FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 165 z 173Strony:  <=  <-  163  164  165  166  167  ->  => 
01-01-22 15:24  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

No i kolejny temat,przyziemny ale z bujaniem w obłokach :)
Zestawy rakietowe:
polski zestaw Naval Strike Missile , w tym :
-wyrzutnia pocisków (MLV)
-stacja radiolokacyjna (MRV) TRS-15C Odra-C
-woz kierowania (CCV)
-wozy dowodzenia (SCV) i (BCV)
-węzeł łączności (MCC)
Z czego MLV moze sie pojawi ... ,MRV - fajnie by było, ale radary to temat którego nie ma
A pozostałe pojazdy są do siebie podobne (bardziej wyróżnia sie MCC) ale każdy ma inne plamy- no i bez środka konteneru - tajemnica panstwowa
Interesował by mnie zestaw TRS-15C Odra-M - ten na Jelczu 8x8 + 6x6 (stacja + kabina operatorów, ale powyższy zestaw (NSM) mi wystarczy
SPZR POPRAD - wyrz. p.lot.
ZDPSR BYSTRA - radar
ZDPSR SOŁA -radar
może : RZRA LIWIEC - radar artyleryjski
Mobilny trójwspółrzędny radar średniego zasięgu N22-N(3D)
A no i WISLA : Ciężarówka dowolnie albo Jelcz albo jeszcze M983 HEMTT
wyrzutnia z pociskiem PAC-3 MSE
radar naprowadzający np AN/MPQ-53
pojazdy takie jak ECS(Jelcz),Electric Power Plant III (z ciągnikiem M977 lub Jelcz) .....
A w przyszłości system Narew

 
01-01-22 17:23  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Gdaś 

 

Dobre , marzenia , zdobądź dokumentację to się pomyśli

--
uszanowanko gdaś

 
01-01-22 18:14  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

Większość z tego już w części jest opracowana
Jelcz -wydany - baza do NSM czy w przyszłości do wisły (ale tu 8x8 a jest 6x6 ) i radaru
Patriot wydany
Rosomak - wydany
Leopard 2 wydany
Stryker - jest w wersji plastikowej.
Jedynie Pandur II - czeskiej armi to juz jest problem.
No i te na pojeździe ŻUBR-P.
Ale ogólnie w necie jest sporo zdjęć

 
01-01-22 19:18  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

cd..
Wojskowa Ciężarówka MAN w układach 4x4 , 6x6 , 8x8 w wersji ciągnika MAN KAT1 8x8 i w wersji MAN SE
Model 6x6 był opracowywany przez Renova Model, ale wydawnictwo zakończyło działalność.
Były też kiedyś w wersji plastikowej a z dostępnością już jest różnie.
Tak naprawdę interesują mnie niemieckie wersje Patriota jak i zestaw BGM-109G Gryf (GLCM)
A te są dostępne w papierowej wersji ale pojazdy w tej wersji to już totalna prostota
A przy okazji zestaw Faun Elephant SLT-56- jest w wersji plastikowej ( jak i w papierowej !!! ale bardzo prostej wersji).
NO i juz nie raz wypytywany.
system S-300 P :
TEL: 5P85S , 5P85D , 5P85DU
Radar napr. 30N6
W. łączności 54K6E (Baikal)
Radar doz. 64N6 (BIG BIRD),
Czy system S-300W
TEL: S-3000V 9A85 SAM , S-300V 9A83 SAM , S-300V 9A84 SAM , SAM System 9A82 TELAR 9M82 GIANT
Radar S-300V 9S32 Grill
i inne zest. p.lot jak
BUK - 9K37M1 BUK czy 9A317 TELAR w/9M317 of 9K37M2 BUK-M2
TOR - 9K330 Tor
Jak i zestawy p. okr.
4K51 Rubezh Coastal ASM with P-15 - pociski p-15 na pojeździe MAZ
Bal-E Kh-35 MAZ - pociski Kh-35 na pojeździe MAZ
3K60 BAL/BAL-Elex - pociski Kh-35 na pojeździe MZKT
Prawie wszystkie niedawno były lub są w tej chwili dostępne w wersji plastikowej w polsce w skali 1:72 lub 1:35(poza 64N6 BIG BIRD choć w wersji plastikowej powinien być ale nie w polsce)-mowa o S-300 i buk,tor rubież, Bal
No i pojazdy MAZ typu 543(i pochodne) juz są opracowane przez dwóch różnych wydawców

Post zmieniony (01-01-22 19:22)

 
01-01-22 19:35  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

@Mareczel2012, wybacz ale zdjęcia bez planów to możesz sobie w .... buty wsadzić.
Podobnie jak modele plastikowe w skali 1:72 i większej - taka masa uproszczeń, że boli głowa. Uproszczenia dotyczą zwłaszcza elementów nieistotnych z punktu widzenia modeli plastikowego. W kartonówce jest inaczej - musisz z płaskiego elementu uformować element 3D.
Nawet z modelami w skali 1:35 jest często problem.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
01-01-22 20:45  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

