" i tak powiela się stare tematy / 20 letnie /"
Wyobraź sobie, że ktoś zaczynający teraz też chciałby skleić ten samolot. Zatem wydawca przerysował go z arkuszy kreślonych tuszem do Corela i wydał. Źle?

"Piszę , BUDOWĘ . Nie mylić z projektowaniem , jedno z drugim nie idzie w parze. "
Jak dzik w sosnę ... Ja tam każdy model sklejam.

"Łatwo jest kreślić z pomocą komputera na wybranych programach"
Czy Corel jest aż tak nieosiągalny? Tylko że do projektowania modeli trzeba posiadać znajomość nie tylko geometrii ...

A kilka życzeń też spełniłem, kolejne się realizują ...

 
26-01-15 23:01  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
AWOT   

Andy masz rację, "łatwo jest kreślić z pomocą komputera na wybranych programach" , "wystarczy nauczyć się projektować modele , a reszta sama już pójdzie".
Skoro to takie proste to naucz się projektować i spełnij swoje modelarskie marzenia. Przy okazji dowiesz się jak wielką kasę można na tym zarobić.

I nie pisz, że wychodzą tylko Messery i Spity bo tak nie jest. Zobacz tylko projekty KIEROWNIKA, o moich już nie wspomnę.

--

AWOT

 
26-01-15 23:24  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dokker napisał:

"Barham, Warspite, Resolution w fajnym kamo to aż się proszą"...

Ja to bym je przyjął nawet takie zwykłe, szare, bez tego kamo.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (26-01-15 23:25)

 
27-01-15 09:34  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Andy, dwa słowa ode mnie. Od jakiegoś prawie roku próbuje zaprojektować projektować proste modele okrętów, co prawda zabieram się do tego jak sójka za morze, ale naprawdę to nie jest ot tak sobie nauczyć się paru programów. Poza tym mówisz o projektowaniu jednostek, nietypowych, ale tu są dwa problemy po1. Jeśli projektant zdecyduje się zająć czymś to musi zdobyć tego czegoś plan, im mniej dokładny tym większa jest szansa, że za jakiś czas gdzieś wypłynie jakiś plan w świetle, którego projektowany model może się nadawać jedynie na rozpałkę. Po2. Dlaczego wydawnictwa wydają messery i spity? Proste i jasne, bo ludzie je kupują. Mieliśmy niedawno przykład wydawnictwa sklej model, które proponowało modelarzom świetne modele, jednak mocno niszowe, co się z wydawnictwem stało wie każdy  A po co więc ten wątek? Cóż a czemu nie? Może jakiś projektant przeglądając go rzeczywiście na coś z tej wypłakiwanej listy się zdecyduje 

 
27-01-15 12:59  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

Na tej zasadzie to byśmy nadal pewnie siedzieli w jaskini i zajadali surowe mięso ...

Żeby projektować modele wcale nie trzeba się uczyć programów. Wystarczy cyrkiel, linijka, krzywik, kalkulator i kartka + ołówek. Naprawdę.
Programy niesamowicie ułatwiają pracę, ale nie wyręczają projektantów.

Odnośnie Twoich - JKorjat - uwag.

Ad.1. - Lepiej coś zrobić, nawet jeśli to coś będzie tylko pewnym przybliżeniem oryginału - czy nie robić nic wiedząc, że to nie będzie takie jak oryginał?

Ad. 2. - Wydaje mi się, że prowadzenie wydawnictwa to jednak dość trudny kawałek chleba. I nie każdy sobie z tym może poradzić.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
27-01-15 14:23  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

„Na tej zasadzie to byśmy nadal pewnie siedzieli w jaskini i zajadali surowe mięso ...”

Mówisz o moim tempie i podejściu ? no cóż masz racje, lenistwo plus chęć nauczenia się jak najwięcej przy jak najmniejszym wkładzie pracy mnie spowalnia ;) ukrywać nie będę. Co do podejścia do zgodności z oryginałem, uwierz mi nie jestem ekstremistą :P
Ja robię for fun, zresztą nie będę się porównywał do projektantów, bo nim nie jestem i nie będę, jedynie się bawię. Wyraziłem tylko swoje zrozumienie wobec pewnego punktu widzenia.
Masz racje bez sprzecznie co do jednego, bez względu na narzędzia, czy to programy czy linijka cyrkiel etc. Model projektuje człowiek nie narzędzia.
A co do modeli to ja jak zawsze poproszę ORP Gryf (orp zetempowiec) :)

 
27-01-15 15:12  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

Jakby to powiedzieć ....
"Przyganiał kocioł garnkowi" - tym razem to o mnie samym. Tyle że ja bawię się projektowaniem, nie mam żadnego parcia na wydanie swoich wypocin, bo chyba ciężko to nazwać modelami.

Co do drugiego Gryfa vel Zetempowca - to nie widziałem nic poza prostym szkicem dla modelu blokowego w jakiejś książeczce.

[Edit]
Komentarz o jaskini odnosił się do czekania na dokładne plany.
--

Post zmieniony (27-01-15 15:23)

 
27-01-15 15:36  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Darecki szkoda że nie powracasz do SU 46.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
27-01-15 19:20  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przydałby się Demag Sd kfz 10 . Nikt go nigdy nie wydał w kartonie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 83 z 173Strony:  <=  <-  81  82  83  84  85  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024