FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-08-08 00:27  [R/G] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Witam! Jako że ostatnio na forach w modzie jest robienie dwóch modeli w jednym wątku, więc pomyślałem: czemu nie? A że nie tylko mi taki pomysł kołatał się po głowie, że jednemu jakoś tak nie bardzo i motywacja mniejsza i w ogóle kiepsko, raźniej we dwóch (ok, już dość usprawiedliwiania się ;-) ) więc zakładamy oto ten wątek!

Czego wątek dotyczy? Oczywiście całkiem jeszcze świeżego P-38H Lightning z WAK, w opracowaniu Łukasza Fuczka. Okładeczka:





O samym modelu w 2D już sporo było mówione w wątku z zapowiedzią, wiec tutaj sobie daruję. Może jedynie wspomnę o tym, że wydany jest jak dla mnie na nieco za cienkim papierze, ale nie jest tragicznie. Samolocik jak tylko wpadł mi w ręce od razu powędrował na matę, później domówiłem sobie laserki i jakoś ciągnę do przodu. Ale o tym za chwilkę...

A teraz oddaję mikrofon koledze Toniemu! Halo, halo!

--

na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

Post zmieniony (28-03-09 23:49)

 
09-08-08 00:31  Odp: [R/G] Lockheed P-38H 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Ja również witam wszystkich potencjalnych gości tej nietypowej relacji z budowy tego pięknego(moim zdaniem najpiękniejszego)myśliwca II wS.:-)
Pomysł prowadzenia w taki sposób relacji wpadł nam do głowy w trakcie budowy Hurasia,kiedy to dzieląc się swoimi radami i spostrzeżeniami wzajemnie uzupełnialiśmy się klejąc ten model:-)Może warto więc powtórzyć to samo ale z innym modelem w "świetle jupiterów" i mam nadzieję przy pełnej widowni
Kroolo przejmij stery.
.
Co Wy na to ?

Pozdrawiam Toni

--

Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)



Post zmieniony (02-06-09 23:02)

 
09-08-08 00:33  Odp: [R] Lockheed P-38H 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Złapałem ster! A więc czas zacząć:


Najpierw zająłem się tym, czego nie lubię: rzeczami wyposażenia kabiny i przedziału uzbrojenia:



Jak polepiłem taśmy i skrzynki amunicyjne wziąłem się za szkielet, jeszcze bez laserów, i powklejałem skrzynki na swoje miejsce:



I od spodu:


Jak widać na fotkach farba do retuszu jest zupełnie inna niż być powinna. Gołym okiem wygląda to nieco lepiej, zwłaszcza że niewiele widać retuszowanych miejsc ;-) Cóż - tym razem nie trafiłem z żadną gotową interior green 0 ani ModelMaster, ani Agama nie pasują. Pierwsza za jasna, druga za ciemna - lepiej samemu wymieszać tempery, ale jakoś nie miałem siły i ciemno już było...

Jakieś skrzyneczki...



A tak robiłem tablicę przyrządów: wyciąłem część która będzie na wierzchu, wydziubałem otworki i je wyretuszowałem, na część spodnią nakleiłem folię i złożyłem wszystko razem:



I zacząłem to wszystko upychać w szkielecie:



Jak na razie wszystko pasuje, z błędów znalazłem brak koloru na cz. 24L i nie zasygnalizowano że należy rozciąć wręgę 11. I nie jestem pewien czy było oznaczenie aby cz34 nalepić na tekturę, w opisie jest, na arkuszy chyba nie bo wpadłem na pomysł żeby wzmocnić to brystolem...

To tyle! A co na to współpracownik? ;-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
09-08-08 00:40  Odp: [R] Lockheed P-38H 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Skoro słowo wstępne mamy już za sobą więc nie zwlekając przechodzę do meritum tej relacji.Na początku jak to zwykle w takich przypadkach bywa poskładałem szkielet kabiny.Jak łatwo zauważyć korzystam z zestawu laserek i wszystko pięknie się poskładało(jak klocki lego)Zauważyłem tylko brak otworu we wrędze 13 na wypust wręgi 14 i trochę musiałem pokombinować przy wrędze 9.Ostatecznie stanęło na tym przeciąłem ją na pół i wklejałem podobnie jak wręgę 9a.Następnie przystąpiłem do wyposażenia kabiny(pomimo że instrukcja mówi inaczej)a to z prostego powodu,chciałem najpierw uporać się z tymi d.....robiazgami gdy mam do tego lepszy dostęp.
Stelaż fotela umieściłem na małym postumencie gdyż ten z szablonu okazał się u mnie(podkreślam u mnie)za krótki a nowego nie chciało mi się robić.
Trochę się jednak rozpisałem.......sory,czas najwyższy na foty:


