FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 
15-09-08 14:44  Odp: [relacja] La Belle Poule 1771 - takielunek
Metalmic   

Witaj Andrzeju.
Czysto, pięknie i perfekcyjnie.
Wyblinki mówisz. Przy kolejnej setce różne dziwne myśli tłukły mi się po głowie, po tysiącu nie widziałem nic poza węzełkami nawet przy zamkniętych oczach, życzę więc wytrwałości. Już nie mogę się doczekać kiedy Ją zobaczę w listopadzie na żywo.
Pozdrawiam M

--
Pozdrawiam

 
16-09-08 15:00  Odp: [relacja] La Belle Poule 1771 - takielunek
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Super model Ci wychodzi : ) żaglowce to piękny temat niestety mnie odrzucają od nich te "setki" linek, węzełkuów itp. ; )
Pozdrawiam Michał

--

 
16-09-08 15:00  Odp: [relacja] La Belle Poule 1771 - takielunek
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Super model Ci wychodzi : ) żaglowce to piękny temat niestety mnie odrzucają od nich te "setki" linek, węzełkuów itp. ; )
Pozdrawiam Michał

--

 
16-09-08 17:32  Odp: [relacja] La Belle Poule 1771 - takielunek
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

"po tysiącu nie widziałem nic poza węzełkami nawet przy zamkniętych oczach" - mam przez to rozumieć, że koledzy wiążą wyblinki na ten specyficzny węzełek? Czy chodzi po prostu o wklejanie wyblinek na wanty?

Widzę ANDR7EJu, że koniec bliski. Czekam niecierpliwie na ostateczną galerię. Podziwiam też wytrwałość. Relacja trwa już przecież 2 lata, a nie dało się odczuć żadnych przestojów.

Metalmic, ponieważ nie jestem zarejestrowany na Kartonwork napiszę tu: znam Twoją relację z budowy Cleopatry, zaglądam tam regularnie i również podziwiam kunszt!

Pozdrawiam

 
17-09-08 08:55  Odp: [relacja] La Belle Poule 1771 - takielunek
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wyblinki nie są przyklejane - wiązane są prawdziwym węzłem wyblinkowym, dodatkowo mogą być zabezpieczone kropelką ca by się nie rozwiązywały

 
17-09-08 10:41  Odp: [relacja] La Belle Poule 1771 - takielunek
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

lkemot wyblinki są bez węzełków, tylko przyklejane. Zostawiłem je na koniec, gdyż uparłem się rozbudować takielunek ponad to, co przedstawia instrukcja i aby dostać się z linkami i blokami do knag, pierścieni i kołkownic musiałem nie raz rozchylać wanty. Teraz, gdy już mam za sobą wszystkie istotne prace przy olinowaniu, zrobiło się takie zagęszczenie linek w rejonie want, że zwyczajne przyklejanie wyblinek stało się dość skomplikowane, nie wspominając już o robieniu węzełków. Poza tym jak już wcześniej wspominałem to węzełki, które wykonałem na próbę wyglądają mi ciut za grubo.
Jacek Placek Kolega Metalmic w swoim modelu Cleopatra wiązał ten specyficzny węzełek na każdą wyblinkę, a ja jak wyżej.
benek nie ma co rezygnować z budowy modeli żaglowców z powodu setki linek, węzełków, itp. Świetnie radzisz sobie z tak dużym modelem jak Giuseppe Garibaldi, więc bez trudu w Twojej stoczni mogłaby powstać jakaś koga lub karaka, która zwiera mniej “sznurków i szmatek” niż fregata.
Metalmic no to widzimy się ponownie, tym razem na “regatach” w Łambinowicach, i cieszę się że będę miał okazję ujrzeć ślicznotkę Cleopatrę na żywo.

--

 
07-10-08 10:49  Odp: [relacja] La Belle Poule 1771 - takielunek
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

olinowanie ruchome



Gdy wyblinki zostały już powklejane na topwanty i podwantki, to po prawej i lewej stronie marsli zawieszony i przyszyty na lizelrejkach został fokmarslizel oraz ...



... grotmarslizel. Na zakończenie prac nad takielunkiem przygotowałem sobie ozdobniki w postaci zwojów lin i słoneczek.

--

 
10-11-08 21:07  Odp: [relacja] La Belle Poule 1771 - takielunek
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Takielunek jest już ukończony, pozostało kilka drobiazgów z wyposażenia. Zostaną one przedstawione w relacji z budowy kadłuba.



Post zmieniony (15-12-08 18:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024