FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-10-08 13:17  [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Amerykański eksperymentalny samolot myśliwski pionowego startu z 1954 roku. „Surówka” modelu była prezentowana we wrześniu na Konkursie Modeli Kartonowych w Porąbce. Cena detaliczna 30,00 złotych.
Więcej informacji o nowościach już dzisiaj na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo



--
JOL

 
16-10-08 13:52  Odp: [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
Monster sQbee   

YEEEEEEEEEEEEEEEEEES !

Z czysto BABSKIEJ ciekawości - czy na bożonarodzeniowe święta MODELIK planuje kolejną serię modeli - i dlaczego tylko same ciekawe samoloty ;-)



Post zmieniony (16-10-08 20:22)

 
17-10-08 13:12  Odp: [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

W ramach uporządkowania (były w innym wątku) wrzucam zdjęcia surówki.




















Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
05-11-08 23:51  Odp: [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć :)



Parę osób przy spotkaniach i nie tylko pytało o przykładowe arkusze, więc mam nadzieje, że nie będziecie mieć mi za złe a zarazem nic, przeciwko że je zaprezentuję. Od razu uprzedzę, że zdjęcia nie są super jakości, bo trudno jest zrobić fotki połyskującego wydruku przy sztucznym świetle w rzeczywistości to wygląda fajnie.








Ze swej strony nadmienię tylko, że dodaliśmy parę spraw, które mają ułatwiać sklejanie wszystkiego w całość :)



1.Zrezygmowaliśmy z białych „plam”, na które naklejamy inne elementy, np. stateczniki skrzydła, przejścia kadłub skrzydło itd. Wszystko jest w kolorze poszycia a miejsce wyznaczają cienkie obrysy.



2. Znaczniki środków poszycia są bardzo małe tak by po złożeniu dwóch segmentów nie tworzyły długiej kreski tak bardzo rażącej na modelu.


3. Poszczególne segmenty są łączone sklejkami poza trzema wyjątkami gdzie konstrukcja wymagała innego rozwiązania


4. Cały model został podzielony na sekcje tak by każdą z nich można było budować bez uszczerbku dla drugiej. Osobno robimy kadłub, który jest podzielony na trzy części konstrukcyjne, osobno skrzydła, zbiorniki, stateczniki, podwozie itd. Wszystko wzajemnie nie przeszkadza podczas budowy, ewentualnego lakierowania itd. Po przygotowaniu podzespołów łącznym je ze sobą za pomocą „wsuwek”


5. Wykonaliśmy szablony dla części o skomplikowanych kształtach np. łopaty śmigieł, wloty do silnika itd. Wycinamy właściwy element potem nadajemy mu kształt przymierzając do szablonu, lub formując go bezpośrednio na nim (uzyskujemy powtarzalność i pewność kształtu).










6. Elementy trudne do wycięcia lub sklejenia zostały zdublowane i umieszczone jako rezerwa, dodatkowo został dodany spory zapas koloru srebrnego.





7. W celu ułatwienia budowy zostały wykonane rysunki 3D w postaci kameleona (przemiennie jasny, ciemny segment) z numeracją części oraz zamieszczon0 zdjęcia sklejonej surówki.






Mam nadzieję że model będzie się sklejało przyjemnie i sprawnie czego życzę potencjalnym zainteresowanym :).


Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (04-09-09 11:20)

 
06-11-08 00:13  Odp: [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Prezentacja jak i opracowanie modelu pierwsza klasa! Trzeba będzie gdzieś go upchać w kolejce modeli oczekujących do sklejenia :)

Pozdrawiam!

 
06-11-08 09:37  Odp: [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Surówkę widziałem w Porąbce i zrobila na mnie niesamowite wrażenie. Najprawdopodobniej skuszę się na ten model. Czy planujecie wydanie do modelu wręg ciętych laserem? Poza tym jestem ciekaw, (i zapewne nie tylko ja) co planujecie wydać następnego. Może uchyliłbyś choć malutki rąbek tajemnicy? (może jakiś kawałek - mam na myśli zdjęcie kawałka planowanego modelu?)

