FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
09-12-08 17:54  [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Czas zacząć kolejną relację :) teraz coś troszkę więckszego czyli ten przesympatyczny i jakże pożyteczny samolocik:

Autor: Piotr Dzięgielewski, czyli wszystko powinno być OK :) ... co nie znaczy ze będzie.
Jedyne małe blędy które powstały to moje dzieło :P Szkielet całkiem nieźle się składało lecz trzeba przypasowywać części po 20, 30 razy. Przy tych wymiarach trzeba bardzo uważać i do każdego elementu podchodzic z dystansem. Model wykonam ze schowanym podwoziem, taki mi sie bardziej podoba, to raz, a dwa obawiam sie, że z powodu ciężaru konstrukcji mogłoby nie wytrzymać. Jego prawdziwym zywiołem jest woda więc będzie bez podwozia :D


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-12-08 19:28  Odp: [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Wreszcie ktoś się za niego wziął, 3mam kciuki!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
09-12-08 22:16  Odp: [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Ja tez. hihi

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
21-12-08 15:40  Odp: [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzisiaj tyle:


Jak widać uzupełniłem model o drobne ślady eksploatacyjne. Z założenia miałem ich nie robić ale na górnej części poszycia było lekko widać odciśnięty szkielet kadłuba. No to mazgnąłem w tych miejscach metalizerem dla odwrócenia uwagi :). Moim zdaniem zadziałało i odkształcenia nie rzucają się tak w oczy. Jeśli chodzi o braki w retuszu dna, będą uzupełnione.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
26-12-08 18:53  Odp: [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam. Skoro mam troszkę wolnego czasu staram się go wykorzystać w jedyny słuszny sposób :) Kadłub wzbogacony o kolejne elementy:



Większych problemów nie było trochę przycinałem przednią częć kadłuba, tę czarną :P, ale najbardziej przeszkodził brak jakich kolwiek sklejek łączących ten element z burtami kadłuba. Tyczy się to właściwie całego modelu. Może niektórzy potrafią kleić części na styk- ja wolę sklejki. Generalnie klei się dobrze.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-12-08 12:48  Odp: [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Wieczorem dokończyłem jeszcze kabinę:

Od siebie dodałem jeszcze wycieraczki.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-12-08 18:16  Odp: [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Fajnie wychodzi. Pozdrawiam.
PS. Zastanawiam sie co teraz Tobie zaprojektowac. ;)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
27-12-08 22:14  Odp: [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Bo ja wiem... Sikorsky S22 (Ilja Muromiec), TB-3, Pe-8 -nie pogardziłbym :P

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
30-12-08 02:07  Odp: [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Ilie juz ktos robi. NIe bede sie wtracal. A na te dwa nastepne mam malego smaczka.
Kibicuje Ci z Cl-215.
Pozdrawiam.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
30-12-08 16:08  Odp: [Relacja] Canadair CL 215 1:33 Orlik
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Nie tylko Guciu i ty, MBig, masz smaczka na TB-3 i Pe-8, sam również chętnie bym je widział u siebie na warsztacie.
Guciu, z wielką radością oglądam każdą z Twoich relacji.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024