FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-11-08 09:09  [Technika] Jaka wielkość nakrętek na kołach Panthery ?
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam
Mam pytanie co do zastosowania laserowo wyciętych nakrętek . Jaką wielkość zastosować na kołach Panthery aby nie wyglądało to karykaturalnie . Myślałem o 0,8 mm lub 0,7 mm , ale w ciemno nie chce kupować bo na jedno koło potrzeba 40 szt., więc na cały czołg wyjdzie sporo .

 
10-11-08 09:11  Odp: [Technika] Jaka wielkość nakrętek na kołach Panthery ?
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Rolo, spokojnie 0,8 lub 0,7 mogą być. Wydaje mi się że nawet 1,0 mogły by być, ale 0,8 to chyba najlepszy wybór.

 
10-11-08 16:54  Odp: [Technika] Jaka wielkość nakrętek na kołach Panthery ?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No nie byłbym taki pewien. Ja nie dałbym większych niż 0,5-0,7 mm. W oryginale nie były za duże.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-11-08 17:46  Odp: [Technika] Jaka wielkość nakrętek na kołach Panthery ?
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Dziękuje za rade , chyba wybiorę coś pośredniego - 0,6 mm , bo faktycznie w oryginale są małe .

 
10-11-08 20:24  Odp: [Technika] Jaka wielkość nakrętek na kołach Panthery ?
JSJ   

A ja uważam, że to błąd. Wymiar taki pasuje (od biedy) do kół niedużego samochodu osobowego (=15 mm), jeśli mowa o skali 1/25! Oznaczałby gwint ok. 8 mm, a realne wielkości to raczej M14 i M16.
Moim zdaniem więc trzeba większych i to w niejednym rozmiarze. Przeważają łby i nakrętki o wymiarze na klucz ok. 22 mm (> 0,88 mm) - są to te na obrzeżach kół jezdnych i napędowych oraz na kolpakach piast k. napędowego i napinającego.
Przy pistach kół jezdnych powinny być nieco większe (24 mm > 0,96 mm). Największe są śruby mocujące "szprychy" zewnętrznej tarczy koła napędowego do cz. wewnętrznej - ok. 30 mm > 1,2 mm).
Tak więc wielkość 0,8 jest tu minimum. Popatrz dobrze na dobre zdjęcia. Przy tym, dla koła np. jezdnego weź pod uwagę wielkości porównawcze - odleglość osi śrub na obrzeżu tarczy ok. 86 mm, a tych spośród ośmiu mocujących tarczę do piasty ok. 99 mm.

 
10-11-08 20:59  Odp: [Technika] Jaka wielkość nakrętek na kołach Panthery ?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No to dałem ciała na całej lini.
Przeskalowałem sobie zdjęcie i wyszło mi jak wół, że śruby (mówię o tych 24 na tarczy w Panterze A, G) w oryginale miały 22mm.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024