FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-08-08 09:20  [Galeria]Współczesny samochód pancerny Fennek
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Model: Fennek
Skala 1:25
Wydawca: Tri Krapki (Ukraina) - dostępny w GPM.
Cena: 16 zł


Ponieważ strasznie mi się ten model podobał, a napatoczył się urlop, postanowiłem go popełnić mimo, że wydawca postarał się, żeby to nie było łatwe. Model mocno odstaje od standardów do jakich ostatnio przyzwyczaili nas wydawcy. Największe wady to:
- druk niczym odbitka ksero :)
- szczątkowy szkielet (ja dorabiałem go samodzielnie)
- brak elementów zawieszenia oraz wnętrza (w oryginalnej wycinance szyby są papierowe)
- miejscami mocne uproszczenia (np. brak klamek do drzwi...)
- niedoskonałości pasowania elementów sięgają nawet 1-2 mm !!!! (np. przednia szyba, składająca się z 3 cześći - każda ma inną wysokość, co uniemożliwia spasowanie w całość)

Wszystko to powoduje, ze wykonanie tego modelu w standardzie jest raczej niemożliwe. Ja od siebie dodałem np. szkielet, bieżnik kół, szyby w oknach, nity na pancerzu, mnóstwo drobnych elementów (np. wypukłe lusterka).
Niezależnie od tych kłopotów cieszę się, ze stoi na mojej półce - tym bardziej, że budowa trwała tylko miesiąc.
A oto efekty:








--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
13-08-08 10:06  Odp: [Galeria]Współczesny samochód pancerny Fennek
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Super super sprawa. Nie jestem specjlanym fanem współczesnych pojazdów, ale przed takim kunsztem modelarskim chylę czoła do ziemi:-) Gratulacje, wspaniała robota:-)

Pz.35(t) z WAK-u też malujesz, czy standard?

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-08-08 12:48  Odp: [Galeria]Współczesny samochód pancerny Fennek
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Dzięki za miłe słowa.
35(t) już skończony i pomalowany (sygnaturka jest nieaktualna). Przyszedł czas na CHI-RI.

W tej chwili uznaję tylko malowanie. Modele wychodzą naprawdę dużo lepiej i są bliższe oryginałowi. Taka technika umożliwia też dorabianie własnych elementów i używanie materiałów innych niż papier, które lepiej odzwierciedlają rzeczywisty element. Oczywiście papier jest głównym budulcem i niech tak pozostanie.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
13-08-08 13:26  Odp: [Galeria]Współczesny samochód pancerny Fennek
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pięknie. I podejście do tematu najbliższe mojemu.

Taka walka z błędami, poprawki i dorabianie elementów, w jeden misiąc....

Do tego naprawdę piękny efekt końcowy. Szkoda tylko, że brak pełnej relacji.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-08-08 13:32  Odp: [Galeria]Współczesny samochód pancerny Fennek
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Niestety mieszkam na budującym się osiedlu, na którym jeszcze nie ma infrastruktury telekomunikacyjnej, dlatego internet mam póki co tylko w pracy - stąd brak relacji...

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024