FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 112 z 173Strony:  <=  <-  110  111  112  113  114  ->  => 
29-11-16 09:45  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Juz sobie umyslilem, zeby klocki dac na laser, zeby bylo szybciej. A zewnetrzna fakture to jak nic, odpowiedni papier scierny ;) Juz od jakiegos czasu szukam dokumentacji do tego systemu, zeby wymiary standardowych plyt byly podane. Gdzies mi kiedys wpadl w rece katalog prefabrykatow, ale nie wiem, gdzie posialem...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-11-16 10:31  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

Podstawowe jednostki oparto na siatce 480 x 480 cm i 480 x 240 cm. Zastosowano podstawowy rozstaw ścian nośnych - 480 cm, podstawą kształtowania rozwiązań był poprzeczny układ ścian. W "Fabrykach Domów" produkowano całkowicie wykończone elementy. Płyty stropowe, jednokierunkowo zbrojone miały gr. 14 cm a płyty ścian wewnętrznych 15 cm. Ściany zewnętrzne z keramzytobetonu miały dwie grubości: 40 cm - w przypadku ścian nośnych i 36 cm dla ścian samonośnych. Prefabrykacją, oprócz węzłów sanitarnych, klatek schodowych, szybów windowych itp. objęto także ściany piwnic. Jest to system o najwyższym wskaźniku zużycia betonu (z systemów występujących w Polsce).

Tyle znalazłem.
rozumiem, że te 480cm i 240cm to długości ścian? A jaka była wysokość ?
Aaa, Wikipedia dodaje jeszcze trochę informacji:
Podstawowe jednostki oparto na siatce 480 × 480 cm i 480 × 240 cm, później dodano także elementy o wymiarach 480 x 155 cm i 240 x 155 cm.

To by wychodziło że ściany trzeba by robić z "pianokartonu" o grubości 4.5-5mm (żeby było w skali), albo sklejać ze sobą elementy z tektury 2mm.
Przy wymiarach 19.2x19.2 albo 19.2x9.6 [w cm] to dość spore powierzchnie do klejenia....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
29-11-16 11:01  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tyle tez mam Wojtku... Na Retkini wszystkie bloki poocieplali i ciezko bedzie pomierzyc dokladnie zewnetrzne wymiary plyt, bo tych szczelin nie widac. Chyba, ze na bazie zdjec zlapie proporcje...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-11-16 14:29  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Moze to pomoze: http://www.pg.gda.pl/~krogu/Systemy.pdf

 
29-11-16 14:32  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

Piękne ...... :)


To teraz tylko przygotować rysunki ścian.
Trzy typy stropów: 240x240, 240x480, 480x480
Dwa typy ścian: 280x240, 280x480
Tyle że tej drugiej będzie pewnie kilkanaście wariantów.

Post zmieniony (29-11-16 14:44)

 
29-11-16 22:10  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wkrótce kolejna rocznica japońskiego ataku na Pearl Harbor, a nadal brak nowego opracowania symbolu tych wydarzeń, czyli pancernika USS Arizona.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-11-16 22:34  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Spychacz - masz racjé w 100% :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
29-11-16 22:54  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja mam prośby:

1. Do Marcina Straszewskiego. Chciałem poprosić o przygotowywanie pasków łączących do wszystkich elementów zwijanych - myślę tutaj głównie o pociskach. Dorwałem właśnie trzy wycinanki twojego autorstwa i wyglądają naprawdę super, ale byłoby mi nieco łatwiej gdybym miał sklejki w wycinance.

2. Do Answera. Jakiś miesiąc temu Chińczycy pokazali nowe malowanie Chengdu J-20. Gdybyście wydawali ten model w opracowaniu p. Grabowskiego to miałbym prośbę o to nowe malowanie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-11-16 23:12  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
megami   

Nawet na rocznicę Pearl Harbor można by też coś takiego na poziomie przysłowiowego Hala: P-36 A Hawk

Post zmieniony (29-11-16 23:19)

 
29-11-16 23:40  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szkutnik, sęk w tym, czy ktoś w końcu wypełni tę lukę.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 112 z 173Strony:  <=  <-  110  111  112  113  114  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024