FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-12-08 23:15  [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Pomimo że Garibaldi czeka jeszcze na dokończenie na warsztat wpłynął już następny statek, tym razem w stoczni "Dar Młodzieży" z GPM opracowany przez pana Jacka Braziuka. Na pierwszy rzut oka model wręcz przeraża ilością elementów, ale także jak najbardziej zachęca do budowy przejrzystymi rysunkami, dobrym drukiem no i przede wszystkim piękną sylwetką oryginału.
Poniżej okładka wraz z rysunkami:

Na początek poszedł oczywiście szkielet, podklejony 2 mm tekturą "zeżarł" kilkanaście nożyków przy wycinaniu :-)

No i szczerze mówiąc na tym budowa kadłuba utknie na kilka miesięcy, kadłub ma być piankowany i szpachlowany, niestety warunki nie pozwalają mi aby to zrobić teraz, muszę z tym poczekać do cieplejszych dni wiosennych i wyemigrować z robota na działkę.
Na szczęście model jest tak zaprojektowany że z powodzeniem można się wziąć za budowę nadbudówek. Dodatkowo trwa już od paru tygodni deskowanie pokładu, robota żmudna bo pokład ma około 100 x 16 cm a moja deska z forniru olchowego ma wymiary 1 x 28 mm, jak komus się chce to niech policzy ile to mniej więcej desek. Na razie wydeskowana na oko około połowa pokładu. Metoda doskonale znana na tym forum- fornir + czarna nitka, po skończeniu oczywiście lakierowanie:

Tak powstają deski:

Przy okazji świąt będzie trochę wolnego w pracy, wtedy mam nadzieje dokończyć pokład.
W ten weekend zacząłem też nadbudówkę dziobową, pasowanie części idelane jak na razie, wszelkie ewentualne niedoróbki to raczej moje błędy:


--

człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

Post zmieniony (07-12-08 23:16)

 
08-12-08 12:38  Odp: [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Kilka nowych drobiazgów:


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
08-12-08 13:47  Odp: [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo fajnie, że pojawiła się kolejna realcja z budowy żaglowca, nigdy ich za dużo;-) Mnie ten model chodził po głowie, ale ostatecznie przeraził ilością szczegółów, więc odpuściłem.

Nie chcę tu udawać mądrzejszego niż w rzeczywistości jestem, ale pozwolę sobie na małą uwagę odnośnie deskowania. Wydaje mi się, że stosowanie tej nitki jako "wypełniacza" pasowałoby bardziej do jakiegoś historycznego żaglowca, we współczesnym lepsze wydawałyby mi się mniejsze odstępy między deskami i ewentualnie przetarcie pokładu suchą pastelą przed deskowaniem (tak zdaje się robił Vwsmok). Wiem, wiem, za późno na takie gadanie, bo jesteś już w połowie drogi.

W każdym razie będę tutaj regularnie zaglądał, bom miłośnik żaglowców!!!

Pozdrawiam

 
08-12-08 22:57  Odp: [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Jacek no faktycznie już trochę za późno :-) ale muszę ci powiedzieć że na moje oko przeszlifowaniu tego deskowania i położeniu lakieru nie będzie nawet widać że to nitka między deskami leży. Poza tym nigdy nie robiłem deskowania metodą którą podałeś i trochę się bałem zaryzykować, ale mam w planach jeszcze Iskrę i Zawiszę więc może na tych modelach popróbuję nowych technik. Poza tym wszelka krytyka i podpowiedzi mile widziane. Pozdro...

--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
09-12-08 11:25  Odp: [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Kolejne elementy na nadbudówce dziobowej, niestety szara farba mi się nieco "zblazowała" muszę kupić nową i poprawić tę szarą skrzynkę. Poza tym wszystko pięknie się klei, pasowanie super, naprawdę jak dotąd model klei się z dużą radością.


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
11-12-08 11:20  Odp: [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dziś zrobione niewiele, zaledwie poręcze przy nadbudówce:

Przy okazji mam pytanie, w jakim sklepie modelarskim w Poznaniu dostane drut 0.3 mm, 0,4 mm i podobne? Będę w przyszłą środę w Poznaniu ale niestety nie będzie tyle czasu żeby jeździć i szukać, więc chciałbym wiedzieć konkretnie. Z góry dzięki.

--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
13-12-08 18:22  Odp: [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dzisiaj chyba jakieś wywietrzniki, przynajmniej na to mi to wygląda:

I na razie to co udało się zrobić do tej pory:


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
14-12-08 21:21  Odp: [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Powstała jakaś składana drabina, strasznie delikatny element, więc definitywny retusz dopiero po solidnym wyschnięciu kleju coby nic nie zniszczyć:


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
14-12-08 21:43  Odp: [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

>Powstała jakaś składana drabina

Trap do wchodzenia z lądu na statek (i na odwrót ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-12-08 15:15  Odp: [Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Znalazłem wolną chwilę, więc powstał ponton:


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024