FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
29-03-09 22:18  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Zostaje pędzelek?

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
29-03-09 22:41  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Czekam na rozwój sytuacji ;)

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
31-03-09 20:17  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1



:)

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
01-04-09 11:06  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

z czego te ogniwka? wyglądają bardzo fajnie

--

 
13-04-09 23:33  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

@Krzysiek: gąski są wycinane laserem. Najprawdopodobniej będą dostępne w sprzedaży w niedługim czasie.

Korzystając z chwili wolnego, zamiast brać udziału w dyskusjach o SF, popracowałem nad gąskami.

Efektem tego jest jedno prototypowe ogniwo zakończone w 100% oraz cała reszta w różnych stopniach zaawansowania.


Imperium kontratakuje:


Generalnie jest git, poza faktem, że całość bez dużej ilości gluta jest niesamowicie delikatna.

--

Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

Post zmieniony (14-04-09 00:21)

 
02-01-11 15:24  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Żeby nie było: prace zostały wznowione!!! Między innymi za sprawą Janka, który zmotywował mnie swoim tempem.



Na szczęście gąsienice po założeniu na koła pasują, więc można powiedzieć, że jest git.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
15-03-11 21:38  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Powolutku dłubię sobie przy stodole na gąsienicach. Aktualnie, jeden z Famczysławów dorobił się szpadla. Szpadel jaki jest każdy widzi. Jak na moje tempo, są to 2 tygodnie roboty. Elementy są demontowalne na czynniki pierwsze, pomalowane aerografem i czekają na brudzenie. Kilka fotek prezentujących ukończony lemiesz.






Pomimo, że Famo będzie razy dwa, lemiesz jest tylko jeden. Co do drugiego Famo mam inne plany...

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
17-03-11 11:36  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Starannie i bardzo dokładnie kleisz.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
09-04-11 20:45  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Odgrzewam kotleta. Aktualnie dłubię sobie nad różnymi gratami do rzucenia na pakę jako odskocznia od silników(sztuk 4 - słownie cztery). Wykonałem eksperyment na pierwszej beczce, celem weryfikacji metody "na lakier do włosów". Niestety z efektu nie jestem zadowolony i chwilowo sobie odpuszczę tą technikę. Problemem jest impregnacja kartonu oraz zbyt głębokie wdrapywanie się w powierzchnię. Po położeniu: lakieru emalii, Humbrola podkładowego, Modelmastera akrylowego nałożonego suchym pędzlem, warstwy lakieru do włosów oraz docelowej warstwy Modelmastera akrylowego pryśniętej aerografem, podczas drapania zewnętrznej warstwy patyczkiem higienicznym farba nie chciała schodzić, natomiast podczas drapania wykałaczką, przegryzałem się do kartonu(co widać na zdjęciach). Jak wykombinuję coś nowego, przeprowadzę jeszcze jakieś inne testy. Chwilowo - pas, chociaż nie ukrywam, że jest to świetny patent na efektowne zimowe malowanie, co kiedyś także będę miał w planach.
Starczy głupot - kilka pstryków z prac przy FAMO(x2 oczywiście):




Z innymi elementami się nie wychylam, bo prace są zbyt mało zaawansowane...

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
10-04-11 07:34  Odp: [Relacja] sponsorowana w 50%, czyli Sd.Kfz.9 FAMO Angraf 5/2005
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Może wypróbuj tą metodę jakę stosują "heretycy"
http://www.youtube.com/watch?v=F2ypzNDTsHE&feature=related

To może się udać, na filmie to takie proste. :-)

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024