FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-09-08 11:41  [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

... nie spieszac sie bo po co i dokad? Zanim wroce do gasek i duzej rury...

na tapete poszedl nowy Bf109 tak do kompletu ze Spitem.

Na poczatek tablica. Szkla zrobilem "Szklem wodnym" firrmy Dragon butla 0,5L kosztuje 4,5zl. Wiec starczy jej na ... (tu prosze wstawic sobie dowolna liczbe) takich tablic.


Kabinka.

Mam jeszcze zdjecie w aparacie nieskejonej, wstawie wieczorkiem.
Pierwsze przymiarki do poszycia.


Retusz podstawowych kolorow:
A85 - RLM 65 - niebieskawy
A96 - RLM 79 - piaskowy
A106 - Olivegrun 1943 - zielonkawy
A27 - FS33538 - zolty

Dla zainteresowanych jeszcze link ze zdjeciami muzealnej Bf109G2 Czarnej 6.
I jeszcze jeden link z galeria tego samego.

CDN.

--
pozdro.


 
24-09-08 18:44  Odp: [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Pierwszy!!! Ale do rzeczy. Kabinka super Ci wyszła. I jak będziesz kleił kadłub, to z oszkleniem kabiny pilota poczekaj do końca (mnie to się [cz.12] okropnie zwichrowała). Wiem, bo skleiłem kadłub i właśnie biorę się za skrzydła. I będę Ci kibicował wiernie!

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (29-09-08 19:29)

 
24-09-08 20:15  Odp: [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Rozumiem ,że szkłem wodnym zakropiłeś tablicę przyrządów. Czy druk się nie rozmazuje? Ile schnie taka nałożona,,kropelka"?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
24-09-08 20:27  Odp: [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Michale, czy kiedyś przy jakiejś okazji odlał byś mi trochę tego specyfiku w jakiś mały pojemniczek?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
24-09-08 20:45  Odp: [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Andrzeju konsystencja tego specyfiku jest w miare gesta, druk sie nie rozmazuje, a taka kropla schnie w miare szybko. Ja odstawilem ja na okolo 15 minut i bylo juz szkliste.

Maciek spoko, jak bedziesz w niedziele na gieldzie to moge ci przyniesc. Jak by co to daj znac.

--
pozdro.


 
24-09-08 21:35  Odp: [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kat, szkło wodne kupisz w pierwszym, lepszym markecie budowlanym (Castorama, Obi).

--



Post zmieniony (24-09-08 21:35)

 
25-09-08 10:21  Odp: [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Hej panocki.

Nie spieszno nie spieszno ... ino wolno a dobrze... jak mawiaja gorale-modelarze (podobno).

I tak na poczatek zapomniane zdjecie wnetrza kabinki zanim jeszcze zostala sklejona.


Czytam w innych relacjach na temat ponoc to zlej jakosci kartonu i jego lamliwosci. Jak widac na zdjeciach podkladka i 2 pedzelki o nr 17 i 1. Walkowane najpierw pierwszym potem drugim tak aby element sam zaczal sie zwijac i zamykac. Nawet nie jest w takim przypadku potrzebny zaden ze specyfikow zwanymi BCG czy "slina modelarska".

Zauwazylem natomiast inna rzecz. Nie wiem czy i u innych tez tak wychodzi. Ale niektore wregi do poszycia wchodza az za latwo. Niestety nie mam porownania do Avii czy starszego G6. Mam nadzieje tylko ze ladnie zejda mi sie czesci przy ich laczeniu i nie bedzie schodkow.


I to narazie tyle.

--
pozdro.


 
29-09-08 10:24  Odp: [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam ponownie.

Tak sobie mysle i mysle i mam propozycje do projektantow: dajcie spokoj z klejeniem na 2 wregi. O wiele lepiej bedzie robic to na jedna plus oklejka. A i laczenia segmentow odrazu sie poproawia. Ja znowoz w tym modelu zastosowalem inny manewr. Jedna wrega ale 2 mm.
Jakoz ze sobie zeskanowalem wczesniej modelik aby miec "kopie zapasowa" a i tak jak by bylo cos wiecej nie tak poszedl bym i kupil nowy egzemplaz do kiosku, wkoncu to tylko 14 zeta.

Na poczatek dadlub. Nie jestem w pelni zadowolony z laczenia jakie mi wyszlo. Na dodatek troszki za mocno docisnelem i leciutko sie podgial w 2 miejscach ale juz bylo za pozno zeby co kolwiek dalej moza bylo z tym zrobic. Zobacze dalej moze uda mi sie to podprostowac jeszcze.

Wstepnie szkielet skrzydel.

Ostatni segment kadluba, ten przykleje jak dorobie jeszcze statecznik.

Przymiarka kadlubu do szkieletu.

A teraz cos co tygryski lubia najbardziej, czyli cos co sie znajdzie pod maska tego "potworka" czyli DB605.

Kolpak smigla. Z niego wogole nie jestem zadowolony. Poza tym wogole nie jest spasowany. Czesci 65 i 66 nalezy delikatnie przyciac aby srednice do siebie pasowaly. Chyba w swoim zapodam SG i potem szlifowanko plus malowanie. Albo wezme zrobie sobie skan z "Ferdynanda" i skleje nowy, ale to jeszcze zobaczymy.

I calosc "na sucho".


To narazie tyle w tym odcinku ...

--
pozdro.


 
29-09-08 17:11  Odp: [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Z jakiego modelu jest silnik?

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
29-09-08 17:40  Odp: [Relacja] Bf109G2 Trop MM3/07
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Ema 2000 1/2003 - Messerschmitt Me109 Zwilling - posiada podwojny zestaw DB605, musze tylko jeden element przykleic odwrotnie porownujac go jak mam na zdjeciach.

--
pozdro.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024