FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-10-08 21:07   [galeria] KW 1 made by Answer
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Prezentuję model KW1 ze stajni Answera. Autor M.Herbut i jego komputer.Model sklejał się bez większych problemów,generalnie wszystko spasowane,wbrew obiegowym opiniom o modelach tej firmy.Poprawki wymagaly peryskopy /za duże ,widać pierwszy na foto /,podstawa wieży , wlot powietrza oraz koła napinające.Przerobiłem wachacze na bardziej zgodne z orginałem. Na pochwałę zasługuje karton.Jest wytrzymały,a jednocześnie bardzo plastyczny i nielamliwy.Gąski laserowe też firmowe.
Porażka było malowanie Model Masterem.Po dwóch warstwach /matt/ wszystko się świecilo. Dopiero podwójna warstwa matowego Rewella dała radę.Po raz pierwszy zastosowałem brudzenie całości i postarzanie /tylko suche pigmenty/.Dodałem śruby laserowe oraz spawy. Lufa wykonana Qń-skim sposobem z jednego kawałka papieru na pędzelku,zaglutowana i wyszlifowana na gładko.Szablon napisu skopiowany z monografii,dopasowany do skali.


--


Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

Post zmieniony (01-10-08 21:08)

 
01-10-08 21:24  Odp: /galeria /KW 1 made by Answer
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Piękna rdza - jak na moim ,,maluchu".

--
serwusik

 
01-10-08 22:33  Odp: /galeria /KW 1 made by Answer
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

A ja mam pytanko czy za taki pordzewiały czołg załoga lub ktoś inny odpowiedzialny nie dostaliby jakiejś "kary" za złą konserwacje? Czy też to nic niezwykłego było w takim pordzewieniu? A KaWuszka jak z obrazka :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
02-10-08 08:19  Odp: /galeria /KW 1 made by Answer
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Z tego co pamiętam z oglądania na żywo, to kolorystyka na zdjęciach jest nieco przeklamana. Ten rdzawy odcień powinien być w rzeczywistości inny i bardziej przypomina piach/brud/brązową ziemię. Ale ocenię do końca i właściwie "objadę" "tfurcę" przy oglądaniu na żywo. Na razie i tak efekt końcowy bardzo mi się podoba.

W związku z tym pytanie dodatkowe. Kiedy Prezio rzuci hasło do spotkania QWKAK-u?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-10-08 16:19  Odp: [galeria] KW 1 made by Answer
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Andrzeju, a w tytule wątku to nie powinno być "made by Prezes Endrju" a nie Answer??
Przecież to Wyście ten model skleiliście :)
Przyłączam się do QN-ia w sprawie oglądania modelu na "żywca".

 
02-10-08 17:26  Odp: [galeria] KW 1 made by Answer
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Spotkanie QWKAK-u będzie w przyszlym tygodniu.Info podam po niedzieli.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
03-10-08 15:55  Odp: [galeria] KW 1 made by Answer
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota .... nic dodać nic ująć.

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
03-10-08 21:27  Odp: [galeria] KW 1 made by Answer
Thunder909 

 

Ladnie zrobiony,jest na co popatrzec !
Czolgi to nie moja dzialka ,ale czy nie powinna ta gasienica troche zwisac pomiedzy tymi gornymi malymi kolami ? Ale moze tak ma byc naciagnieta ,model i tak swietnie wykonany.
Troche "googlowalem" to i sie wymadrzam ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024