FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-12-08 02:37  [galeria] Model domku w skali 1:87, wyd. EMA 2000
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

witam,
oto mała galeryjka przedstawiająca moje zmagania z modelem domku, którego wycinankę kilka lat temu wydało wydawnictwo EMA 2000

model jest w skali 1:87

co do samego opracowania to jest ono bardzo ciekawe... no i co nietypowe, to wszystkie potrzebne materiały do budowy znajdują się w wycinance... a więc poza arkuszami z częściami, mamy jeszcze do dyspozycji odpowiednią ilość kartonu [całkiem niezłej jakości], papier imitujący blachę no i folię z nadrukowanymi już okienkami...
co do arkuszy zawierających części, to również one są różnie drukowane... pewne z nich są na papierze matowym [i te po zewnętrznej stronie są czarne; a linie obrysu części nie są drukowane kreskami, a kropkami lub wcale ich nie ma], pozostałe są na papierze błyszczącym [jednak i tu jest pewna innowacja, gdyż ich obrysy są zaznaczone po stronie niekolorowej, dzięki czemu po wycięciu nie ma śladu po ciemnych liniach... przyznam, że to znacznie ułatwia późniejszy retusz]

na zdjęciach przedstawiam cały taki zestaw, z tym, że innego domku... bo arkusze do domku prezentowanego zostały przeze mnie pocięte zanim doczekały się fotki...

a więc na początek zestaw jaki otrzymujemy wraz z wycinanką:
awers [wraz z folią i arkuszem z nadrukowanymi firankami]


rewers


a oto wygląd ogólny modelu:


i troszkę szczegółów:



model sklejało mi się wyśmienicie... elementy całkiem ładnie do siebie pasowały... co do zastrzeżeń to chyba takowych nie mam... no może poza tymi firankami... początkowo moim zamiarem było je zastosować, ale jak przyszło co do czego to zostały one przeze mnie usunięte, gdyż psuły ogólny, końcowy wygląd... nie wiem, może to było subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, że model na ich braku znacznie nie stracił...
aha... wszystko było klejone "ośmiorniczką" [ze stajni poxipolu], nadmienię iż ten specyfik doskonale się sprawdził, nawet w łączeniu "na styk"... co do retuszu to wykonany był tylko i wyłącznie mazakami... zdjęcia uwidoczniły wiele niedoskonałości w tym zakresie...
jak zwykle mogło być lepiej...

pozdrawiam i czekam na uwagi i opinie:P

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
06-12-08 05:35  Odp: [galeria] Model domku w skali 1:87, wyd. EMA 2000
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A dlaczego tak czerwono w tych oknach?
Widzę, że niezły burdelik zgotowałaś nam siostro.

--
serwusik

 
06-12-08 11:36  Odp: [galeria] Model domku w skali 1:87, wyd. EMA 2000
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

dlaczego czerwono? i dlaczego burdelik??

co do jednego zdjęcia to istotnie można się czepiać... a więc zdjęcie nr 4 ze szczegółów... tam okienka faktycznie są lekko różowe, a jest to oczywiście wina oświetlenia... zdjęcia były robione bowiem wieczorem i w nocy, przy sztucznym świetle... na reszcie fotek, w oknach jest ciemno, lub przebijają się jakieś drobne refleksy tego co jest po drugiej stronie...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
06-12-08 13:21  Odp: [galeria] Model domku w skali 1:87, wyd. EMA 2000
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

No to mnie rozczarowałeś. Myślałem, że dodałeś do modelu trochę pikanterii.
Nie mam nic przeciwko różowym oknom. Wręcz przeciwnie. Takiemu staremu erotomanowi jak ja, nawet czerwone światło na skrzyżowaniu przyjemnie się kojarzy.
Szkoda. Mógł to być rodzynek w modelarskich zbiorach i przeciwwaga dla katedr i kościołów, które są piękne, ale nie tak urokliwe.

--

serwusik

Post zmieniony (06-12-08 13:33)

 
06-12-08 14:08  Odp: [galeria] Model domku w skali 1:87, wyd. EMA 2000
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

hehe, no to w następnym projekcie postaram się o jakąś większą inwencję twórczą...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
06-12-08 20:02  Odp: [galeria] Model domku w skali 1:87, wyd. EMA 2000
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

O Ramzes sie odezwał po długiej przerwie. ;-)
Domek całkiem całkiem.

Tak przy okazji, komunikacyjne hobby nadal aktualne ? Mam parę zdobyczy.

--


 
06-12-08 23:25  Odp: [galeria] Model domku w skali 1:87, wyd. EMA 2000
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Raduss: a oczywiście... to hobby [biletowe] ostatnio zajmowało mi sporo czasu... i też mam wiele nowych okazów:) jak zawsze zapraszam na: http://rme.republika.pl

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024