FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-12-08 12:01  [Relacja] StuG III Ausf. A GPM
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam,

Tak się dziwnie złożyło że niedawno nie udzielałem się za bardzo na forum, żeby nie powiedzieć niemalże zniknąłem. Powodów nie będę wyjaśniał, powiem jedynie że ta relacja jest swego rodzaju powrotem i "oczyszczeniem". Wiem, że wielu zaraz się wnerwi (i słusznie) że deprawuję młodzież rozpoczynając nowy model nie kończąc starych ale muszę zrobić coś innego, nowego. Ciekawe czy podołam zadaniu...Zwyczajowo okładeczka:



Coś o modelu...hmmm... StuG jak wygląda widzicie :-) Bardzo mi się ta maszynka podobała. Model wydano na dziesięciu kartach offsetu i dwóch zwykłych - szkielet. Opracowanie posiada pełne wnętrze z silnikiem i tego typu bajerami. Rzucam się na głęboką wodę ale mysle że będzie fajnie :-) Rysunki montażowe są na czterech kartkach plus ogólne rzuty modelu. Pomocne są tez zdjęcia "surówki" :-)

Jeśli chodzi o moje założenia co do budowy - zobaczymy w trakcie co mi do łba strzeli ;-) Gąski zamierzam wykonać w standardzie ale nie wykluczam jakichś ingerencji w wycinankę. Zaimpregnowałem arkusze rozcieńczonym caponem a retuszuję Model Masterem - gunship gray. Moim zdaniem pasuje idealnie.

Co zrobiłem jak dotąd? Ano wannę i całe dwa włazy :-D O ile wannę sklejało się bez problemu, tyle włazy to był mój pomysł :-) Były narysowane na poszyciu wewnątrz i na zewnątrz a w wycinance są dwa zestawy dodatkowych zawiasów (nie wiedzieć czemu...może sugestia? ;-) ) Kurka, ledwo zaczałem model już "zaliczyłem" ingerencję w wycinankę. Niestety jako że projektant nie przewidział tego manewru to powstałe po usunięciu włazów otwory nie zgrywają się dobrze ze sobą. Skończyło się na sztukowaniu :-) Myślę że zdjęcia resztę wyjaśnią.





To jak narazie tyle. Mimo ewidentnych błędów jak narazie jestem całkiem zadowolony, zwłaszcza z zawiasów (to moje pierwsze, hehe :-) . Najśmieszniejsze jest jednak to że ten pojazd nie posiadał tych włazów:-D Do zobaczenia w kolejnej odsłonie :-)

Pozdrawiam!!

PS: Dla tych, którzy boją się o FAI i Lancastera - spokojnie :-) Zacząłem to skończę :-)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
24-12-08 12:37  Odp: [Relacja] StuG III Ausf. A GPM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Hehehe... skąd ja znam zaczynanie nowych modeli nie kończąc starych...
A model fajnie wychodzi i trzymam kciuki za skończenie.
I takie pytanie:po co kolego robisz to, czego nie ma w prawdziwej maszynie? ;-)

WESOŁYCH ŚWIĄT!

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (24-12-08 12:39)

 
24-12-08 12:56  Odp: [Relacja] StuG III Ausf. A GPM
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Klej to na co masz aktualnie "apetyt" (u mnie trzy projekty blokują wzajemnie start ), a do rozpoczętych zawsze można ( i należy) wrócić :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
24-12-08 15:19  Odp: [Relacja] StuG III Ausf. A GPM
mcrec   

Napisano ''I takie pytanie:po co kolego robisz to, czego nie ma w prawdziwej maszynie? ;-)''
Zawsze można powiedzieć ,że to wersja na kadłubie od trójki ausf.''H''
-czyli jeden ze StuG'ów B...
...nawet w pozycji otwartej ,włazy te uatrakcyjnią modelik...
A Wesołych Świąt też życzę...;)))))))

 
29-12-08 03:07  Odp: [Relacja] StuG III Ausf. A GPM
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam :-)

Dziękuję Panowie za takie przyjęcie :-) Miło mi, naprawdę :oops: A na początek....

Nowy cykl, zatytułowany Żywot Czesława :twisted:
odcinek pierwszy: Przyjaźń



Co do rozpoczętych wcześniej projektów - nie ma obaw, będą zakończone. Teraz jak pisałem wyżej muszę zacząć coś nowego. Padło na StuGa i podoba mi się jak narazie :-)

Napisano ''I takie pytanie:po co kolego robisz to, czego nie ma w prawdziwej maszynie? ;-)'' Napisano także: "...nawet w pozycji otwartej ,włazy te uatrakcyjnią modelik..."

I to właśnie było moim celem. Opieram się na wycinance bo ba walorkę jestem za chudy w uszach. Model oferował właz, ja go tylko zmodyfikowałem :-)

Czas pokazać conieco :-) Wiele tego nie ma ale chciałem zaznaczyć swoją obecność i dalsze prace ponieważ kolejna aktualizacja będzie juz z kołami nośnymi. Zmieniłem nieco kolejność budowy i zamierzam najpierw postawić pokrakę na gąskach i dopiero potem wskoczyć do wnętrza :-) Na dzień dzisiejszy dostawiłem trochę dupereli na burty i dno oraz ograniczniki wychylenia wahaczy (jak sądzę :-) ). Efekty widać poniżej:



Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024