FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-11-08 18:32  [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Popularny powojenny polski tramwaj, skonstruowany na bazie niemieckiej dokumentacji, produkowany w latach 1948-1962. Cena detaliczna 45,00 złotych.
Więcej informacji o nowościach na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo



--
JOL

 
30-11-08 18:58  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czy nie dało się wydać tego modelu w normalnej, historycznej formie z jednym,
okrągłym reflektorem tylko w tej kretyńskiej, śląskiej, współczesnej przeróbce z listwą
ze światłami zespolonymi i dwoma reflektorami od Ursusa ?

Jest jeszcze kilka oryginalnych eNek wzorowanych na wojennym KSW.

--------------
L



Post zmieniony (30-11-08 19:25)

 
30-11-08 23:33  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Model opracowany jest na podstawie oryginalnej fabrycznej dokumentacji oraz własnych zdjęć i pomiarów oryginału. Przedstawia tramwaj numer 1118 z zajezdni na Stroszku, stan z zimy 2007/08. Tramwaj ten obsługuje (wraz z drugim o numerze 954) bytomską linię 38. Każdy może przejechać się oryginałem :) i porównać go z modelem, ewentualnie zebrać dokumentację do waloryzacji -dlatego zdecydowałem się na współczesną wersję. Model jest prostszy niż 105n, nadaje się dla średnio zaawansowanych modelarzy. Opracowanie modelu zajęło w sumie około roku. Na początku powstał biały prototyp:




a następnie po poprawieniu błędów kolorowy (kolory z drukarki):



Ciekawym elementem modelu jest wózek. Po sklejeniu większość elementów jest ledwo widoczna i można z nich zrezygnować, ale można też skleić wszystko. To tak jak wnętrze czołgu :) :



jest też szczegółowe wnętrze:



--



Post zmieniony (01-12-08 00:22)

 
30-11-08 23:59  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widziałem go ostatnio w Bytomiu!!!! :))
Pozdrawiam.

--

 
01-12-08 00:39  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piękny i bardzo interesujący temat !!!
Obowiązkowa pozycja każdego miłośnika komunikacji (trochę zazdroszczę ślązakom, że
mają kolejną pozycję w ,,swoim'' malowaniu) :)
Pozdrawiam

--

 
01-12-08 10:07  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Do klaymena
Każdy może oczywiśćie zaspokajać swoje żądze bez oglądania się na tzw. opinię publiczną, wolno mu. Dziwię się jednak Wydawcy że zgodził się na wydanie pokracznej modyfikacji najbardziej znanego polskiego tramwaju w sytuacji gdy na rynku nie ma modelu orginału !

Dwa przerobione na Śląsku wagony wobec ponad trzech tysięcy wyprodukowanych
tramwajów typu N - 4N, stanowi epizod wart co najwyżej odnotowania w kronikach KM
ale wydawanie takiego modelu to już traktować należy jako żart z PT Publiczności...

A obejżeć PRAWDZIWĄ eNkę ( ZREWALORYZOWANĄ a nie przerobioną ) można w wielu miastach ( Warszawa, Wrocław, Gdańsk itd ),
także w Krakowie gdzie jeździ na trasach turystycznych a czasem nawet w ruchu liniowym.

------------------
L

--



Post zmieniony (05-12-08 12:52)

 
01-12-08 11:55  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dla mnie jest to pierwsza pozycja do zakupienia po nowym roku.
klaymen napisał:

"Ciekawym elementem modelu jest wózek. Po sklejeniu większość elementów jest ledwo widoczna i można z nich zrezygnować, ale można też skleić wszystko."

Ja to bym napisał że raczej trzeba skleić wszystko.
w 105N wózki tez są ciekawe a po postawieniu na nich pudła wagonu widać głównie koła.

Rzeźbię 105 już pół roku jak narazie części spasowane są co do milimetra dlatego
sądzę, że ten tramwaj także będzie dokładnie dopracowany.
Dzięki temu tramwaje nie są aż tak trudne co raczej czasochłonne.

pozdr.

 
01-12-08 12:13  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Do Leeona
Taaa.... Skop jeszcze klaymen'a za Lxd2 - też opracował nietypową a mógł pojechać nad morze i pomierzyć "standard" czyli 750 mm :P

W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

Post zmieniony (01-12-08 12:14)

 
10-12-08 18:23  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Właśnie otrzymałem egzemplarze autorskie modelu -zamieszczam zdjęcia przykładowych arkuszy:



Druk wyszedł bardzo dobrze- kolory są takie jak miały być, nie widzę żadnych błędów.

Co do wersji tramwaju rozumiem że nie każdemu się podoba, ale na pewno nie jest to "żart z PT Publiczności..." ,ani w żadnym wypadku nie miałem zamiaru "zaspokajać swoje żądze bez oglądania się na tzw. opinię publiczną". Miałem dostęp do oryginału w takiej wersji, i wykonałem model tak aby jak najlepiej odwzorowywał oryginał.

 
10-12-08 23:51  Odp: [nowość: MODELIK 34/08] Polski tramwaj miejski typu N z 1948 r.
ekul   

Klaymen - Ty się się wcale nie tłumacz. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Zawsze się znajdzie jakiś "pokrzywdzony". Model pierwsza klasa! Pozdrawiam i czekam na więcej takich modeli! :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024