FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-08-08 22:32  [G] Oeffag (Albatros) D III Ba.253 WAK 8/2006
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam

Samolocik skończyłem ponad godzinę temu i na gorąco go obfotografowałem.
Zdjęcia nieco za ciemne i za czerwone ( trzeba będzie powtórzyć ) ale z modelu jestem zadowolony więc się przed Wami pochwalę :).
Sama budowa przyjemna i prosta. Trzeba tylko uważać na listkowy przód kadłuba - jest za duży i trzeba go ostrożnie dopasować.
Dodałem trochę detali od siebie, w tym moje pierwsze szprychowe koła.
Śmigło warto by chyba zrobić lepsze od podstaw, a koła pomalować trochę ciemniejszą farbą - ale co tam ..

Tradycyjnie nie ustrzegłem się od zrobienia kilku błędów, paru nawet na samiutkim końcu - ale sami sobie je znajdźcie ;-) .

Jest to pierwszy sklejony przeze mnie samolot przy użyciu BCG - w paru miejscach był naprawdę nieoceniony.
Efekt do tego stopnia mnie satysfakcjonuje, że jak zrobię lepsze zdjęcia to może zechcą mnie w letniej edycji WAK-owskiego konkursu :).
Mnie się podobało.

Pozdrawiam i miłego oglądania.


--

Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

Post zmieniony (29-08-08 23:29)

 
29-08-08 22:55  Odp: [G] Oeffag (Albatros) D III Ba.253 WAK 8/2006
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Gratuluję! Widzę że bez szprychowych kół nie ma co się pokazywać ;-) Miałeś jakieś problemy z segmentami okołokabinowymi? Napisz coś o cylindrach bo chyba coś przy nich majstrowałeś?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
29-08-08 22:57  Odp: [G] Oeffag (Albatros) D III Ba.253 WAK 8/2006
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Jakiś wysyp albatrosów ostatnio:) ale to dobrze. Sam modelik wyszedł ci elegancko .Chociaż te zdjęcia faktycznie obniżają prawdziwy efekt jaki twoja praca powinna sprawić. Mam sentyment do tego modelu. Mój pierwszy szmatopłat ,aż odżywają wspomnienia:). Tylko gratulować i czekam na leprze zdjęcia.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
29-08-08 23:00  Odp: [G] Oeffag (Albatros) D III Ba.253 WAK 8/2006
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

A to niespodzianka :)
Swojego Albatrosa także dzisiaj skończyłem, i umieściłem w konkursowej galerii ;)

Gratuluję świetnego modelu :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
30-08-08 12:24  Odp: [G] Oeffag (Albatros) D III Ba.253 WAK 8/2006
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dodaję jeszcze zdjęcia zrobione w dziennym świetle. Nie są najlepsze ale za to inne ;).




Segmenty kadłuba były zupełnie bezproblemowe, choć irytowało mnie żmudne wydziobywanie otworów w segmentach "silnikowych". Trochę za dużo wręg jak na mój gust, więc połowę wyrzuciłem. I tak ich nie widać :). Wnętrze wykleiłem za to kolorowym, gazetowym papierem. Wzmacnia to konstrukcje i załatwia sprawę retuszu.
Cylindry silnika dostały owijkę z lnianej nici na głowicach. Teraz użyłbym raczej cyny - jest gładsza. Jednak po pomalowaniu "gunmetalem" całkiem nieźle chyba to wygląda.
Z dodatkowych rzeczy model dostał szprychowe koła, dwie dodatkowe linki przy lotkach, trochę inne "obrębienie" kabiny, pasy bezpieczeństwa, kratkę na chłodnicy i nie zaznaczoną na schematach cynową "rurkę" z chłodnicy do kadłuba.
Więcej grzechów nie pamiętam :).

Pozdrawiam i miłego oglądania !

--

Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

Post zmieniony (30-08-08 12:39)

 
30-08-08 14:47  Odp: [G] Oeffag (Albatros) D III Ba.253 WAK 8/2006
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć piotter!
Widzę, że jednak nie zrezygnowałeś ze swojego hobby i bardzo dobrze :) Dawno się nie odzywałeś na forum. Kolejny szmatopłat do twojej kolekcji wychodzi bardzo fajnie. Mam nadzieję, że może znajdziesz więcej czasu i skleisz coś szybciej, coby cieszyć nasze oczy!
Gratuluję i pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024