FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-12-08 18:53  RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
flesz76   

Witam. Mam na ukończeniu kilka projektów, lecz ze względu na to, że RWD 6 jest najbardziej zaawansowany, dlatego głównie ten samolot chcę ukończyć jako pierwszy. Szukam zdjęć wnętrza i "komory" bagażowej, mocowania sterów i kilku innych detali. Mam bryłę kadłuba z "orurowaniem" kabiny, część skrzydeł i usterzenie. Może, któryś z kolegów podejmie się zaprojektowania silnika Genet Major, bo to przyspieszyłoby prace. Poza tym pozostaje kwestia "malowania i waloryzacji" poszycia. O ile Rhino nie jest problemem to Corel dla mnie nadal pozostaje czarną magią. Model ma być free, więc liczę na odzew kolegów.

Pozdrawiam

Flesz

p.s. takie są efekty mojej pracy w rhino:








Post zmieniony (15-12-08 21:13)

 
15-12-08 20:19  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projktu
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Niestety nie mam materialow na temat tego samolotu ale w Corelu jako tako pracuje i w tym zakresie mogłbym pomóc

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
15-12-08 20:24  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projktu
flesz76   

Dzięki za odzew. Chodzi mi o to, że linie podziału naniosę w rhino, ale nie potrafię później wypełnić kolorem np. liter i pocieniować linii "zapadnięcia" płótna.

p.s. i jeszcze ósemka







pozdrawiam



Post zmieniony (15-12-08 21:11)

 
15-12-08 21:37  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projktu
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Panowie, ja tylko przypominam, że od niedawna mamy doskonałe źródło wiedzy o RWD-6:
http://www.wkl.com.pl/najslynniejsze-polskie-sportowe-samoloty-wyczynowe,1,4,491?
Mam nadzieję, że uwzględnicie te plany w projekcie?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
15-12-08 22:00  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projktu
flesz76   

Dzięki za info. Postaram się nabyć ową książkę i skonfrontować z tym co mam, ale z doświadczenia już wiem, że co wydawnictwo, to inna wersja i należy je traktować jako "szkic" do dalszych prac. Mimo wszystko najważniejsze są zdjęcia. Ja opracowałem model na podstawie Planów Modelarskich (choć jest parę delikatnych błędów, najpoważniejszy to sposób składania skrzydeł i z tego powodu do niedawna miałem błędny kształt kadłuba za oszkleniem kabiny). Nie wiem jak " zakończyć" przedział pasażerski (ponoć była tkanina, ale dokąd?) i nie wiem jakie były zawiasy usterzenia. A co do RWD 8 to nie mam kształtu kratownicy i wnętrza kabiny (jest jeszcze parę drobnych błędów do poprawienia i można by puścić surówkę).

Flesz

 
15-12-08 22:02  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projktu
AWOT   

W kwestii zawieszenia sterów, lotek i klap oraz innych szczegółów odsyłam do muzeum w Krakowie. Nie sadze by stojący tam RWD-13 w takich detalach mocno różnił sie od RWD-6.

--

AWOT

 
15-12-08 22:02  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projktu
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ten wątek zdecydowanie bardziej pasuje do działu "ABC projektowania". Przeniosę go tam za jakiś czas.

--
pozdrawiam
Piotr


 
15-12-08 22:28  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie zgadzam się z Piotrem D. Wątki a ABC projektowania są raczej "martwe" i "akademickie", a tutaj mamy bardziej problem z odtworzeniem wyglądu samolotu (jego szczegółów) niż ze sposobem opracowania modelu.
flesz76 : odezwij się na moją skrzynkę (lech.kolodziejski@modele-kartonowe.com). Co do szczegółów konstrukcji erwudedziaka to - niestety - nie bardzo Ci pomogę, ale chętnie podzielę się z Tobą wszystkimi "sztuczkami" z corelem jakie wymyśliłem od czasu, gdy zacząłem projektowac modele. Jeszcze jedno: sądzę, że proponowana wyżej książka (jeszcze jej nie znam) może byc dobra. Mam rysunki PZL-26 zrekonstruowane przez autora w/w książki (były w Modelarzu) - są REWELACYJNE! Poza tym są znane rysunki erwudedziaków publikowane w jego książkach; też są dobre, a książki są raczej już leciwe...
Lech

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (15-12-08 22:36)

 
15-12-08 22:42  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Może warto tchnąć odrobinę "świeżości" do ABC projektowania. Forum główne to jednak o modelach już wydanych, wykonywanych albo dostępnych wkrótce (choć są wyjątki) ale warto podyskutować nad reformą działów np. w Karton Cafe ;o)

--
Fanatyk Kartonu

 
15-12-08 22:47  Odp: RWD 6 - prośba o pomoc w ukończeniu projektu
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie chciałem "wkładac kija w mrowisko" ... Wątek o modelu RWD jest BARDZIEJ o wyglądzie i konstrukcji tego samolotu niż o rhino, corelu etc. Modelarstwo to "wiernośc wierności wyglądu". Ponieważ znamy każdą nakrętkę me-109 a nie mamy pojęcia jak wyglądała np. konstrukcja kratownicy PWS-5, to zostawmy ten wątek w dziale głównym, proszę.
Lech

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024