Relację tą dedykuję autorowi czyli Łukaszowi F.,który to po moim wielomiesiecznym molestowaniu opracował ten model.Byłbym nieskromny gdybym sobie przypisywał fakt że model ten ujrzał światło dzienne,bo domyślam się że takich jak ja było więcej.Dzięki chłopaki kimkolwiek jesteście bo dzięki temu mamy wspaniały model rasowego myśliwca:-)
Łukaszu wielkie dzięki za spełnienie moich modelarskich marzeń!
A czy te marzenia przekształcą się w realny model czas pokaże.
Ciąg dalszy nieodwołalnie niebawem nastąpi:-)

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
09-08-08 00:53  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Z miłą chęcią będę zaglądał do tego wątku. Fajnie to zorganizowaliście.
Co do molestowania - to prawda - Toni kazał mi go zrobić pod groźbą! Więc spełniłem tą prośbę! A co miałem zrobić, jak trzymał "klemę" nade mną;-)))
pozdrawiam Was serdecznie!

--

 
09-08-08 15:47  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Miło mi powitać pierwszego gościa a jednocześnie samego AUTORA!
A z tą "klemą" to bez przesady,bo była to mała niepozorna............. "sztachetka":-))))
Zobaczymy jak pójdzie budowa,ja w razie czego zachowam sobie to w/w narzędzie przymusu bezpośredniego na wszelki wypadek :-))))

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
09-08-08 20:55  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajny sposób prowadzenia relacji!!!! To ja też się dosiadam do oglądających. Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam.

 
09-08-08 21:59  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Widzę, że prowadzicie identyczną relację, jak niegdyś ja z Markiem :) Ciekawe samolociki się zapowiadają. Rzeczywiście Ligtning to samolot któy robi wrażenie, jedyny w swoim rodzaju. Życzę powodzenia w budowie i obyście szczęśliwe ukończyli swoje modele !

--

 
10-08-08 16:12  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

No i wychodzi na to, że to będzie bardzo ciężki model....





Mam zamiar jeszcze skorzystać z podpowiedzi Toniego i wepchać trochę ołowiu również do skrzynek amunicyjnych :-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
10-08-08 18:42  Odp: [R] Lockheed P-38H Lightning 2w1 :-)
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cieszy mnie niezmiernie że widownia powoli się zapełnia:-) Witam!
Panczo o Twojej relacji nie wiedziałem(pewnie mnie jeszcze nie było na tym internetowym świecie:-))Może wrzucisz linka to sobie popatrzę jak taka formuła prowadzenia relacji się sprawdziła.
A teraz do rzeczy ; skoro rozruch mamy już za sobą czas na kolejną aktualizację.
zabrałem się teraz za dokończenie wyposażenia kabiny.Żeby ułatwić sobie pracę cz.29 podzieliłem na dwie połowy(zrobiłem to dopiero po podklejeniu częściami wewnętrznymi).Mogłem teraz spokojnie wyposażać boczne ściany kabiny.Na pierwszy ogień poszła prawa burta:

Po zamontowaniu wygląda to tak:

Lewą zrobiłem nieco inaczej a to z powodu tego , że panele boczne łączą się i z boczną ścianką i z podłogą.Nie zaryzykowałem przyklejania tego do bocznej ściany bo nie ufałem zbytnio swojej precyzji:-)Tak więc boczne panele znalazły się na podłodze a potem zakryłem to lewym poszyciem:

Dźwignie zostały wykonane tylko z jednej warstwy kartonu bo z dwóch (tak jak jest w wycinance)wydawały mi się one za grube.
No a potem poszło już z górki:-)najpierw tył a potem przód.Trochę za późno koledzy rozpoczęli tutaj dyskusję na temat wyglądu tylnej szyby bo miałem już ja wklejona w poszyciu,niemniej jednak udało mi się narysować na niej (ostrzem igły)miejsca łączeń , tak jak było to zasugerowane w dyskusji:-)
Poszycie pasowało wzorowo z jednym tylko wyjątkiem.musiałem skrócić go nieco na dole przedziału uzbrojenia.Nauczony smutnym doświadczeniem nabytym w trakcie budowy Halowego Lightninga(model po sklejeniu opadał mi na ogon i musiałem rwać dziób samolotu by go dociążyć)w miejscach gdzie tylko się dało poupychałem obciążenie z ołowiu.Doskonale nadają się do tego plomby , które po rozklepaniu na krążek grubości około 1 mm można spokojnie ciąć nożycami na żądane kształty i wymiary.Resztę ze ścinków także wykorzystałem wsypując je do skrzynek amunicyjnych.Dziób kadłuba jak i wspomniane skrzynki kleiłem BCG(powoli zaczynam się przekonywać do tego kleju)
No i w sumie wyszło mi coś takiego:



Kroolo że ciężki to fakt,ale za to wiatr nam go nie porwie:-)
To ja wracam do pracy i właczę chyba na wszelki wypadek autopilota skoro współgospodarz był tu przed chwilą i w najbliższym czasie nie przejmie sterów:-)

Pozdrawiam Toni

--

Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)



Post zmieniony (10-08-08 23:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024