FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
27-10-08 13:20  [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Zgodnie z moją wcześniejszą zapowiedzią ruszył projekt Sterowiec Hindenburg D-LZ 129. Model budowany jest z wydawnictwa Schreiber-Bogen skala 1:200. Autorzy opracowania to A. Hansen i T. Wójcik. Wymiary po sklejeniu nawet jak dla tej skali imponujące L=124 S=22 H=23 . Stopień trudności 4 z 4. Model wydany na 14 arkuszach A4. Druk dwustronny ( bardzo dokładny ) a kolor moim zdaniem idealnie dobrany. Wygląda to jak farba srebrzanka z aluminiowym proszkiem. Dlatego też nie będzie model lakierowany gdyż to spowodowałoby utratę naprawde fajnego koloru i "połysku". Ciekawostka w modelu jest załączona wysokiej jakości tektura , której ilość jest wystarczająca na podklejenie wszystkich elementów tego wymagających!. Model zawiera pełne wnętrze kabin pasażerskich oraz przedziałów silnikowych oraz gondoli. Dwustronny druk świetnie imituje kratownicową konstrukcję wewnętrzną która mam nadzieję będzie widoczna przez mikroskopijne okienka. Budowa rozpoczęła się tradycyjnie od wręg których wycięcie pomimo sporych rozmiarów było napradę bardzo mozolne ze wzgl. na ich kształt. Potem powstała podstawka która będzie niezbędna dla bezpiecznego kontynuowania budowy. Spasowanie elementów jak na razie wzorcowe a Klejenie odbywa się mozolnie gdyż paski łączące poszczególne bryty poszycia mają 3mm szerokości. Powstały również stateczniki i stery, które na tym etapie budowy muszą zostać przyklejone gdyż później ze wzgl na długość modelu będzie z tym problem. W tym miejscu mam pytanie do kolegów związane z retuszem. Mianowicie po wycięciu okienek poprzeczki pomiędzy nimi mają poniżej 1mm szerokości. Jak je wyretuszować ( krawędzie oczywiście ) tak by nie uszkodzić i nie zabrudzić - ja na razie poległem.

,
, , , ,
, ,
, ,

I na koniec pierwszych 5 segmentów zestawionych na sucho. Dla ułatwienia rozpoznania gabarytów obok miarka


Tu i tam pojawiła się tradycyjna w tym przypadku 5cio złotówka dzięki której mam nadzieję łatwiej będzie rozpoznać rozmiary elementów. Oczekuję na opinie kolegów oraz ewentualne propozycje i uwagi odnośnie budowy modelu. Wszystkie będą mile widziane , na wszystkie pytania odpowiem a ja mam nadzieję że ten nietypowy projekt wzbudzi zainteresowanie.

Z Poważaniem
Koszałek



Post zmieniony (27-10-08 13:21)

 
27-10-08 13:49  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Zawsze lubiłem nietypowe relacje, więc i ta nie będzie pilnie obserwowana! Oby tylko updatey były szybko;-) Jak na razie, to chyba troszkę nie zgadzają Ci się segmenty 3 i 4. Da się to jeszcze poprawić?
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
27-10-08 15:14  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Rafał Ż. - rzeczywiście jest minimalne przesunięcie ale niestety już nie do naprawy. Na szczęście widoczne białe pola zakryją stateczniki. To przesunięcie wynikło z niedokładnego nagniatania linii zagięć poszycia + niedokładności w wycięciu wręg. Ich kształt ( kolo aproksymowane prostymi odcinkami + "dziubki" na każdym wierzchołku )powoduje że minimalne pomyłki w wycięciu skutkują niemożliwością dopasowania do poszycie. Teraz już mam na to pomysł i dalej powinno być lepiej. Ale uwaga jak najbardziej trafna. Wcześniej zapomniałem napisać , że na krawędziach natarcia stateczników brakuje jeszcze pasków , które zamaskują ząbkowane połączenie.
Czekam na uwagi.

Z Poważaniem
Koszałek

 
27-10-08 16:12  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Ja czekam na fotki zrobione pod światło. Mam nadzieję, że całe ożebrowanie będzie wtedy widoczne ?

--


 
27-10-08 16:32  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Raduss tak na szybko jedno zdjęcie z użyciem żarówki ze wzgl. na brak słońca. Sprawdziłem , pod światło ( naturalne) wszystko jest widoczne. Będzie jeszcze bardziej widoczne bo w całym modelu jest wiele okienek które będą przeszklone.


Z Poważaniem
Koszałek



Post zmieniony (27-10-08 16:33)

 
27-10-08 16:44  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Ciekawy model! Kibicuje bo sam "sklejam" wersje konkurencyjną (z czeskiej strony), skala ta sama ale zupełnie inne podejście do tematu. W "czechu" jest okrętowy solidny szkielet a poszycie jest z pasków no i jest mniej poprawny politycznie ponieważ "wydany" na wschód od niemieckiej granicy bo jakieś takie gołe te stateczniki;o)

--
Fanatyk Kartonu

 
27-10-08 17:59  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Krzys a czy mógłbyś podesłać jakiś sznurek do tej czeskiej strony chętnie pooglądam i porównam. Przy okazji pierwszego postu zapomniałem dopisać że przynajmniej dla mnie dużym utrudnieniem jest brak w modelu rysunków montażowych. Jest tylko 1 rzut boczny z którego niewiele wynika. Natomiast przez budowę prowadzi wiele zdjęć na których niestety brak jest nr. części.
Z Poważaniem
Koszałek

 
28-10-08 06:54  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Witam!
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=134270&t=134270#reply_134270 w tym wątku są trzy wersje linku do modelu.
Na razie jestem na etapie wyciętego szkieletu (24 arkusze A4 tektury 1,5mm), w pierwszej kolejności teraz muszę zabezpieczyć 24 arkusze poszycia wydrukowanego na drukarce laserowej.

--
Fanatyk Kartonu

 
28-10-08 18:38  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
numi 

 

Tutaj ta czeska strona

http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=1972

I tutaj jest relacia budowy

http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=4331



Post zmieniony (28-10-08 18:41)

 
28-10-08 20:55  Odp: [Relacja] Hindenburg D-LZ 129
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Ze str podanej przez Krzysia chciałem ściągnąć model i kłopot
Czy ktoś potrafi pomóc jak to ściągnąć kręcę się w kółko
1 Dawnload now!
2Your download will begin shortly
3Click here to start your download
4 i zpowrotem wracam do p.1 Dawnload now!
i nic sie nie dzieje.
Jeśli ktoś potrafi udzielić instrukcji będę w dzięczny

Z Poważaniem
Koszałek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024