FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
15-12-08 10:22  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Wydawnictwo ADW   

Panie Jaroslavie
Proponowałbym wstrzymać się z takimi "zapowiedziami"
Skończy Pan model to wtedy prosze się chwalić,a przynajmniej nie obiecywac że będzie:)
Wielu jest takich co budują najpoprawniejsze i najdokładniejsze modele,ale można sie ich poprostu nie doczekać,Jest Pan daleko w polu i grube miesiące jeszcze do końca.
Nie jest to złośliwość ale pokojowa odpowiedź na Pana obietnice.

Inna sprawa to fakt, że na forum większość to fachowcy od poligrafii-znowu dziecinada.
Skoro napisałem oficjalnie że model jest drukowany offsetowo to tak jest-nie inaczej.
pozdrawiam



Post zmieniony (15-12-08 13:51)

 
15-12-08 12:08  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Wydawco
Ja nie napisałem, że to ja ten model opracowuję, pewnie za cienki w uszach jeszcze na to jestem. Model jest projektowany i testowany przez naprawdę doświadczonych ludzi i nie jest, jak Pan to ujął: "daleko w polu" . Prace są już dużo dalej posunięte niż sam kiper, którego zdjęcia zamieściłem, gdyż dostałem zgodę na opublikowanie tylko tego elementu jak na razie.
Nie było z mojej strony żadnej "złośliwej obietnicy", tylko informacja dla kolegi Cevy i innych zainteresowanych o szykowanej alternatywie dla bardziej wymagających modelarzy.
Nie rozumiem co jest dziecinnego w tym, że mam wykształcenie poligraficzne, a Astra28 od wielu lat prowadzi firmę (w której zresztą też pracowałem) w tej branży?
W tym momencie to Pan tu jest złośliwy i takie uwagi jak pańska są dziecinne i żenujące....
Moje obawy biorą się stąd, ze w celu zmniejszenia nieopłacalności tak niskiego nakładu, może pojawić się reduktor w postaci gorszej jakości farb,słabej palety barw modelu,gorszego papieru, etc... Ale Pan, stara się zamydlić ludziom oczy i unosić się rzucając zdawkowe "to tak jest- nie inaczej" zamiast sensownie odpowiedzieć....


PS: Ok. Czesiek, poniekąd masz rację a resztę wyjaśniłem powyżej ;-)

Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav
--

GG 6801515

Post zmieniony (15-12-08 13:32)

 
15-12-08 13:35  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Czepiacie się... To i tak jest na razie najlepiej opracowany model tego Kamaza jaki się ukazał ;)
Bo w żadnym innym wydawnictwie go nie widziałem...

Swoją drogą, to widać po reakcjach ludzi że modeli jest już za dużo na rynku. Kiedyś, gdy na modele czekało się z utęsknieniem, taka pyskówka byłaby nie do pomyślenia... za to każdy by się łapał z nożyczki i klej... i byłby zadowolony z każdego sklejonego modelu...


A teraz - wystarczy się zastanowić - ktoś przeczyta zapowiedź modelu który mu się strasznie podobał i zawsze chciał go skleić... i naprawdę ma gdzieś czy to okienko jest wyżej czy ma złe proporcje - widzi sklejoną surówkę i widzi że jest sklejona poprawnie - czyli nie powinien mieć problemów ze sklejaniem. Cieszy się i już odkłada kasę na zakup... Niestety... przez wypowiedzi które widzi w takim wątku już wie, że radość ze sklejania nie będzie taka jaka powinna być... bo ktoś napisał że okienko jest inne... bo to jest nie tak...

Widząc takie nastawienie do modelu stwierdzi - aha... to poczekam na inne opracowanie... i nie sklei nic... bo praktycznie w każdej zapowiedzi jest takie samo szczekanie na opracowania... (nie jestem tu bez winy, bo sam to robiłem w kilku zapowiedziach).


Jak to powiedział mój kolega - też modelarz - "wszystko idzie na zatracenie".

Spójrzcie na własne podejście do sprawy zapowiedzi i do czego to doprowadzi.

Spróbujcie tę energię ukierunkować na zarażenie tym hobby młodszego pokolenia - niech nie siedzi przed kompami czy konsolami... pokażcie im że to daje lepsze i ciekawsze wrażenia...


Na każdą zapowiedź na forum reagujecie jak by od tego zależało wasze życie...

Ludzie - to są tylko modele - i to, że w tym bądź innym modelu coś się nie zgadza to jest tylko i wyłącznie błąd modelu :) Od którego nie zależy absolutnie nic...

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
15-12-08 15:19  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
bandi   




dopisek moderatora
Kolego bandi, jeśli zależy Ci na wyrażaniu swoich opinii na forum, proszę to robić w bardziej kulturalny i mniej nerwowy sposób.
Piotr

 
15-12-08 15:45  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
czesław45 

 

Powinno się jeszcze zarzadać od Wydawców , by dołączali do modeli , w skali , szczelnie zapakowane , odpowiednio rozrzedzone powietrze . Te co nas otacza też będzie błędne, przy budowie ....
Jak zawsze to samo .... Kopajt dobrze napisał ....

--

Vliestroom
Calypso Jacques'a Cousteau
Smit Nederland
Atlas 5t
AZIZ



Post zmieniony (15-12-08 15:50)

 
15-12-08 16:04  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

no i sie atmosfera zepsuła.
SIe już głęboko zastanawiam - czy wydac swój wagon czy dac go za darmo paru fascynatom kolejnictwa lub odłożyc na półke bo aż sie boje a przeciez wzoruje sie tez na dokumentacji.
Wiecej luzu ludziska - święta idą, poczekajmy aż ktoś skleji model i wtedy napisze co nie pasuje. Surówka nie przesądza o modelu.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
15-12-08 19:36  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Monster sQbee   

Tradycyjnie - gryź go !
Jak jesteś szczepiony - oczywiście !

 
15-12-08 19:40  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
bandi   

Moderatora prosze o przywrocenie mojego wpisu, nie bylo tam zadnych niekulturalnych i nerwowych wypowiedzi.
Co ? prawda w oczy kole ????
Nie zostal moj wpis przywrocony wiec napisze jeszcze raz>
Po wpisie jaroslawa stwierdzilem ze ktos inny projektuje kamaza i ADW wpieprzylo im sie w temat wiec usilnie proboja zdyskwalifikowac model z ADW , poniewaz wkrotce ma sie ukazac =JEDYNIE SLUSZNY!!!< model kilku FACHOWCOW!!!! o ktorych wspomnial jaroslaw , wnioski sami wyciagnijcie, totalna zgnilizna panuje na tym forum , kilku klakierow wprowadza chaos i destrukcje na tym forum, a MODERATOR trzyma ich strone i kasuje wpisy choc nie sa obrazliwe ani nieetyczne a stwierdzaja PRAWDE!!!!
NO COZ , KILKA OSOB JUZ WYLECIALO Z TEGO FORUM !!!! ZA PRAWDE!!!

Teraz poczekam na wydawce tego JEDYNIE SLUSZNEGO KAMAZA zobaczymy kto dyryguje tymi klakierami!!



Post zmieniony (15-12-08 22:24)

 
15-12-08 19:42  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Seweryn 

 

Teraz każdy jest fachowcem od projektowania, drukowania, wydawania modeli.... żenada Wy nie jetseście modelarzami8 tylko SKLEJACZAMI modelarz wnosi do modelu własną inwencję, pomysły

--
Seweryn

 
15-12-08 19:55  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a dokładniej kogo Panie Modelarzu "ALF"ie masz na myśli?

--

GG 6801515

Post zmieniony (15-12-08 20:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024