FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-07-08 12:23  [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

Lekko przemeczony budowa kolek Pz1F postanowilem od niego troszke odpoczac ale bedzie to dosc niewielki odpoczynek dlatego iz nie duzo juz tego zostalo. Dlatego w miedzyczasie zaczelem cos nowego. Wybor padl na :
.
Ladne, czytelne rysunki. Oczywiscie standardowo juz opracowanie komputerowe. Autorem jest Stanisław Śliwiński. Tak wiec po CHI-HE, Te-Ke bedzie to moj 3 japoniec w kolekcji. A nie powiem ale planowane beda nastepne.

Na poczatek poszedl szkielet wanny. Czesc dolna nie sprawiala zadnych problemow. Gdzies mialem zdjecia ale mi je wcielo i z aparatu tez. Jak je znajde to oczywiscie wrzuce jeszcze. Natomiast przy czesci gornej juz zaczynaja sie schodki. Po przymiarce okazuje sie ze na zewnetrznych 3bL i 3bP czesciach zle zostaly zaznaczone miejsca laczenia z czesciami 3e. Dobra to jest maly problem. Przymierzylem, przerysowalem, jest ok. Jeszcze sie okazalo ze 3bP i 3bL sa o okolo 1mm za dlugie. No dobra to tez mniejszy problem.

Zapomnialem sprawdzic jeszcze jedna rzecz ktora wyszla juz po oklejeniu. Jezeli ktos bedzie wycinal zaluzje przedzialu silnikowego to warto ostatnie 2 czesci wewnatrz gornego szkieletu pomalowac na czarno.
Skielet gotowy do oklejenia. I tu sie zaczynaja schodki. Okazalo sie ze albo szkielet jest za maly albo poszycie jest za duze tak na oko okolo 2mm. No jedno z dwojga. Nie wiem moze autor modelu by sie wypowiedzial na ten temat. Nie trzymajac sie instrukcji sklejania modelu co widac ze dobrze zrobilem porozcinalem wszystkie elementy poszycia a nastepnie dopasowywalem je do otrzymanego szkieletu wanny. Wiecej pracy bylo z dopasowaniem poszycia po bokach w miejscach montarzowych kol. Rozwiazalem to tak ze podzielilem to jeszcze na 3 czesci. Rozcielem dokladnie w miejscach gdzie koncza sie (tudziez zaczynaja, zalezy jak patrzec) oslony sprzezyn zawieszenia. I czesc wewnetrzna delikatnie przycielem. Jak widac na zdjeciach otwory mocowania zawieszenia pokryly sie z poszyciem.


I to narazie tyle z walki z tym modelem. A teraz wracam do Panzera a walka z japoncem bedzie dalej kontunuowana w weekend.

Pozdrawiam.

--

pozdro.




Post zmieniony (03-03-10 10:04)

 
07-07-08 14:16  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

będę stałym obserwatorem - pozdrawiam : )

 
07-07-08 18:01  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bardzo ciekawy temat na relację!

Jestem niezmiernie ciekaw efektu końcowego, jak ta maszyna się prezentuje. Szkoda że nie zostały nigdzie opublikowane zdjęcia surówki modelu.

Będę tu często zaglądał no i powodzenia w budowie życzę!

 
14-07-08 15:28  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

Ciag dalszy weekendowego zmagania z modele.

Blotniki. Tutaj rowniez sa bledy. Przy przednim prawym blotniku czesc wewnetrzna jest za duza na szerokosci i lekko na dlugosci. Lekartwo: rozciac, dopasowac i kleic. Po lewej stronie jedynie na dlugosci. Nie wiem czy tak powinno byc ale prawy blotnik jest wezszy niz lewy. Jako ze model przedstawia prototyp czolgu ktorego bylo wyprodukowanych kilka sztuk. Wiec ciezko jest znalezc jakiekolwiek informacje. Mam tylko troche zdjec ktore sa w bardzo slabej jakosci a niekiedy przedstawiaja uszkodzone jednostki.

A tak robie zagiecia.
1. Delikatnie na niezadrukowanej stronie po linijce robie naciecie. Tak zeby tylko zarysowac linje giecia.

2. Natepnie biore igle(szpilke) mam taka wieksza od SuperGlue. I przetrasowuje po wczesniej zrobionym nacieciu.

3. Nastepnie juz karton sam sie odpowiednio zagina. Tudziez na wiekszej dlugosci przykladam linijke na niezadrukowanej stronie a po stronie druku delikatnie przejezdzam wykalaczka ewentualnie paznokciem.

