FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-06-08 22:05  [R] ORP Piorun { z katastrofą..}
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam

Za model Pioruna z MM-a zabrałem się zauroczony smukłymi niszczycielami.
Pretekstem do jego budowy była chęć "przetrenowania" na kartonie BCG - te wszystkie kanciaste nadbudówki i jakieś maleńkie "cosie" na pokładzie powinny się świetnie do tego nadawać.
W związku z tym sam kadłub skleiłem posługując się Hermolem ;). W końcu ten klej lubię najbardziej i najlepiej się z nim czuję.
Kadłub zrobiony, eksperymentowałem sobie powoli na nadbudówkach, knując jak i z czego zrobię relingi i maszty i nagle...
TRRACH !

Katastrofa! Piękny "szczupak" z komody prosto na dziób ...



Powiem tak :
Ten model to może żadna rewelacja, ale szkoda mi pracy i serca jakie w niego włożyłem.
Mimo krowich żeber i zbyt wyraźnych spoin chcę go wyremontować. Zniszczenia nie są ( chyba..) aż takie duże.
Może macie jakieś sprawdzone pomysły na takie wypadki ?
Chętnie posłucham sensownej rady.

I jeszcze efekty moich zmagań z BCG.
Nadbudówki nie są skończone i nie wszędzie jest retusz.


Po pierwszych trudnościach jestem zaskoczony tym jak łatwe i czyste jest posługiwanie się tym klejem. Dla mnie efekty są więcej niż zachęcające.

Miała to być relacja nieco krótsza niż normalnie, bo chciałem pokazać coś więcej niż okładkę i wycięte wręgi. Relacja więc będzie bo ten model skończę - choć nie wiem kiedy.

Dzisiejszy wypadek trochę mnie zdołował, ale w końcu niszczyciele są piękne...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
01-07-08 17:43  Odp: [R] ORP Piorun { z katastrofą..}
Monster sQbee   

Na Twoim miejscu porzucałbym mięsem i ..............kupił drugi model - biorąc pod uwagę wkład pracy przy remoncie tak uszkodzonego kadłuba przy raczej wątpliwych efektach......jeszcze jak dobrze zrobisz resztę, to lepiej wydać to kilkanaście złotych niż później patrzyć na TEN remontowany dziób.

 
01-07-08 19:41  Odp: [R] ORP Piorun { z katastrofą..}
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dziś przeglądałem drugą wycinankę z Piorunem i coś w tym jest. Tym bardziej, że dziś zaznaczyłbym bulaje i może ryfle.
Muszę to jeszcze przemyśleć...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024