FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-10-08 20:39  [Relacja] Sklejanie testowe parowozu Px38
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Jest to mój pierwszy model testowy, pierwszy parowóz i pierwszy malowany model :)

Model jest w skali 1:25, sklejany najpierw na biało :), później będzie malowany w barwach wybranych przeze mnie, chociaż bardzo nie ma z czego wybierać - zastanawiam się nad malowaniem całkiem czarnym ponieważ malowanie na zielony raczej mi się nie podoba.
Lecz kwestią malowania będę się zastanawiał pod koniec sklejania testowego.

Model powstaje już od paru miesięcy, lecz nie mogłem wcześniej dzielić się nią z innymi z prostego powodu - bo to surówka ;)

Pracę rozpocząłem od tendra:

Maźnice:


Rama tendra:


Szkielet tendra:


Naturalną kolejnością było zrobienie kół:



Zaś tak wygląda szkielet na ramie z kołami:




Jak widać na niektórych zdjęciach są pewne niedoróbki, lecz po to jest surówka aby je wyciągnąć :)
Wersja która się ukaże będzie od nich wolna.

Sprzęgi:


Resory:


Obklejony szkielet tendra:



Całość przygotowana do malowania:


Wynik malowania pokażę w następnej odsłonie tej relacji.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
08-10-08 21:07  Odp: [Relacja] Sklejanie testowe parowozu Px38
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Zachował się tylko jeden egzemparz tego parowozu Px38 - 805 zwany "Leonem".
http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=px38-805 Od 1983 roku (odkąd stacjonuje w Żninie) na wszystkich kolorowych zdjęciach jest przedstawiony jako czarno-zielony-czerwony.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
09-10-08 07:24  Odp: [Relacja] Sklejanie testowe parowozu Px38
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Dzięki Precyzyjny - właśnie takie malowanie mi się wcale nie podoba :( Ale pierwsze zdjęcie - czarno - czerwony jest idealne ;) I takie malowanie będzie miał mój parowozik.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
09-10-08 19:20  Odp: [Relacja] Sklejanie testowe parowozu Px38
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Pawle zasoczyłeś mnie tym ,że sklejasz ten model. Z tego co widzę to jest już sporo zrobione. Czy model ten bedzie w przyszłości wydany?

--
Pt-47

 
09-10-08 20:07  Odp: [Relacja] Sklejanie testowe parowozu Px38
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Pawle - model będzie jak najbardziej wydany. Terminu nie znam, jednak mogę podać wydawcę: ADW Model.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
11-10-08 21:52  Odp: [Relacja] Sklejanie testowe parowozu Px38
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Tak jak pisałem wcześniej - w tej aktualizacji pokażę już pomalowany tender :)
Oczywiście nie jest pomalowany tak jak powinien wyglądać - do tego jeszcze trochę zejdzie...

Części tendra zostały tryśnięte podkładem w sprayu - takim zwykłym z supermarketu.



Jak widać na zdjęciach - jest też zalążek parowozu, ale o tym w następnym odcinku :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
15-10-08 20:42  Odp: [Relacja] Sklejanie testowe parowozu Px38
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Spokojnie Kopajt :)
Odnośnie malowania,, sprawa pozostaje otwarta. Mam kolorowy film z lat 50 i tam po stacji Białośliwe śmiga sobie Px38, niestety nie pamiętam jakie ma malowanie a jestem już baaardzo długo w delegacji w Warszawie. Odezwij się do mnie na @ to coś wymyślę;)




Post zmieniony (15-10-08 20:49)

 
13-11-08 23:12  Odp: [Relacja] Sklejanie testowe parowozu Px38
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Miesiąc minął a mi się udało zrobić tylko silniki ...
Jakiś leń mnie ogarnął albo co... nie ma ktoś motywacji do sprzedania ? na allegro nie widziałem... ;)



--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024