Gotowe przednie blotniki.


Jak widac tylnie blotniki wymagaja rowniez korekty. Na szczescie tylko na dlugosci strona wewnetrzna.


Troszke elementow dodatkowych. Typu klapy, zawiasy itp.

Zawiasy tylniej klapy maja zamieniona numeracje. Tj. Lewy i Prawy co nie jest wiekszym bledem.

Blotniki na miejscu.

Na zdjeciach tego bardzo nie widac ale dobrze rowniez podciac blotniki przednie w miejscach laczenia z kadlubem pod katem. Dla mnie juzbylo za pozno i blotniki po bokach uciekaja mi do gory. Ale zeby wytlumaczyc o co chodzi chyba zrobie zdjecie.

Czesc 1c ma dziwnie odrysowane miejsce na napinacz kola napinajacego. Ciekawe czy to sie zejdzie pozniej.


Mam jeszcze pytanie do autora jesli oglada relacje. Czym podkleic wzmocnienia wiezy bo maja tylko numeracje a oznaczen co do grubosci kartonu nie ma.

Narazie tyle.

--
pozdro.


 
14-07-08 16:17  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


- wykasowane przez admina -

Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

Post zmieniony (18-07-08 10:46)

 
29-07-08 18:52  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
maniek   

Czesc Struna
a nie masz wrażenia że zameiniłeś cześci stronami i te białe pola powinny być po wewnętrznej stronie?

--
08/15

 
30-07-08 11:42  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Maniek a mozliwe musze to sprawdzic. Na szczescie da sie to jeszcze poprawic. Narazie u mnie zastoj w modelach a co innego w pracy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprawdzilem wczoraj w domciu model i jest tak jak powinno byc wg. instrukcji.

.
Odwrotnie tez nie moze byc dlatego ze czesc 12 do ktorej wyrysowane biale pole by pasowalo jest plaska. Ale bedzie to dalej widac.

Tak wiec z mojej strony jest ok. Zrobie oslony napinaczy kola napinajacego to zobaczymy jak to sie zejdzie.

pozdro.




Post zmieniony (31-07-08 10:01)

 
13-10-08 10:37  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

No to powrocilem do japonca i "łikendowego" klejenia.

Zrobilem troszke duperelek.

Wzielem sie rowniez za wiezyczke. Szkoda ze nie ma ona szkieletu jak kadlub skoro nie ma wnetrza bylo by to lepszym rozwiazaniem. Tutaj jest rowniez pojawily sie niespasowania, ale sa one tak drobne ze kazdy powinien sobie z nimi poradzic. Najbardziej jednak mialem problem z podstawa wlazu. Okazalo sie po sklejeniu iz cz. 34a jest za mala do 34b. wiec sa 2 mozliwosci albo nie wklejac 34a, albo poprzycinac listki 34b aby pasowaly na 34a.
Od autora dostalem informacje iz czesci 32a,b,c,d,e,f,h,k,l powinny byc wydrukowane na kartonie a nie na cienkim papierze. Tak wiec najlepiej podkleic je bristolem. Ja czesci 32k,h podkleilem kartonem 0,5mm odpowiednio podszlifowujac krawedzie wpasowalem do wiezyczki.

Widok na calosc.


I to narazie tyle w tym odcinku.

--
pozdro.


 
13-10-08 10:57  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No nie chciałbym sie czepiać ale aż się prosi powycinać i przeszklić wizjery w wieżyczce dowódcy.

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
29-12-08 12:51  Odp: [R] Type 5 CHI-RI - Modelik - zmagania weekendowe.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

Dzis niewielka aktualizacja japonczyka.

Uklad kola napedowego. Jak narazie bez wiekszych problemow. Trzeba niektore elementy delikatnie doszlifowac.

I narazie zalozone na sucho.

Kolo napedowe.
Jak narazie szlo ladnie i pieknie ... do czasu.

Tu nalezy srednice wewnetrzna czesci 22d delikatnie zeszlifowac tudziez przyciac, ale delikatnie ja troszke za duzo dalem czadu i musze teraz wypelnic na kolejnym zdjeciu widac wikol jeszcze nie zaschniety a na to pojdzie farbka. Mam nadzieje ze nie bedzie tego bardzo widac jak zlozy sie w jedna calosc.
Szkoda ze czesc 22c nie ma dodatkowo wregi w srodku ja sobie dorobilem. A pomoglo by to utrzymac centrowanie kola.

I na koniec jeszcze goferki do tego modelu jakie zakupilem sobie.


pozdro.

--
pozdro.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024