--
Lotnictwo, czołgi

 
06-11-08 09:52  Odp: [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Mam tylko jedno pytanie/uwagę. Czy model drukowany jest na macie, czy kredzie? Wydaje mi się, że na macie, niestety....

Osobiście uważam, że kreda w przypadku srebrnych modeli jest najlepszym rozwiązaniem, choć trudnym do sklejenia i wiele osób za nią nie przepada. Ale ta jakość, gładkość i błyszczenie powierzchni podobne do polerowanego metalu....
Z nawiązką rekompensuje epitety przy klejeniu.

Może warto by o tym pomyśleć na przyszłość i zrobić tak jak w przypadku Ki-43 Hala - połowa wydania na kredzie, połowa na macie -dla każdego coś dobrego, choć wiem, że to na pewno kłopotliwe dla wydawcy.

Proszę potraktować moją wypowiedź jako drobną sugestię, bo nie chciałbym wywoływać niepotrzebnych sporów i podgrzewać sztucznie atmosfery przy okazji kolejnej prezentacji nowości.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (06-11-08 09:59)

 
06-11-08 11:02  Odp: [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
HAV 

 

Dobrze Ci się wydaje, to mat :)

 
06-11-08 11:29  Odp: [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Jurgen wiesz sam, bo projektujesz ile kosztuje zdrowia zrobienie kompletnego projektu, dlatego tym bardziej doceniamy Twoje zdanie w tej kwestii :) dzięki :)

Viper dziękuję za tak pozytywne opinie odnośnie surówki widzianej w Porąbce :) w sprawie wręg musi się wypowiedzieć sam wydawca, ale nie wyobrażam sobie żeby ich nie było, jeżeli nie wyda ich sam Modelik to na pewno będą do nabycia w innym wydawnictwie jak miało to miejsce do tej pory.
Niestety w sprawie kolejnego modelu muszę milczeć, ale zapewniam, że prace idą pełną parą, więc kwestia czasu i zobaczycie tego efekty.

QN, kogo, jak kogo ale Ciebie nigdy nie posądzę o chęć wywołania zamieszania :)
Masz rację model jest wydany na „macie” co nie zmienia faktu że fajnie pobłyskuje w rzeczywistości ;-).
Tak jak wspomniałeś i mat i kreda ma swoje wady i zalety plus swoich zwolenników i przeciwników jak jest wybór to tylko się cieszyć, ale o tym decyduje wydawca :-).
Osobiście uciekam od kredy jak nie wiem, co ;-) straszny materiał do obróbki tylko dla najlepszych, jeżeli chce się uzyskać fajny efekt.
Co ciekawe ostatnio zastanawiałem się nad modelami sklejanymi na kredzie i myślałem, jaki jest udział w porównaniu z matem …kurcze wypada to średnio pewnie przez kłopoty podczas klejenia ….hmm cała sprawa jest delikatna ;-) ale zawsze warto wymieniać opinie :-).

Pozdro

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
06-11-08 11:57  Odp: [nowość: MODELIK 33/08] LOCKHEED XFV-1
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Kupiłem i przed chwilą rozpakowałem- wrażenia? Oczywiście pozytywne!
Jak ktoś chce mieć w kolekcji takie nietypowe latadełko- polecam!
Mi osobiście spodobały się szablony do kształtowania łopat śmigła i wlotów powiertrza - niby nie nowość jeżeli chodzi o szablony w ogóle (w kilku modelach z silnikami gwiazdowymi można sie bylo z nimi zetknąć), ale łopaty śmigła...- jako klient - modelarz (czasowo w stanie spoczymku) czuję się rozpieszczany....
Jednym zdaniem- warto było! ;-)
Teraz pozostaje poczekać na pierwszą relację...

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024