FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-11-08 19:54  [Pytanie] Modele "Wespe"
Che47 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich
Ostatnio dwie znane firmy wydały model Sd.Kfz. 124 Wespe. Oglądając zdjęcia w internecie nie widzę pomiędzy nimi większych różnic, a nie chcę się kierować przy zakupie jedynie moją opinią na temat starszych modeli tych firm. W związku z tym jeśli ktoś miał jakiś kontakt z tymi modelami gorąco proszę o podzielenie się swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami, etc.

--
edit
Przepraszam z rozpędu wpisałem w niewłaściwym dziale.
nie widzę opcji do usunięcia tematu więc proszę żeby ktoś go usunął lub przeniósł we właściwe miejsce

Nie pytaj czy warto. Nie warto pytać.
Jeśli ktoś ma materiały pomocne w produkcji pantery Halińskiego proszę o kontakt

Post zmieniony (14-11-08 20:06)

 
14-11-08 23:05  Odp: [Pytanie] Modele "Wespe"
mak 

 

Generalnie: Haliński z wnętrzem(przedział kierowcy i komora silnika), GPM bez.

 
15-11-08 01:45  Odp: [Pytanie] Modele "Wespe"
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Generalnie: Haliński - wszystko do siebie pasuje.
GPM - zwykle to i owo do siebie pasuje.

 
15-11-08 14:28  Odp: [Pytanie] Modele
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Miskowski - ale kleiłeś któryś z tych modeli, czy tylko tak sobie przypuszczasz?
Haliński

GPM

--

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.


Post zmieniony (15-11-08 14:28)

 
15-11-08 20:10  Odp: [Pytanie] Modele "Wespe"
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak sobie tylko przypuszczam, wyrażam zdanie na podstawie doświadczeń z klejenia kilku, bądź kilkunastu samolotów od tych wydawców. Dodam jeszcze, że generalnie modele z GPM'u są często znacznie prostsze w budowie, co często jest zaletą - początkujący modelarz raczej się zniechęci próbując złożyć np. Buffalo od Hala

 
15-11-08 20:31  Odp: [Pytanie] Modele "Wespe"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z tego co sie orientuje, to w GPMie samoloty i pojazdy projektuja rozni projektanci, a i w samych pojazdach tez jest kilku autorow, wiec bym tak nie generalizowal...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
16-11-08 04:47  Odp: [Pytanie] Modele
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Che47 , ja bym się nie zastanawiał, Haliński to najwyższa półka. Bardzo dobrze spasowany, bogaty w detale model ale zarazem trudniejszy i bardziej czasochłonny (choć mówiąc o pojazdach gąsiennicowych to nie ma tych nie czasochłonnych :P ) GPM'owskiego nie widziałem ale jest pewnie prostszy i troche gorzej spasowany co nie znaczy że źle.
O wnętrzu i jego braku już wiesz ;)

Moja rada, jeśli jesteś doświadczony i chcesz mieć ociekający detalami model to kup Hala, jeśli zaczynasz to polecał bym GPM, choć to też na początek nie najlepszy model ;)

Tak na marginesie to tu masz ładnie prowadzoną relacje wersji ze stajni Hala:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=145246&t=145246&filtr=0

Poczytaj i oceń na chłodno model i swoje możliwości :)

Pozdrawiam,
Darek


dopisek moderatora
Darek, drobna rada na przyszłość, jeżeli linki wpiszesz pomiędzy znaczniki < >, to staną się one od razu aktywne

pozdrawiam, Rajkub
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

Post zmieniony (16-11-08 04:52)

 
16-11-08 12:14  Odp: [Pytanie] Modele "Wespe"
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witaj
Tutaj masz sklejoną Wespe z GPM w wykonaniu Janka z forum papermodels. Może to ułatwi wybór ;-)

http://www.papermodels.pl/topics1/rg-sdkfz124-wespe-gpm-8-2008-vt2177.htm?highlight=wespe

Pozdrawiam

 
16-11-08 14:55  Odp: [Pytanie] Modele "Wespe"
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ehhh Pany, linki do obu modeli podałem w swoim poście ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-11-08 09:23  Odp: [Pytanie] Modele "Wespe"
Che47 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi a szczególnie linki do zdjęć.
Wybór nadal jest trudny Haliński ma wnętrze i już mam ochotę pobawić się tymi wszystkimi detalami a GPM ma według mnie ładniejsze kolory ;P .
Ostatecznie raczej kupię pierwszy z nich.

A na razie na warsztat poszła pantera z Halińskiego

--
Nie pytaj czy warto. Nie warto pytać.
Jeśli ktoś ma materiały pomocne w produkcji pantery Halińskiego proszę o kontakt

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024