FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-12-08 20:41  [Relacja]Amerykański Samolot Myśliwski GRUMMAN F4F-3A WILDCAT (MM10-11/2002)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam w mojej kolejnej relacji!

Nie ma się co obijać, tym bardziej, że są ferie, tylko zabierać się za nowy model i jazda! Początkowo miała być ,,Bryza" z MM'a, ale pod choinką był ,,Wildcat" i ,,Karaś". Na razie wziąłem to pierwsze. Samolot kleję już od pewnego czasu.

A oto zdjęcia zrobione wcześniej...:

... i aktualne:

Model klei się bardzo przyjemnie.

CDN

Szczęśliwego Nowego Roku!

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
28-12-08 20:49  Odp: [Relacja]Amerykański Samolot Myśliwski GRUMMAN F4F-3A WILDCAT (MM10-11/2002
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Moromen . Czy ty sam widzisz cokolwiek na tych 2 pierwszych zdjęciach po za rozmazanymi plamami? Domyślam się, że z fotografia nie masz nic wspólnego, ale staraj się selekcjonować zdjęcia zanim wstawisz je na forum. Takie abstrakcyjne wizje nic nie wnoszą a strasznie irytują jak po powiększeniu muszę się domyślać co one prezentują.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-12-08 21:02  Odp: [Relacja]Amerykański Samolot Myśliwski GRUMMAN F4F-3A WILDCAT (MM10-11/2002)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Masz rację.
Przepraszam wszystkich za jakość zdjęć.
Zastosuję się do Twoich rad, powinno być dobrze, ale tych dwóch zdjęć już nie będę poprawiał.

Szczęśliwego Nowego Roku!

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
29-12-08 00:45  Odp: [Relacja]Amerykański Samolot Myśliwski GRUMMAN F4F-3A WILDCAT (MM10-11/2002)
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Chopin podomyślaj się odrobinę, a model fajny. Carry on Moromen!!

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
29-12-08 14:03  Odp: [Relacja]Amerykański Samolot Myśliwski GRUMMAN F4F-3A WILDCAT (MM10-11/2002)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kocyk w plamy - fajny ;-)
Ale do zdjęć weż tło jednolite - popatrz,jak to robią inni.
No i popracuj nad ostrością zdjęć.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-08 20:47  Odp: [Relacja]Amerykański Samolot Myśliwski GRUMMAN F4F-3A WILDCAT (MM10-11/2002)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!

Do ,,Wildcata" doszedł ogon ze statecznikami, reszta kabiny pilota z osłoną i to coś między statecznikiem pionowym a owiewką kabiny:

MARIUSZ- myślę, że teraz może być.
Bleriot- dzięki za wsparcie.

Teraz przyszła kolej na najważniejszą i najbardziej skomplikowaną część samolotu- PODWOZIE.Trochę mi to może zająć, dlatego nie radzę spodziewać się zbyt szybkiej aktualizacji.

C.D.N.

PS. Ta kabina przypomina mi trochę kabinę P-47D(-25) ,,Thunderbolta" :)
--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (30-12-08 20:55)

 
20-01-09 19:46  Odp: [Relacja]Amerykański Samolot Myśliwski GRUMMAN F4F-3A WILDCAT (MM10-11/2002)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam po dłuższej przerwie!
Długo przy nim nie majstrowałem, bo pewnego dnia poszedłem sobie z rodzicami do ,,Forum Koszalin" (a właściwie ja do Empiku), luknąłem sobie na półkę ,,Hobby", znalazłem na niej nową ,,Kartonową Kolekcję" z Polikarpowem, i wiadomo co było dalej. :-D Stanąłem w nim na zamocowywaniu górnego płata do dolnego, bo Super Glut zastrajkował i nic nie kleił. Wkurzyłem się i zabrałem się za ,,Wildcata"

A teraz skończę przynudzanie i przejdę do rzeczy:
Korzystając z ferii, ukończyłem podwozie (skopane), kółko ogonowe ( kilkakrotnie przyklejane) i osłonę silnika z silnikiem:) Obecnie tworzy się kołpak ze śmigłami, które pokażę następnym razem.

Całość:


Podwozie skopane, ponieważ żle odczytałem rysunek i środkowe ,,coś" przymocowane do goleni podwozia przykleiłem (w kadłubie) niżej niż powiniem, przez co rozstaw całego podwozia ,,rozkraczył" się o kilka stopni (fotkę, jak powinno być, a jak jest pokażę za jakiś czas, jak go będę miał). Nie bedę tego poprawiał, bo musiałbym zdemontować całe podwozie, co by trochę czasu zajęło, a ja już rwę się do ,,Liberatora" (zaplanowałem nawet, co przerobić)

CDN

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
22-01-09 19:15  Odp: [Relacja]Amerykański Samolot Myśliwski GRUMMAN F4F-3A WILDCAT (MM10-11/2002)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Korzystając z wolnego czasu, mam ,,zaszyt" zademonstrować Wam, na czym polega mój błąd:

Skutkiem ubocznym, jak już wcześniej napisałem, było lekkie ,,rozjechanie się" goleni podwozia. Się tak zrobiło, ponieważ środkowy drut zrobiłem jak na szablonie, (a ta długość była przewidziana z ,,górnej" połowy części 6[a] do ostatniego zagięcia podwozia; kolor zielony na rysunku), a że przykleiłem ten drut z ,,DOLNEJ" połowy części 6(a) do ostatniego zagięcia podwozia ( kolor zielony na rysunku),ten drut był za długi, a że nic nie przycinałem , to łatwo się zorientować, że odległość goleni się zwiększyła (nie zaznaczałem na rysunku). Póżniej się ,,denerwowałem" (delikatnie mówiąc:)), że pozostałe druty są za krótkie.

Rysunek mojego autorstwa:

(Picasso to przy mnie pierwiastek z zera;-D)

A ,,Wildcat" wzbogacił się o zbiorniki paliwa (zrezygnowałem z bomb, bo po pierwsze: mam w planach bombowiec, a po drugie: będzie on potrzebował eskorty :D), kołpak ze śmigłami, KM-y, rurkę pitota i hak do łapania lin na lotniskowcu. Brakuje mu tylko anten, więc najpóżniej popojutrze bedzie galeria końcowa (w osobnym wątku).

CDBGK (Ciągiem Dalszym Będzie Galeria Końcowa :-D)

Pozdrawiam

PS.Udało mi się skopać cz.52.
Wszelkie komentarze mile widziane.
--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (23-01-09 19:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024