FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-09-08 20:39  [Galeria] Niemiecki czołg ciężki z I wojny światowej A7V
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Wreszcie po urlopowym wypoczynku miałem chwilę czasu by zrobić i obrobić zdjęcia trzeciego w mojej kolekcji czołgu z okresu I wojny światowej a mianowicie niemieckiego czołu A7V z wydawnictwa Model Card nr 94. Wcześniej prezentowałem tu na Forum dwa modele z tego okresu a mianowicie model angielskiego czołgu Mark IV Male oraz Whippet. Model A7V zaczął powstawać zaraz po ukazaniu się tej wycinanki a podczas jego wykonania posiłkowałem sie monografią TBiU wydawnictwa "Bellona" o tym pojeździe. Ze względu na duże płaszczyzny pancerza nie był to model trudny w klejeniu. Jak zwykle nieco problemów stanowił układ jezdny, ale największą zmorą jak przy wszystkich czołgach tego okresu były nity pancerza. Wewnątrz przy otworach obserwacyjnych wieżyczki znajdują się dwie plastikowe figurki żołnierzy umieszczone tam w trakcie klejenia. :-) Wieczna załoga tego już bardzo starego modelu.

, , , , , , ,

, , , , , , ,

, , , , , , ,

--

Post zmieniony (31-08-14 13:25)

 
12-09-08 21:52  Odp: [Galeria] A7V niemiecki czołg z I wojny światowej
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Gratuluję. Bardzo ładne ,,pudełeczko". Tylko czemu ten łańcuch na pancerzu taki błyszczący.

--
Pt-47

 
12-09-08 23:42  Odp: [Galeria] A7V niemiecki czołg z I wojny światowej
szpunek 

 

Kiedyś takich nie robili ale czy to ważne? Łańcuszki też są pożyteczne. Sam takie stosuje.
Dla autora gratulacje za temat. II wojna jest strasznie oklepana, a to miła odmiana.

Pozdrowienia dla modelarskiej braci.

--
"Klejenie to przyjemność..."

 
03-10-08 20:20  Odp: [Galeria] A7V niemiecki czołg z I wojny światowej
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dzięki Koledzy za zainteresowanie tym zabytkiem. Ten łańcuszek jest tylko rzucony na pancerz by coś na nim było, a wtedy nie miałem pod ręką nic innego. Jak uda mi się zdobyć z jakiś starych oczywiście niezbyt zabytkowych wisiorków taki z normalnymi ogniwami i o większej ich średnicy to wymienię go i "zardzewię". :-) Tym bardziej, że przymierzam się do jakiś "francuzów" gdzie są one ważnym elementem modelu.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
19-10-18 15:33  Odp: [Galeria] Niemiecki czołg ciężki z I wojny światowej A7V
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam!
Kontynuując czas odkurzania staroci i przewietrzenia ich w plenerze z ewentualnych papierowych moli tym razem przyszedł czas na atak A7V wśród pól Flandrii. Czołg ten na pole bitwy przyjechał w dużym, kartonowym pudle razem z ciężkim samochodem pancernym Putiłow- Garford, wykonanym przeze mnie z planów Modielist Konstruktora, zanim jeszcze ukazał się Mały Modelarz o tym pojeździe.(Sesja plenerowa wkrótce). A7V przetrwał wybuchy pocisków artylerii francuskiej, także dzięki wentylacji przedziału bojowego i szybkiego manewru pojazdem na nawietrzną (po przeciwnej stronie zdmuchiwania niebieskiego dymu na zdjęciu 9) udało się uniknąć śmierci załogi (dwóch żołnierzy w wieży) w ataku gazowym i model szczęśliwie wrócił do pudła. Pojazd jest już zwaloryzowany w porównaniu z tym prezentowanym na początku, co dodaje mu uroku rzeczywistego :-)No i oczywiście pamiątkowe fotki modelu z jego twórcą :-)

, , , ,

, , , ,

, , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024