FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-11-08 10:35  [galeria] Bn2t Freudenstein
jarzyn 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum, mimo że przeglądam je już ładnych pare miesięcy. Mam na imię Krzychu, mam 23 lata i jestem z Poznania...Tyle słowem wstępu. Jest to mój pierwszy model po kilkuletnim rozbracie z klejeniem, pierwszy parowóz i zarazem pierwszy model przy którym podjąłem się malowania....reszte zostawiam do Waszej oceny....












--

 
10-11-08 11:37  Odp: [galeria] Bn2t Freudenstein
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Model, jak na pierwszy parowóz malowany zrobiony po długiej przerwie, wygląda całkiem przyzwoicie, może się podobać. Musi Kolega popracować nad kształtowaniem zaokrągleń. Na dymnicy i na skrzyni weglowej widać wyraźnie załamania kartonu. Razi też trochę pozostawienie niemalowanych tabliczek. Ja by wydrukował na drukarce atramentowej czarne tabliczki na cienkim papierze specjalnym do drukarek atramentowych, pomalował je bezbarwnym lakierem matowym i nakleił na nowo. Za taki model dałbym 4+ (w skali ocen od 1 do 6).

--

Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

Post zmieniony (10-11-08 22:22)

 
10-11-08 16:01  Odp: [galeria] Bn2t Freudenstein
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

jarzyn ,podoba mi się Twoje wykonanie i zachęcony zakupię ten i inne wąskotorowe-pozdrawiam.

 
10-11-08 18:02  Odp: [galeria] Bn2t Freudenstein
jarzyn 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki za miłe słowo i konstruktywną krytyke....jednakże co do owego błędu, to parowozik ten był klejony z myślą o zapoznaniu się z tego typu konstrukcjami i przymiarką do jakiegoś poważniejszego (większego) tematu, więc wszystko było robione zgodnie z instrukcją zamieszczoną w wycinance, bez własnej "radosnej twórczości" :) I oto cytat z instrukcji: "...Od góry skrzyń naklejamy elemnt 67, pokrywy 67a z zawiasami 67b ( można nakleić je otwarte i do środka nasypać węgla)..." I bądź tu człowieku mądry :)

 
10-11-08 19:20  Odp: [galeria] Bn2t Freudenstein
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

To nie była krytyka tylko porada od osoby, która już kilka parowozów skleiła. Forum służy do pomocy, w przyszłości zapytaj jak nie będziesz czegoś pewien. A Twój parowozik i tak ładniejszy od mojego pierwszego, który zrobiłem po powrocie po latach do modelarstwa. I też to był mój pierwszy parowóz, i pierwszy model malowany. Podpatrując relacje innych, czegoś się chyba nauczyłem. Więc nie przejmuj się, sklejaj dalej lokomotywy, nie wstydź się szukać porady, a z czasem to zaprocentuje i będziesz "bystrzacha" w temacie, a Twoje modele będą coraz lepsze. Najważniejsze, żeby Tobie się podobało to co zrobiłeś i żeby Ciebie to cieszyło.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
10-11-08 22:01  Odp: [galeria] Bn2t Freudenstein
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

nie zrobił żadnego błędu. skrzynia na wodę jest w ostoi a węgiel był sypany tak jak w modelu.
Sory za tamte pismo ale pisałem z telefonu komórkowego.




Post zmieniony (19-11-08 16:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024