FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
30-11-08 17:21  [Relacja/Galeria] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, po szczęśliwym zakończeniu budowy Chi-he postanowiłem zmierzyć się z kolejnym modelem p. Mistewicza, tym razem samolotem.

Jak na razie model skleja się dobrze, a wszelkimi niedociągnięciami obarczam siebie i swój warsztat. Oto efekty dotychczasowych prac:








Jeśli przybędzie coś w międzyczasie, nie omieszkam wstawić nowych zdjęć.
Pozdrawiam!

--



Post zmieniony (30-11-08 22:05)

 
29-12-08 21:16  Odp: [Relacja] Brewster "Buffalo" Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam wszystkich oglądających po długiej przerwie. Prace nad Buffalo znowu ruszyły więc odświeżam wątek. Model wzbogacił się w tzw. międzyczasie o "ogon". Etapy powstawania przedstawiam poniżej. Dodam tylko, że na tym etapie budowy nie natrafiłem na żadne problemy. Jak widać nie zdecydowałem się na wyodrębnienie ze stateczników powierzchni sterowych.







C.d.n. Pozdrawiam!

--

 
29-12-08 21:37  Odp: [Relacja] Brewster
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Relacje tego typu motywują mnie do pracy, H-34 bardzo mi się podoba. Wydawnictwo również daje radę! Zapomniałem dodać, nareszcie ruch w relacjach "samolotowych" Super!!

--


GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

Post zmieniony (29-12-08 21:38)

 
01-01-09 17:27  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie, po sylwestrowych zabawach postanowiłem w Nowy Rok wzbogacić Buffalo o przynajmniej jedno skrzydło. Plan się powiódł i jak widać na zdjęciach poniżej, prawe skrzydło jest już wykonane. Mam nadzieję, że z lewym również nie będzie większych problemów i w niedługim czasie dołączy do modelu.







C.d.n. Pozdrawiam!

--

--



Post zmieniony (01-01-09 17:33)

 
01-01-09 18:57  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
pawkule   

Witaj. Na jednym ze zdjęć widnieje klej z takim "czymś". Mógłbyś zdradzić co to jest i czy to jest Twoja myśl techniczna?
Pozdrawiam.

 
01-01-09 23:13  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Buffalo doczekał się drugiego skrzydła:



pawkule: szczerze mówiąc nie wiem co masz na myśli, w tle widać ni mniej ni więcej tubkę butaprenu która sama w sobie ma zwężającą się końcówkę ułatwiającą jego rozprowadzanie.

C.d.n. Pozdrawiam!

--

--

--

 
02-01-09 00:56  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Czy zgadzasz się z ( niewieloma ) moimi uwagami dotyczącymi tego projektu, a zawartymi w mojej relacji http://www.papermodels.pl/topics1/relacja-brewster-bufallo-mk-i-kartonowa-kolekcja-vt1716.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=bufallo&start=0 ? Zwłaszcza chodzi mi o pasowanie skrzydeł do kadłuba.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-01-09 14:20  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Ceva, potwierdzam Twoje spostrzeżenia, skrzydła dokładnie nie przylegają do kadłuba. Nie przejmowałem się tym jednak, gdyż wszelkie niedokładności zostały przysłonięte przez paski. A tak na marginesie to szacunek za tak wspaniałe wykonanie Buffalo. Szczerze mówiąc odebrałeś mi ochotę na dalsze sklejanie tego modelu - przynajmniej na jakiś czas ;). Miejsca styku segmentów i oszklenie kabinki to mistrzostwo świata. Pozdrawiam!

--

 
04-01-09 21:55  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Budowa Buffalo posunęła się nieco naprzód, tym razem dorobiłem kolejny fragment kabiny wraz z kozłem przeciwkapotażowym. Łączenie obu segmentów kabiny zrobiłem w oparciu o zakładkę z przezroczystej folii, co zaznaczyłem strzałką na zdjęciu pierwszym. Błąd jaki przytrafił mi się na tym etapie budowy to niesymetryczny kozioł przeciwkapotażowy. Jego środek nie wypada dokładnie w osi samolotu tylko przesunięty jest nieco w lewo. Oto zdjęcia:




C.d.n. Pozdrawiam!

--

--

--

--

 
04-01-09 22:03  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

H-34 owiewka za kabiną powinna być bardziej "szpiczasta" . Zresztą wyjdzie ci to po sklejeniu wiatrochronu.
Jak do tej pory robota idzie Ci wzorowo :-)

ps. Link do swojej relacji wkleiłem nie w celu zniechęcenia Ciebie do dalszych prac, tylko wrodzonego lenistwa, bo nie chciało mi się tłumaczyć w czym rzecz ze skrzydłami ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024