FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
21-01-09 00:25  [G] IJN SHOKAKU - GPM 1/200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam kolegów.
Po ukończeniu Yamato, gnany wiatrem, w kwietniu 2008 roku położyłem stępkę pod Shokaku. Model pochodzi z wydawnictwa GPM-Kartonowe ABC, nr 10/99.

Budowa trwała 8 miesięcy i banderę podniesiono 17 stycznia 2009 roku.
Model wykonany w standardzie.Przed wycinaniem arkusze zaimpregnowano trzykrotną warstwą lakieru bezbarwnego. Główne użyte kleje to Butapren i CA.
Z dodatkowych materiałów użyto:
- laserowo wycięte wręgi
- metalowe lufy
- laserowo wycinane relingi.
Opracowanie nie jest nowe, i niestety nie pozbawione wad, choćby takich jak niejednolity kolor, wiele części jest za dużych, a inne z kolei przyszło mi sztukować.Duże uproszczenia w projektach artylerii opl, 27mm.
Dlatego też dla budujących lub mających w planach budowę tego modelu moja stara modelarska rada, trzy razy przymierz zanim skleisz.
Mimo różnych mankamentów napotykanych w trakcie budowy, założeniem było model ukończyć,co też sie stało.
Z modelu ogólnie jestem zadowolony bo w końcu to jedyny Shokaku jak narazie na rynku(nie licząc blizniaka Zuikaku) i ten ładny deskowany pokład robi swoje. Oczywiście na modelu dadzą sie zauważyc błędy, są one pochodną niedoskonałości papieru i wynikających z tego moich błędów.
Jako że jest to pierwsza galeria tego okrętu,chciałbym aby posłużyła innym w procesie budowy i zwrócenie uwagi na zaobserwowane błędy ale też i pokazująca pewne rozwiązania w konstrukcji.

Zapraszam do degustacji.

Na początek kilka fotek ogólnych



Zdjęcia różnią się jakością ,te lepsze robione aparatem,a gdy ten poległ,komórką.
Teraz parę fotek wzdłuż pokładu



Widok na wysepkę i kominy. Tutaj uwaga. Kominy sklejane z kilku pasków, posiadają tylko jedną wręgę którą łączy się do nadbudówki. Ze względu na kształt, ja dorobiłem jeszcze po parę wręg i segmenty kominów sklejałem za pomocą pasków łączących. Efekt jako taki przy pierwszym kominie, drugi skopany.




Kolejna uwaga. Pokład łodziowy. Duże łodzie motorowe mają na sterówkach reflektory. Należy skrócić stojaki, bo łodzie nie wejdą między pokłady.
Teraz widok na wysepkę i jej okolice.








Teraz trochę widoków prawej burty, od rufy do dziobu. Paski burtowe są na wymiar idealne prawie na styk, pod warunkiem że wczesniej podszlifujemy wręgi na dziobie i rufie.



Widok lewej burty poczynając od dziobu.Ta burta ma przesunięcia w miejscach gdzie powinny przylegać podpory. Zamaskowałem to naklejeniem odpowiedniej wielkości kartonu w białe miejsca. Dużo uwagi wymagają galeryjki, przylepiane do burt na styk.



Tutaj jeszcze raz prawa burta w widoku lekko od spodu.









Życzę miłego oglądania.

--

Post zmieniony (19-02-13 20:09)

 
21-01-09 10:47  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nooo kawałek okrętu to to jest...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-01-09 11:17  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Gratulacje. Jest co oglądać.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
21-01-09 12:34  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Robi duuuuuuuuuże wrażenie, a może byś tak z nim wpadł na Zlot w czerwcu do Wrocławia ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
21-01-09 13:16  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Rajkub, model konkursowy to to nie jest, ale skoro w Twoich ustach brzmi taka zachęta, dotycząca prezentacji na czerwcowym Zlocie to pomyslę o tym.W końcu nie mam daleko z Poznania.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-01-09 14:25  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No toś mnie Waść rozwalił... Gratki!! Zawsze podziwiam tych, którzy przebrną do końca budowy takiej klasy okrętu. Big Szacun!!!! Pozdrawiam.

--

 
21-01-09 14:54  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Trzymam Cię za słowo :-)

Popatrz na relacje ze Zlotów, u nas jest miejsce na każdy model. I na taki, że człowiek traci oddech z zachwytu, ale i na model robiony przez 7 letniego malucha.
Żeby było ciekawie, to w zeszłym roku część wystawy z historycznymi modelami z Małego Modelarza, takimi pomalowanymi jeszcze lakierem olejnym , bez kół, z podemolowanymi skrzydłami budziła nie mniejsze zainteresowanie niż wychuchane, dopieszczone nowości ;-)

Lotniskowców chyba do tej pory nie było, wiec już najwyższa pora .

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
21-01-09 15:32  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Piękny model,gratuluje.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
21-01-09 15:58  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
kari   

... toś tooo szooooook ! ... jak mawiał Kargul ;-)

 
21-01-09 16:00  Odp: [Galeria] IJN SHOKAKU - GPM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

I jak tu nie mieć sentymentu do staroci, kopalnia unikalnych tematów. Model jest fajny i rzeczywiście byłoby na czym zawiesić oko podczas czerwcowej wystawy gdyby się na niej pojawił.

A Rajkub chyba zapomniał już o Syjkowym Junyo na wystawie 2 lata temu bodajże, oraz Zuiho. Okrętów to w sumie zawsze jest bardzo niewiele, ciągle niedosyt.

Gwoli ciekawostki dodam że na drzwiach w barze u Misia we Wrocławiu cumuje wrak modelu bliźniaka, Zuikaku, taka maskotka barowa.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024