FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-09-08 10:59  [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No to pora wrócić po długiej nieobecności na forum, spowodowanej głównie studiami.
Po IJN Kiji postanowiłem pobawić się dalej z okrętami. Zależało mi, by okręt który zbuduję był: w 1:200, japoński, z Answera i przynajmniej dwa razy większy niż Kiji. Po rozważaniu między Kitakami i Isuzu, zdecydowałem się na krążownik przeciwlotniczy. Model słynie ze swojej dwukolorowości, co niestety widać najbardzije na poszyciu. Przedni płat z daleka widać że jest odmienny niż pozostałe. Myślałem długo co z tym zrobić. Zakupiłem drugi egzemplarz, niestety żaden element nie był na tylke duży aby można było na nim odrysować. Myślałem też aby całą burtę pokryć bardzo rozcieńczoną farbką aerografem, niestety eksperymenty z tą metodą nie napawały optymizmem. Zostawiłem więc tak jak jest. W modelu użyłem wycięty laserowo szkielet (polecam, pasuje idealnie odpada mnóstwo nużącej pracy), gotowe lufy (również świetnie odzworowane, dobry wynalazek) i blaszki fototrawione( niestety moje odczucia są bardzo mieszane. Niektóre blaszki nadają się świetnie do modelu, niestety większość to badziewie, np radar, któy postanowiłem wykonać sam, wykorzystałem głónie jakieś drobne elemnty do łódek ratunkowy, stojak na miny i parę jeszczye drobnostek) Model budował się przyjemnie, wszystko raczje pasowało bez problemu, no ale dzisiaj to podobno standart. Model ten to przedewszystkim walka z drutem, czasem zastanawiałem się czy używam więcej drutu czy kartonu. Jest to model trudny i nie polecam zdecydowanie początkującym modelarzom. Na końcu fotki porównujące wielkość IJN Isuzu z IJN Kiji.
PS Model waloryzowałem korzystając, z drugiego egzemplarza i opracowania Profili Morskich.







--



Post zmieniony (22-09-08 11:01)

 
22-09-08 11:49  Odp: [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

no no
model bardzo ładnie wykonany estetycznie i w ogóle jest na co popatrzeć,heh no sporo jest tego drutu=)
IJN Kiji Isuzu,co teraz?widzę że preferujesz flotę japońską,to tak jak ja=)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
22-09-08 12:41  Odp: [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dawid, gratuluję świetnie sklejonego Isuzu !
Model widziałem na żywo jeszcze podczas budowy, robi niesamowite wrażenie :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
22-09-08 12:43  Odp: [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
gdyniamojemiasto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Piękny model gratuluje ukonczenia.


Jacek

--
jacek

 
22-09-08 13:35  Odp: [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Bardzo ładny model.
Jak to możliwe to daj nieco lepsze fotki detali.

--
pzdr
Kemot

 
22-09-08 18:15  Odp: [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hej
Dziękuję za miłe słowa.
madteam, zgadza się japońska flota kręci mnie zdecydowanie najbardziej. Miał być następny któryś z dwójki Yukikaze, Hatsushimo, ze skazaniem na tego drugiego, ale po zawowiedzi modelu krążownika Suzuya, wsztrzymam się do jego wydania :)
Kemot, jutro postaram się zrobić lepsze fotki detali, dzisiaj niestety już jest na to zbyt ciemno. Nie jestem orłem jeżeli chodiz o fotografię, ale postaram się coś wycisnąć z aparatu :D

--

 
22-09-08 18:18  Odp: [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Okręcik super. To właśnie wszystkie te drobiazgi wprawiają mnie w euforię.
Jeżeli można zapytać z czego wykonałeś liny. Niedługo czeka mnie przeprawa z linami.

Ps. Mnie również kręci japońska flota.

--
w budowie: HIEI

 
22-09-08 18:30  Odp: [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hej Arto
Cieszę się, że Ci się podoba. Odnośnie linek to stosuję moim zdaniem jedynie słuszną metodę, aby w miarę możliwości dobrze odwzorować olinowanie i jednocześnie zachować skalę. Najpierw od modelarza plastikowego załatwiam nieotrzebne juz ramki (nie mam z tym problemu bo zajmuje się tym mój brat) z elementów plastikowych. następnie taką ramkę sobie topię w płominiu palnika, i rozciągam. W ten sposób z niewielkiej ilości otrzymuję duuużo bardzo dobrej jakości linki. Niestety ma jedną wadę, jest dosyć delikatna i wymaga sporo cierpliwości przy mocowaniu jej. Ale bardzo łatwo się napina, no i wygląda realistycznie. Myślę że w Hiei nie powinno być z nimi problemu, tym bardziej że przy rozciąganiu możesz sobie sam zdecydować czy chcesz linkę grubszą (wtedy rozciągasz powoli) czy cieńszą ( wtedy rozciągasz szybko). Zyczę powodzenia.

--

 
22-09-08 19:36  Odp: [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mnie się tez podoba. Gratulacje !! I też jestem w klubie lubiących japońską flotę. A co do modelu- nieźle sobie poradziłeś z tymi linkami!!- ja bym musiał od razu dać tabliczkę " dont tacz bo w ryło"... a i tak pewnie by te linki za długo nie przetrwały... Jeszcze jak by można prosić słów kilka na temat wykonania radaru, bo to robi niezłe wrażenie!!
Pozdrawiam.

 
22-09-08 19:44  Odp: [galeria] krążownik przeciwlotniczy IJN Isuzu od Answera
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Jako jeden z sympatyków japońskiej bandery też wyrażę swoje oh i ah. Model pięknie zrobiony i tak naprawdę to ta plątanina drutów stanowi o efekcie końcowym modelu. Jest na czym oko zawiesić..

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024