FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-08-08 12:27  [R/G] Curtiss P-6E
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam
w mojej pierwszej relacji, której tematem jest model samolotu myśliwskiego Curtiss P-6E "Hawk" wydany przez WAK. Projektantem modelu jest pan Maciej Lewan, a sam model jest wydany w skali jedynej słusznej 1:33...
Malowanie modelu przedstawia samolot z 17 th Pursuit Squadron "Snow Owls".
Nieśmiertelna okładka:



Niestety nie będzie zdjęć podklejonych i wyciętych wręg , za to będzie zdjęcie wyciętych ale nie sklejonych segmentów kadłuba



a tu segmenty sklejone i ułożone w "wieże", jeszcze bez wręg, które niestety jeszcze schną...



i kadłub rozłożony na "czynniki pierwsze:



No i jeszcze kilka fotek posklejanych już ze sobą segmentów kadłuba, oczywiście oprócz dwóch kabinowych, które zostaną połączone w całość po wklejeniu w nie kokpitu.



no i jeszcze zbliżenie na wyrzutnik rac spadochronowych



To na razie tyle. Uaktualnienie będzie jak skleję kokpit, a ile to potrwa, to niestety nie jestem w stenie przewidzieć.
Oczywiście wszelakie uwagi jak i konstruktywna krytyka mile widziana jest...
Dziękuję wszystkim za uwagę i cierpliwość.
Pozdrawiam
Berni.

--

Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

Post zmieniony (17-09-09 15:35)

 
10-08-08 20:01  Odp: [R] Curtiss P-6E
Monster sQbee   

A ja proponowałbym poczekać i zmusić Wydawcę do wydania erraty - czwarty segmeny kadłuba ma czarny nadruk w miejsce czarnobrązowego - może to zrobiz przy okazji jak to robią inni - surperrenomowani Wydawcy będący nawet obiektem kultu



Post zmieniony (10-08-08 21:27)

 
10-08-08 20:12  Odp: [R] Curtiss P-6E "Hawk" wyd. WAK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Monster ja już o tym wspominałem przy okazji zapowiedzi...
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=126392&t=126392#reply_126392
...i co?, no cóż wszystko jasne.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-08-08 21:13  Odp: [R] Curtiss P-6E "Hawk" wyd. WAK
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To fakt mój egzemplarz też ma tą wadę, ale to raczej pierwsze segmenty mają błędną fioletowo-brązową czerń ?

--


 
10-08-08 21:28  Odp: [R] Curtiss P-6E "Hawk" wyd. WAK
Monster sQbee   

Radus - może i maasz rację ale neich wydadzą erratę do jednego segmentu i będzie dobrze.

 
20-08-08 11:43  Odp: [R] Curtiss P-6E "Hawk" wyd. WAK
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Oto ciąg dalszy moich wypocin. Jakoś nie miałem ochoty zabierać sie za kokpit pilota, wiec na tapetę wziąłem stateczniki oraz pierwszy segment kadłuba, który nie ma co ukrywać wyszedł mi fatalnie. Co do pasowania poszczególnych elementów modelu to standardowo wręgi okazały sie za duże, a na styku statecznika pionowego prawego wyszła mi szpara wiec ja troszkę zglutowałem i podmalowałem ale pewnie to z mojej niedokładności wynikło...:
Pierwszy segment kadłuba to chyba poza owiewkami najtrudniejsza do uformowania część w modelu, mi ona zupełnie nie wyszła.
Może koledzy doradzą jak pozbyć sie tych przykrych wgłębień na styku segmentów 1 i 2?
No a teraz czas na fotki:



I oto zmasakrowana cześć przednia z wklejonymi wnękami km-ów:



Teraz chyba pora wziąć sie kabinę pilota, no ale o tym to w następnym odcinku...
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
24-09-08 13:21  Odp: [R] Curtiss P-6E "Hawk" wyd. WAK
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam w następnej części mojej żenującej relacji.
Tym razem udało mi się zlepić do kupy kadłub. Opracowany jest on metoda na "dwie wręgi" i mimo wspólnego obrabiania przylegających wręg w jednym segmencie pasowały do poszycia a w drugim już nie bardzo i wymagały one dalszej nieznacznej obróbki co wpływało na późniejsze spasowanie poszczególnych segmentów w cały kadłub. Oczywiście w grę wchodzi również moja niedoskonałość i niedokładność, co rzutuje na taki a nie inny wygląd kadłuba.
A teraz czas na fotki:



I jeszcze jedna fotka pierwszego wykonanego osobiście "oszklonego" cyferblatu...



Następnie na warsztat zamierzam wziąć chłodnice pod kadłubową i dolne płaty.
Mimo, ze nie jestem zadowolony z wykonanej przeze mnie pracy zamierzam ukończyć ten model.
Do zobaczenia w następnym odcinku taniej relacji jakością porównywalnej z wenezuelskim serialem...
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
24-09-08 15:14  Odp: [R] Curtiss P-6E "Hawk" wyd. WAK
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Berni napisał:

> Witam w następnej części mojej żenującej relacji.
> Do zobaczenia w następnym odcinku taniej relacji jakością
> porównywalnej z wenezuelskim serialem...
> Pozdrawiam.
>
> --

Dobre :), ale lepiej tak nie pisz bo zaczną Cię pocieszać i dopiero zacznie być żenująco :)

A samolocik wychodzi całkiem fajnie.

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
28-09-08 18:15  Odp: [R] Curtiss P-6E "Hawk" wyd. WAK
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam w kolejnym odcinku wenezuelskiego serialu...
Pewnie masz rację kolego : )

A teraz czas na fotki...
Oto szkielet skrzydeł:


A teraz kadłub z przyklejonymi już skrzydłami, niestety nie mam fotek skrzydeł przed przyklejeniem, bowiem zapomniałem o ich zrobieniu.
Model został polakierowany już jedną warstwą lakieru w szpreju. Ostatecznie, już po całkowitym sklejeniu model będzie polakierowany lakierem matowym Humbrola.





dziękuję za cierpliwość w oglądaniu mojego "dzieła".
Do zobaczenia w następnym odcinku...

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
28-09-08 22:45  Odp: [R] Curtiss P-6E "Hawk" wyd. WAK
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Coby nie mówić to wygląda coraz bardziej zachęcająco! A i fotki jakieś lepsze :-) Pozdrawiam!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024