FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 127 z 173Strony:  <=  <-  125  126  127  128  129  ->  => 
07-08-17 06:21  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A może AWOT byś się z raz choć wziął za opracowanie szmatopłata. To mam taką propozycję jak Curtiss B-2 Condor, duży bombowiec i ładne malowania.

 
11-08-17 11:29  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Prof. Volta   

Poproszę o rozpoznawczego Mosquito w. amerykańskim malowaniu.

 
14-08-17 17:04  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
megami   

Ponawiam prośbę o USS Omaha oraz proszę o okręt-muzeum USS Salem.

Post zmieniony (14-08-17 17:20)

 
02-09-17 06:50  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Składam wniosek o samoloty T 6 Texan i T 28 Trojan. Są co prawda plastikowe ale w 1/32 po 300 zł. To co nieco przesada. A tu są tacy projektanci co sobie potrafią poradzić w kartonie nie z takimi samolotami.

 
02-09-17 15:46  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A a mam prośbę z zupełnie innej beczki.
Jeden z wydawców, zamiast trzymać się "jedynej słusznej" skali dla okrętów czyli 1:200, wydał swój model równolegle w 1:200 i 1:300.
Chciałbym zaapelować do grona projektantów i wydawców o podjęcie również takiej polityki. Nie każdy z nas ma warunki mieszkaniowe/magazynowe na wystawienie gabloty z 100-120 centymetrowym modelem. Nawet jeśli, to ile takich zmieści? Ilu z nas przegląda wycinanki i myśli : " Ok, ale gdzie ja postawię taką kobyłę?"
Modele w 1:300 mogą być nieco mniej zdetalizowane, może trzeba będzie pominąc niektóre elementy, ale to chyba nie jest wielki problem?
Nie wiem jak rynek zareagowałby na taką ofertę, ale "balon próbny" został już wypuszczony przez Fantom Model i GPM (np Hipper w 1:250). MM też sie sprzedaje i ludzie to sklejają, a więc jest zapotrzebowanie. Co stoi na przeszkodzie?

Ok, może plotę bzdury, wygłaszam jakieś herezje, dajcie mi bana.
Ale może ktoś się ze mną zgadza?

--

 
02-09-17 15:51  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Ja się zgadzam.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-09-17 16:13  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A czy z małych modeli opłaca się robić kartony. Jest pełni tanich plastików 1/400 z relingami w pudełku, choć nie tak tanich jak 1/400 z JSC . Ewentualnie mniejsza skala w kartonie ma sens typu 1/250 czy 1/300 bo modele są jakby tańsze. Za 100 zł w gpmie pomniejszany jest Hipper z Glowformem w komplecie. Za Horneta kartonowego w 1/200 tyle nie dam , ale czekam z niecierpliwością na wersję 1/300.

 
02-09-17 16:35  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy gdyby ktoś chciał wydac w jednym zeszycie kilka "małych modeli", typu zestaw torpedowców przedwojennej PMW, albo trałowców róznych pokoleń w 1:300, kupiłbyś? Niedrogi zestaw, ale cieszący oczy, ja tam brałbym w ciemno :)

Ale nawet nie do końca chodziło mi cenę, pewnie różnica nie byłaby ogromna. Po prostu chciałbym model, który zmieści się na półce w standadowym regale! Jako standard rozumiem 80-90 czm szerokości.

--

 
02-09-17 16:36  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> A czy z małych modeli opłaca się robić kartony. Jest pełni tanich plastików 1/400 z relingami w pudełku

Kogoś może bawić klejenie kartonu, a plastiku nie. Sam się do takich osób zaliczam, więc interesuje mnie tylko to co wydane w kartonie. Plastiki mi obojętne.

--

Post zmieniony (02-09-17 16:48)

 
02-09-17 17:52  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To właśnie w trakcie pisania tamtego postu nasunęło mi się JSC. Modeli tam nie brakuje. 300 -etek z MM też trochę jest. Są jeszcze 250 - z Hamburger Modelbaubogen. Choć 1/250 to nie jest jakaś taka mała skala ale tam mają multum małych obiektów pływających. Takie Schnellbooty z pomostem w komplecie m.in. kupiłem to co spojrzę do środka to jakoś się nie mogę zabrać bo taki to drobiazg. Są jeszcze 300-etki z WIRa. Modeli okrętów przy ograniczeniach lokalowych nie brak.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 127 z 173Strony:  <=  <-  125  126  127  128  129  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024