FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-11-08 09:58  [Galeria] Ansaldo A1 Balilla
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Zebrałem się na odwagę i postanowiłem po raz pierwszy pokazać kolegom swój model. Jest to Ansaldo A1 Balilla z wydawnictwa WAK. Model dobrze opracowany i przyjemny w budowie. W zasadzie miałbym tylko jedno zastrzeżenie - karton na którym jest wydrukowany, a właściwie kierunek włókien, praktycznie uniemożliwia prawidłowe uformowanie krawędzi natarcia płatów, przynajmniej na moim poziomie umiejętności. Niestety, wyraźnie to widać, ale w innej relacji zauważyłem podobny problem.
Pozdrawiam z pokorą


--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

 
05-11-08 10:26  Odp: [Galeria] Ansaldo A1 Balilla
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Piękny!!! Widać tam może jakieś małe potknięcia, ale całość robi bardzo pozytywne wrażenie :D Namawiam przy następnym modelu do relacji-chętnie zobaczę jak powstaje taki model w Twoim wykonaniu!
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
05-11-08 11:20  Odp: [Galeria] Ansaldo A1 Balilla
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Bo to ładny samolot jest ! ;)
Ogólnie całkiem fajny model. Niezłe naciągi ( drut ?). Ładnie wyprofilowane okapotowanie silnika, obramowanie kabiny też ładne tylko chyba trochę za grube.
Krawędzie natarcia nie straszą - u mnie było gorzej. Następnym razem polecam obfite posmarowanie od środka BCG - bardzo pomaga.

Na koniec uwaga techniczna - zdjęcia za ciemne - mało widać.

Gratuluję, pozdrawiam i bierz się za następny !

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
05-11-08 13:02  Odp: [Galeria] Ansaldo A1 Balilla
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Obramowanie kabiny faktycznie przygrube, ale pod ręką miałem akurat drut o takiej średnicy izolacji, a dopiero po naklejeniu doszedłem do wnoisku, że to był błąd :) Naciągi zrobione ze zwykłej nitki dość obficie posmarowanej BCG i suszonej w postaci rozciągniętej (zwisała obciążona u dołu). W ten sposób nitka przestaje być mechata i robi się sztywna jak delikatny drucik.

--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

 
05-11-08 16:47  Odp: [Galeria] Ansaldo A1 Balilla
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Do czasu zobaczenia na żywo sklejonych modeli tego autora byłem do nich nastawiony dość sceptycznie. Jednak powoli zmieniam zdanie, bo okazuje się że model niezbyt ciekawie ( moim zdaniem ) wyglądający na płasko po sklejeniu przeistacza się nie do poznania.
Twój model potwierdza to co napisałem wyżej, czyli podoba mi się. Żeby jeszcze fotki były lepsze...

Co do źle umieszczonych włókien kartonu to miałem to samo w innym "druciaku" z WAK-u ( niezwykle denerwujące ) którego galeria niebawem się pojawi.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024