FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-11-08 20:20  [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Postanowiłem skleić ten model, bo urzekła mnie jego nietypowa sylwetka i rozmiary. Mało jest tego typu propozycji, a szkoda. Miejmy nadzieję, że dotrwam do końca. Na raze prezentuję szkielet kadłuba i tablicę przyrządów. Wnętrze kabin jest dość uproszczone, ale nie znalazłem dokumentacji pozwalającej je zwaloryzować.
W jednym miejscu podłużnica szkieletu jest za wąska, albo wręga za szeroka, zaznaczyłem to miejsce strzałką. Na razie tak zostawiam, zdecyduję co z tym z robić po przymierzeniu poszycia. Jeszcze jedna rzecz - w kabinie jest miejsce na dwie gaśnice, a w wycinance znalazłem części do jednej :)


--

-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec


Post zmieniony (09-11-08 20:21)

 
10-11-08 02:07  Odp: [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

No temat niesamowity wybrałeś! Mam nadzieję że dasz radę do końca!

PS: będziesz jakoś oczyszczał te obwoluty zegarów? Trochę się podmalowały farbką :/

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
03-12-08 22:54  Odp: [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Okleiłem kadłub. Niestety szkielet okazał się za długi o prawie 5 mm (prawdpodobnie w yniku mojego błedu - naklejenie szkieletu na karton za pomocą BCG) i musiał byś skrócony. Ktos kiedyś na tym forum powiedział, że najtrudniej jest dobrze skleić zwykły sześcian i w przypadku tego modelu to stwierdzenie sprawdza się całkowicie. Niby prosty, prostokątny kadłub, jednak trudno było mi pasować sklejki, utrzymac prostoliniowowść, itp. Z efektu nie byłem zadowolony, więc w akcie desperacji chwycłem suchą pstelę i zacząłem malować nią cały kadłub, a potem rocierać palcem. W ten sposób chciałem uzyskać kilka efektów - zaszpachlować łączenia i zamaskować defekty, a niechcący jeszcze uzyskać brudzing. Teraz sam nie wiem, czy model powinien wylądować w koszu, czy dalej mam przy nim pracować, dla piękna jego sylwetki, wiedząc, że nie jest taki jak powienien być.
Jeżeli chodzi o projekt, to mam kilka zastrzeżeń. Szkielet projektowany pod kątem Tupolewa R-6 i nie dostosowany do tej wersji samlotu, choć to specjalnie nie trudniło pracy, natomiast rodzi wątpliwości sklejającego. natomiast część 13, czyli okrągłe obramowanie otworu przedniej kabiny miała dwukrotnie większą średnicę niż powinna mieć. Trzeba było zrobić ją we własnym zakresie. Ilość rysunków też mogłaby być większa.




--

-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec


Post zmieniony (03-12-08 23:06)

 
04-12-08 10:48  Odp: [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jest to już któraś rozpoczęta relacja z budowy tego modelu,jaką widziałem w necie...
Trzymam za Ciebie kciuki,bym tą mógł z niewątpliwą przyjemnością oglądać do końca- do zdjęć skończonego modelu!
Nie poddawaj się! Widzę,że masz "to coś" w głowie i paluszkach i że poradzisz sobie!
Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-12-08 22:18  Odp: [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Przykleiłem stateczniki oraz szkielet szkrzydeł.



--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

 
13-12-08 10:34  Odp: [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
Monster sQbee   

Jestem na podobnym etapie jak Ty - nie przykleiłem jeszcze skrzydeł (jedno skleiłem), stateczników, sklejone mam pływaki i silniki. Potwierdzam wszystkie Twoje zastrzeżenia (za wyjątkiem niepasującego szkieletu, który opracowany został jako jeden dla obu wersji tej machiny ) i identycznie jak Ty jestem zdecydowany skończyć ten model.
A "wahających się" czy zacząć go kleić - polecam. Wyjadaczom sugerowałbym wykonanie we własnym zakresie poszycia z blachy falistej ;-)

 
28-12-08 18:12  Odp: [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Okleiłem skrzydła. Nie wyszło to dobrze, przede wszystkim poszycie od spodu nie wyszło idealnie płaskie, koncówki skrzydeł właściwie zepsułem, ale trochę straciłem serce do modelu i nie staram się już tak, jak powinienem :) Miałem trochę problemów z kształtowaniem krawędzi natarcia stateczników i skrzydeł, mimo że promień gięcia jest tu naprawdę duży. Mam wrażenie, że zastosowany karton jest mało plastyczny, trochę łamliwy, Monster sQbee może napiszesz, czy masz podobne odczucie.


--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

 
28-12-08 18:25  Odp: [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Tak wogole, to ja bym najpierw okleil szkielet, potem dopiero wszystko przykleil do kadluba, no ale moze sie nie znam, raczej okrety sklejam

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-10-13 23:28  Odp: [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A jednak kolejna niedokończona relacja

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
19-10-13 10:08  Odp: [relacja] Tupolew MP-6 - Modelik
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wielka szkoda, bo brzydal wielce ciekawy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024