FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
01-09-08 13:50  [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Witam Wszystkich w mojej nowej relacji. Pod nóż poszedł "Hipper". Po kolosie "Missouri" czas trochę odpocząc!:) Model będzie sklejony wyłącznie z kartonu. Nawet relingi będą papierowe (wycinane laserowo). Model chciałbym zbudować pod klasę C7A NAVIGA (modele tylko z kartonu). A co z tego wyjdzie, to zobaczymy!:) Model i wręgi wycinane laserowo otrzymałem z wydawnictwa GPM, za co z góry dziękuję.

 
01-09-08 14:44  Odp: [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam go w fazie szkieletu i pokładu. Ciekawe, jak u Ciebie z długością szkieletu i z pasowaniem do niej pokładu, bo u mnie sie troszke te długości rozminęły... Fajnie, że go zacząłeś- będę miał znów gdzie zaglądac!! Pozdrawiam.

 
01-09-08 18:30  Odp: [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Będę częstym gościem w tej relacji.

cytat:
Model chciałbym zbudować pod klasę C7A NAVIGA (modele tylko z kartonu).


A czasem klasa C7A to nie są modele w standardzie, czyli bez żadnych dodatków takich jak np.relingi wycinane laserowo (fototrawione i kartonowe), części dodane od siebie itp.?

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (01-09-08 18:31)

 
02-09-08 08:08  Odp: [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Czasami ciężko wyczuć co jest co do jakiej klasy. Takich przykładów możemy zobaczyć wiele na ostatnich Mistrzostwach Świata Naviga w Czechach. Z tego co wiem, to wystarczy udowodnić, że częsci są wykonane z kartonu, zwłaszcza że w wycinance są szablony. Wycinanie laserem jest tylko techniką obróbki papieru, więc wszystko powinno być ok.

 
12-07-09 16:03  Odp: [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Oglądając "Missouri" można się spodziewać dobrego wykonania:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
12-07-09 17:59  Odp: [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy ja tekże mogę się poprzyglądać :):) mam go na swoim koncie i dwa pucharki już zdobył . Jeśli będę mógł jakoś pomóc _pytaj :):).
Naprawdę miły okręcik w klejeniu , mi przyspożył dużo radośći i satysfakcji, mam nadzieję ze i Tobie także .
pozdrawaim Andrzej

 
12-07-09 21:54  Odp: [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ale pierwszy post jest z 01-09-08. I co dalej?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-07-09 22:14  Odp: [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Widziałem ten model na żywo, wyglądał świetnie, mam nadzieje że Twój będzie równie piękny, a znając Twoje możliwości z poprzedniej relacji myślę że będzie nawet lepszy.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
29-08-10 13:39  Odp: [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Niestety, ale chciałbym zamknąc relacje. Obecnie pracuję nad Wariagiem a w kolejce czeka następny model. Model Hippera oddam za darmo Komukolwiek, pod warunkiem, że poprowadzi dalej relację na Konradusie. Szkielet jest już sklejony i oklejony poszyciem. Wycinanka praktycznie cała. Jeśli będzie ktoś chętny to zapraszam!:)

 
29-08-10 14:23  Odp: [Relacja] ADMIRAŁ HIPPER
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Wsumie wziąłbym, tylko można zapytać o lokalizację?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024