FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-11-08 16:29  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

A co do grubości tektury na jaką należy podkleić - może podpowiedź da grubość wycięć pod zazębiające się wręgi?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
08-11-08 17:08  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I właśnie tu jest pies pogrzebany! Wręgi dokleja się na sklejkach do takiego pudełkowego dzwigara który jest wewnątrz kadłuba, nie ma tu klasycznego szkieletu.Nic nie zachodzi na siebie na wycięcia.Zaczyna mi się wydawać że karton 0.5mm będzie chyba wystarczający, ale do końca nie jestem przekonany.Jeszcze info dla alfa: jutro cały dzień pracuję dlatago odpada postaram sie w poniedziałek.

--

PZDR!!

Post zmieniony (08-11-08 17:11)

 
08-11-08 17:54  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak to wygłąda.

--
PZDR!!

 
08-11-08 18:20  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
cloudwalker 

 - 0

Dziękuję za fotki :) teraz tylko czekać na relację z budowy!

 
08-11-08 23:10  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Śledzę ten temat od początku i powiem, że mam mieszane uczucia.
Z jednej strony naprawdę świetny temat, piękny samolot i bryła modelu. Z drugiej jednak mało szczegółow i detali (z tego co zauważyłem i to moja subiektywna opinia). Moja decyzja o zakupie waha się gdzieś pomiędzy tymi dwoma sprawami. Myślę jednak, że 'temat i bryła' przeważą i skuszę się na ten model. Poczekamy na relację ;]. I poprosiłbym jeszcze o więcej fotek arkuszy ;].

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
09-11-08 09:45  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
Seweryn 

 


Opracowanie wygląda na poziom Fly Modelu lat 90tych...

--
Seweryn

 
09-11-08 14:33  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ok może nie wygląda na skomplikowany, zaawansowany i ruszający wszystkim co w samolocie było ruchome, ale spójrzcie na to w ten sposób: tu możesz się wykazać swoimi umiejętnościami wzbogacania i waloryzacji modelu. Wnętrze kabiny zrobić po swojemu, wspaniałe dysze silników, uchylona osłona radaru (a pod nią Żuk), tak szczegółowe wnęki podwozia, że oglądającym będzie szczęka opadać – to jest wyzwanie. Dlatego ważna jest bryła i ogólna kolorystyka (pomijam dobre spasowanie jako oczywistość przy komputerowym opracowaniu), i nie mam więcej wymagań.

--

 
09-11-08 15:08  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

I zarazem mógłby to być wreszcie kolejny ładny model dla mniej zaawansowanych - a taki ma mieć właśnie dobrą bryłę, dobrze zrobione malowanie i dobre spasowanie. Tyle słychać narzekań, że brak modeli dla takich właśnie odbiorców; a jak już się pojawia odpowiedni, to znów słychać, że uproszczony. Ludzie...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
09-11-08 15:31  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Wydaje mi się, że tu chodzi o co innego. Model jaki jest każdy widzi. Z tego co widać na skanach arkuszy rzeczywiście szczegółowość jest na poziomie Fly Modeli z lat 90tych. Mi to nie przeszkadza, bardzo lubię takie właśnie modele. Natomiast mówienie że ten model jest w "bardzo szczegółowym opracowaniu" to jednak przegięcie, bo słysząc coś takiego chyba większość z nas widzi oczami wyobraźni coś więcej niż poprawną bryłę samolotu.

--
pozdrawiam
Piotr


 
09-11-08 15:48  Odp: [nowość: MODELIK 30/08] Su-30 MKK
cloudwalker 

 - 0

pozostaje jeszcze dość istotna kwestia ceny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024