FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-11-08 21:19  [Relacja/Galeria] RWD-14b Czapla - KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Niedawno zakończyłem jedną relację, ale nie dam Wam odetchnąć i lecimy z drugą ;)
Postanowiłem, z sentymentu dla plastikowych modeli tego samolotu oraz po obejrzeniu galerii końcowej modelu sklejonego przez el_pawa, skleić również ten zgrabny samolocik :)
Na początek poszła kratownica kadłuba:



Pojawiły się małe zgrzyty. Tu za mało o mm, a gdzie indziej za dużo. Generalnie są to małe problemy, z którymi można sobie bez problemu dać radę.
Wziąłem się za wyposażenie, nad którym pewnie mi trochę zejdzie, bo sporo tego jest. Dodatkowo nie za duże są te elementy i mam z nimi problem przez moje grube paluchy ;)



Niby niewiele tego, a roboty było z tym dużo. Troszkę to jeszcze uplastyczniłem dodając parę drucików od siebie.
Po zamontowaniu wygląda to tak:



Widać, że jako tako trzyma geometrię. Teraz trzeba to sukcesywnie zapełniać klamotami.
Pozdrawiam!

--

Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

Post zmieniony (05-05-09 16:38)

 
05-11-08 22:01  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Dyl   

Swietnie. Bede uwaznie obserwowal postepy. Ja niestety "cudem" wylozylem sie przy statecznikach poziomych. Zanim je jakos ulozylem, juz domownicy pozbawili mnie silnika. Trzeba spróbowac jeszcze raz.



Post zmieniony (05-11-08 22:03)

 
05-11-08 23:47  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Suuper kiedyś skleiłem ten model ,ale detale wnętrza w moim wykonaniu nie były tak ładne jak Twoje .Będę wiernie kibicować.

 
06-11-08 11:57  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Widzę,że mocno wszedłeś w samoloty z biało-czerwoną szachownicą!
Popieram!
Model w Twoim wykonaniu zapowiada się fajnie.
Szkoda tylko,że ma tak mocno wydrukowane cieniowania poszycia...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-11-08 20:25  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Iskra 

 

Rafał, w wolnym czasie przejdź się do Centralnej Biblioteki Wojskowej (chyba tak to się nazywa - w każdym razie na Pradze, przystanek Przyczółek Grochowski). Powinni tam mieć do wglądu instrukcję Czapli. Andrzej Glass pokazał mi dziś kserówki, właśnie tam zrobione... Powinna się przydać :-)

Pozdrawiam i walcz dalej
Paweł

--
Polska młodzież skleja polskie modele!

 
13-11-08 20:43  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Bliżej ma do wydziałowej biblioteki :) Pamiętam instrukcję od Karasia, RWD-8 i kilka innych.

 
14-11-08 10:14  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Super wyszła ta kratownica. Fajnie że rozpocząłeś nową relację. Będzie co oglądać. Zaczynam łapać ochotę na szachownice:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
15-11-08 18:37  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Iskra, messer dzięki za podpowiedzi. W piątek szukałem w bibliotece na uczelni, ale oczywiście Panie nawet nie wiedza o co chodzi. W katalogu nie znalazłem :/ Dopiero we środę będę miał trochę czasu, to jeszcze poszukam ;) Jak nie znajdę, to pozostanie wycieczka na Pragę.
Mariusz, Hayabusa mam nadzieję, że lepiej wyjdzie od Wilka. Następna też będzie Szachownica ;)

Dziś za wiele zdjęć nie będzie, bo jak to przy kokpitach bywa, człowiek się na robi, a efektu prawie nie widać. Jednak systematycznie postaram się zapełnić całe wnętrze.
Zrobiłem wreszcie tablicę przyrządów pilota. Obwódki zegarów jak zwykle z cienkiego drucika nawijanego na wiertła różnej średnicy. Po kilku próbach stwierdziłem, że drucik lepiej pomalować przed uformowaniem. Ja malowałem czarną Pactrą, bo olejna jakoś się łatwo złuszczała. Przy akrylu nie było żadnych problemów. Chyba całkiem się przerzucę na tego typu farbki ;) Wyszło to tak:



Rewelacji nie ma, ale chyba znośnie wygląda? Łapska mam za duże i ciężko mi było zrobić jednolite nakrętki z wikolu, że nie wspomnę o malowaniu ich potem na czarno ;)
Zwykle nie rozpisuję się na temat błędów w modelach, jeśli te są łatwe do poprawienia. Ten jednak wiatek muszę pokazać:



Warto zatem te poprzeczki 15a i 15b wyciąć z lekkim naddatkiem. Ja musiałem sztukować-mam nadzieję, że inni nie będą musieli ;)
Wkleiłem też drągi i jakieś tam radyjka.



Na ostatnim zdjęciu widać, że kompasy zostały wklejone tak, aby wskazywały kierunek tak samo, coby się panom dobrze nawigowało;) Warto zwracać na takie drobiazgi uwagę, bo wg. mnie model tylko na tym zyskuje, a wkład pracy taki sam.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
18-11-08 10:12  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Wygląda bardzo fajnie, czasem warto sie pomęczyć :). Zegarki jak żywe!!

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
20-11-08 14:36  Odp: [Relacja] RWD-14b Czapla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Kolejny mały update relacji. W kokpicie przybyły orczyki, kieszenie na magazynki oraz fotel pilota.


Okazało się, że magazynki nie chcą się zmieścić w kieszeniach. Trzeba było zmniejszyć ich grubość o połowę, żeby to jakoś wyglądało. Już po wklejeniu tego elementu pomyslałem, że może jednak trzeba było zrobić kieszenie od podstaw. Teraz jednak to już musztarda po obiedzie :/ Widać też, że musiałem zrobić nacięcie w części 27, która przykrywa tylny kokpit, żeby dało się ją wkleić.

Fotel:


Poduszki zrobione z chusteczki higienicznej i pomalowane. Wyszło średnio-w Wilku lepiej to wyglądało. Pasy jak zwykle z folii alu.



Teraz chyba okleję kokpit, a dopiero potem wkleję uzbrojenie strzelca, bo się boję, że je uszkodzę. Tak więc trzymajcie kciuki, żeby jakoś to wyszło ;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024