Z tego co widzę to na podstawie plastików są modele opracowywane.
Widziałem model kartonowy i jak porównałem go z plastikową wersją...
Tak się kiedyś robiło , i co niektórzy nadal tak robią
Choć to jest moja teza, a prawda jest jaka jest...
Plany ... zapewne plany też są robione na bazie zdjęć.
Ale tu się zgodzę - robi to osoba która się na tym zna !
Wszystko zależy też jaką dokładność się chce uzyskać .
Jeżeli o mnie chodzi nie oczekuje super wypasionych modeli , mogą być , ale nie muszą i średnie modele są dla mnie jak najbardziej ok.
A tym bardziej jeżeli o coś czego jeszcze nie ma na rynku.
A tu prosty przykład:
typ Fridtjof Nansen czyli HNoMS Thor Heyerdahl - nie mam żadnego rysunku ani opisu w czasopiśmie tematycznym , a tu się dowiaduje ze ktoś go opracował :) Tylko szkoda ze nie moge go nabyć. Przy okazji jest też tam np Typ 23 tyle ze za granicą jeszcze niczego nie kupowałem..
Inna sprawa - Smiercz - nie wydaje mi się żeby był opracowany na bazie planów (Ruscy tam za bardzo nie udostępniają) , raczej na bazie modelu 1:35 a jak jest opracowany - ale mogę się mylić !!!!! (p.s. nie ten model porównywałem)
A co do modeli plastikowych , zapewne tez są robione na podstawie zdjęć , lub coś w tym stylu, i nie zawsze do końca odpowiadają rzeczywistości..
Oczywiście z całym szacunkiem dla tych co projektują i przede wszystkim nie zmuszam nikogo aby projektował gorsze jakościowo modele niż sam od siebie oczekuje, bo wiem ze wtedy nie ma tej przyjemności :)
Może i sam coś spróbuje (ale amatorsko) przerobić z tego co napisałem, ale tu jeszcze musze pokonać kilka barier technicznych.
Ja myśle ze dużo jest też osób którzy chcieli by modele średnio zaawansowane ... to też zależy od skali (bo zauważyłem ze nie jest jednolita :) )
Inna sprawa napisałem tego ze na najbliższe 10 lat wystarczy : Ale jak zauważyłem Temat przynosi efekty :)

 
01-01-22 20:57  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to może i ja PODENERWUJĘ panów projektantów ? :)))

- WZT 2 1-25 (podwozie dostępne w GPM "T-55A")
- WZT 3 (WZT 3M) 1-25 (podwozia dostępne w GPM "Twardy" i Angrafie "T-72M1)
- 2S1 Goździk ( ten z Qesta jest raczej średni) 1-25
- AHS "Krab" 1-25 (ten z Modelika to zdaje się prototyp i jest uproszczony)
- M120 "Rak" 1-25 (tu pewne ułatwienie,bo podwozie można wziąć z ORLIK-a)
- F-8 Crusader w malowaniu z Wietnamu (wyszedł kiedyś w Hobby Model,ale to bardziej przypominało wydłużone A-7) 1-33
- Tankietkę TKS w 1-25, ale na takim "prawdziwym wypasie"(silnik,przekładna i inne bebechy na wysokim poziomie). Ta z GPM jest fajna,ale troszkę uproszczona.
- Tankietka TK-3 (to samo co z TKS wyżej). 1-25

Ewentualnie ,może któryś z panów projektantów pomyślałby o wykonaniu samych "bebechów" (silnik,całe przeniesienie napędu na koła,układ chłodzenia ,uzbrojenie, itp) w 1-25 do TK-3,TKS skoro modele z GPM ( i TK-3 z WAK) są nadal dostępne. To samo dotyczy 7TP i C7P. Wnętrze w modelach z GPM i Pro-Model (C7P) są "mocno uproszczone" i że tak się wyrażę - "oszczędne",a 7TP z WAK-u nie ma go wcale (a to chyba najlepiej opracowany 7TP jedno wieżowy w kartonie). Takie zestawy waloryzujące do nich, żeby Ci co lubią sobie "utrudniać życie" mieli zajęcie i radochę :)))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-01-22 21:13  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

OOOO tak :)
Pierwsze cztery, bo o piątym już sam pisałem :) A goździk może tym razem w wersji 3 kolorowej....
;)

 
01-01-22 21:16  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

3 modele...i więcej marzeń modelarskich nie mam ;)

1. Haruna
2. Nowe wydanie Ise (lub Hyuga)
3. Nowe wydanie Rodneya (lub Nelson)

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
01-01-22 21:44  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A tak sobie jeszcze przypomniałem :)
- C2P i TKS-D w 1-25, opracowane bardziej dokładnie niż to co oferuje GPM. Nie to,żebym na te opracowania jakoś narzekał, Broń Boże. SĄ całkiem niezłe, ale wnętrze mocno uproszczone. Ewentualnie same "bebechy" (kompletne wnętrze) do tych modeli, ale tak jak wspominałem przy TKS - tak z "PRZYTUPEM" !!! :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 165 z 173Strony:  <=  <-  163  164  165  166  167  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024