FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-01-09 13:01  [G] PzKpf I Ausf F z WAK
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witam szanownych modelarzy.
Jestem tutaj nowy i po wielu miesiącach obserwacji postanowiłem zarejestrować się i dorzucić coś od siebie. Do sklejania modeli kartonowych powróciłem po ponad 20 latach przerwy. Chcę zaprezentować kilka zdjęć znanego już tematu PzKpf I Ausf.F z WAK.
Model fajny ale nie był dla mnie łatwy. Jest całkowicie malowany. Nie ze wszystkiego jestem zadowolony ale zapraszam do oglądania.

Pozdrawiam pol.



--



Post zmieniony (21-01-09 13:05)

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (28-05-09 22:47)

 
21-01-09 13:03  Odp: galeria PzKpf I Ausf F z WAK
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 



--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (04-10-09 22:47)

 
21-01-09 21:59  Odp: [Galeria] PzKpf I Ausf F z WAK
greg   

Witam rówieśnika i prawie ziomala ! Nieżle pojechałeś, a raczej wjechałeś na forum ! Jest co oglądć ! Klasa !

 
23-01-09 12:35  Odp: [Galeria] PzKpf I Ausf F z WAK
Hudziq   

Niezły!!! Też mam takiego, też malowanego... Tylko zazdroszczę Koledze cyfrówki - ja z powodu ww ustrojstwa muszę zostać na razie tylko komentatorem... Szacuneczek za namalowanie znaku jednostki. Jakżeś ty :-) to zrobił? Rapidografem czy jak??!!

--

Nie wierze w cuda i w reklamy!

Post zmieniony (23-01-09 12:46)

 
23-01-09 19:25  Odp: [Galeria] PzKpf I Ausf F z WAK
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

dzięki za komentarz.
Znak jednostki jest namalowany ręcznie pędzelkiem nr. 00, żółtą farbą akrylową z tuby. Najpierw ogólny zarys kółeczko namalowałem krawędzią rurki do picia napojów (identyczna średnica jak owal znaku w wycinance), a następnie pod lupą poprawiałem pędzlem.
Znak na bocznych burtach podobnie z tym, że za bazę posłużył szablon z papieru, na którym były wycięte tylko białe elementy krzyża. Najpierw naniosłem wymiar całego krzyża ale tylko czarnej części i z lekkim naddatkiem aby nie przekroczyć całkowitych rozmiarów znaku namalowałem pędzlem farbą akrylową czarny krzyż. Po przyschnięciu przyłożyłem szablon i pędzlem delikatnie zamalowałem białe elementy krzyża. Jak odrobinę podeschło to go zdjąłem i poprawiłem białą akrylową z tubki. Później trochę poprawek czarną, białą i panzer grau.
Jak całość wyschła została lekko przybrudzona dla zatarcia kontrastów.
Mam nadzieję, że nie piszę zbyt zawile.


Pozdrawiam: pol

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (23-01-09 19:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024