FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-07-08 21:53  [Relacja] Avia S-199
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, jest to mój pierwszy post i pierwsza relacja na tym forum. W mojej burzliwej karierze modelarskiej skleiłem kilka plastików oraz Zero z kartonu. Oczywiście chodzi o A6M2 "Zero".
No a teraz przechodząc do głównego wątku. Przedmiotem relacji będzie tytułowa Avia S-199 z "Modelarza kartonowego" wersja 1A - czyli wersja Izraelska. Niestety aparat znalazł się juz po rozpoczęciu budowy wiec nie będzie relacji z budowy kabiny pilota itp. ale nie jest tak źle. No ale ja tu się produkuję a trzeba by pokazać jakieś fotki:


Na początek troszkę historycznie, czyli jak wyglądała ta Avia kiedyś:


No a teraz kilka fotek z budowy:


Zapraszam do komentowania i mieszania mnie z błotem ;)

--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 
19-07-08 15:02  Odp: [Relacja] Avia S-199
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam ponownie.

Od ostatniej relacji minęło kilka dni i model zaczyna przypominać samolot. Sklejone zostało usterzenie pionowe i ster kierunku. Oczywiście nie obyło się bez problemów, ale wszystko wynika z braku doświadczenia.



--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 
08-01-09 20:47  Odp: [Relacja] Avia S-199
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam po dłuuuuugiej przerwie. Niestety z powodu braku czasu musiałem odstawić Avie na bok, jednak teraz mam troszke czasu i zakrywam kolejne białe pola na kadłubie.

No a teraz mizerne zmiany w wyglądzie Avii:


--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 
10-01-09 08:13  Odp: [Relacja] Avia S-199
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Bardzo ładnie. Byle do przodu:)

--

 
10-01-09 11:08  Odp: [Relacja] Avia S-199
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Bardzo fajny samolocik , wykonanie równiez ok.
Mam tylko pytanie co do grubości drążka sterowego , czy aby nie przesadziłeś ?
W rzeczywistości miałoby średnicę dobre 15cm. Czy nie lepiej przerobić , albo zrobic od nowa , zważywszy że kokpit ładnie się prezentuje , a ta rura nieco go zasłania ?
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
11-01-09 14:49  Odp: [Relacja] Avia S-199
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

W sumie racja co do tego "drąga". Postaram się go przerobić. Gdzieś w zapasach mam me-109 z Kartonowego arsenału wiec może pokuszę się o przerobienie. W sumie to mój 3 model i jeszcze się uczę.

Wracając do postępów:
Avia wzbogaciła się w kolelektory, dzisiaj prawe, ale lewe są już przygotowane i czekają na malowanie (na zdjęciach kolektory są czarne wiec je pomalowałem)



--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 
19-01-09 15:52  Odp: [Relacja] Avia S-199
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Egzaminy się zbliżają wiec praca nad samolotem zwolniła, ale coś tam dłubie wiec nie jest tak źle.

Postępy:
Avia posiada już kolektory z lewej i prawej strony, tak więc zabieram się za skrzydła, ale wcześniej tylne koło, tak by tył był już kompletny.



--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 
13-02-09 17:34  Odp: [Relacja] Avia S-199
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam ponownie.

Sesja zakończona, jednak egzamin inżynierski tuz tuż wiec nie ma zbytnio czasu na klejenie, ale w przerwach można trochę podłubać wiec Avia wzbogaciła się w skrzydła. Niestety nie obyło się bez kilku wpadek - mniejszych i większych (największy babol to prawe skrzydło) jednak staram się jak mogę by model ukończyć bo zawsze to jakieś pozytywne doświadczenie. Skrzydła formowane przy użyciu techniki QN-ia zaprezentowanej w relacji z Buffalo. No i chyba to tyle na dzisiaj.



W następnym odcinku:
- postaram się zapełnić wszystkie białe plamy na skrzydłach
- koła

--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 
19-03-09 16:18  Odp: [Relacja] Avia S-199
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kolejna odsłona walki z "Mezek"-iem (czyli mułem).

Znowu przerwa ze względu na lekkie zmęczenie projektem jak i zdobyciem tytułu inżyniera. Obiecane białe pola na skrzydłach zostały zalepione i skrzydła gotowe są na przyjęcie kół jak i luf działek. Tak wiec wypadało by coś pokazać:



Szaleństwa nie widać, ale staram się. W końcu to moje 3 latadło.

--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 
21-03-09 10:35  Odp: [Relacja] Avia S-199
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota AtoL, ten model bardzo mnie interesuje... Zasiadam na widowni i czekam na kolejne zdjęcia z relacji :)

--
Pozdrawiam serdecznie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024