FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-06-08 17:39  [Galeria] Jelcz Berliet PR-100 - Modelik
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Witam wszystkich modelarzy, model został wydany w skali 1:25 pod nr : 12/07.Zaraz po wydaniu zakupiłem i zabralem się do pracy bo temat bardzo ciekawy ,autobusów jak na lekarstwo : ) .przy klejeniu skorzystalem po raz pierwszy z wręg laserowo ciętych i uważam je w tym modelu za bardzo pomocne ze względu na cienkie paseczki między oknami,Model bez problemów jak dla mnie ,posiada wiele uproszczeń ale efekt końcowy sami oceńcie-zapraszam....


Post zmieniony (25-08-18 21:52)

 
26-06-08 08:37  Odp: [Galeria] JELCZ-BERLIET PR-100 "MODELIK"
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

A ja jeździłem :-) Pamiętam, jak w środku wszystko skrzypiało w czasie jazdy. Następca tego autobusu - Ikarus, wydawał się przy nim szczytem techniki :-)

 
26-06-08 23:37  Odp: [Galeria] JELCZ-BERLIET PR-100 "MODELIK"
greg   

Kolejny ciekawy model nam udostępniłeś. Może trzeba było mu jednak trochę zwaloryzować wnętrze , bo takie trochę mało realistyczne jak na polskie warunki( choćby popisać i pociąć siedzenia ). A tak na marginesie, to jak wygląda jeden normalny dzień / tydzień Twego twórczego modelarsko życia?. Ty sypiasz coś?

 
27-06-08 07:00  Odp: [Galeria] JELCZ-BERLIET PR-100 "MODELIK"
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Witaj greg ,sypiam normalnie po 7 godz. większość modeli została wykonana juz jakiś czas temu,więc wysyp fotek może zmylić -dzieki za zainteresowanie -pozdrawiam wszyskich modelarzy...
ale ciągle mam za mało czasu na moje ukochane Hobby -jest jeszcze tyle do sklejenia : ))

 
27-06-08 08:40  Odp: [Galeria] JELCZ-BERLIET PR-100 "MODELIK"
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Origami, trzeba było przejść etap z Jelcza( ogórka) i Sana na Berlieta i Jelcza PR, to wtedy przesiadka na Ikarusa wydawała się tylko malutkim kroczkiem ;-)

Staszek gratuluję tak bogatej kolekcji, kiedyś Ty to zrobił no i gdzie to wszystko trzymasz ? :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
27-06-08 09:31  Odp: [Galeria] JELCZ-BERLIET PR-100
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

greg
trzeba było mu jednak trochę zwaloryzować wnętrze

Jest waloryzacja. Looknij na czwarte zdjęcie i na nim na kasownik w głębi.
Toż on ma przełamaną wajchę! Widać wóz "nówka sztuka" i pierwszy dzień na linii ;-)

A w ogóle Stanisławie gratuluję. Wspaniały wysyp galerii. Miło pooglądać :-)
Ale mam pytanie - czy przeoczyłem, czy nic pływającego nie "popełniłeś".

--

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

Post zmieniony (27-06-08 11:05)

 
27-06-08 11:47  Odp: [Galeria] JELCZ-BERLIET PR-100 "MODELIK"
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

vwsmok czy Ty mnie prowokujesz? : ))) -pozdrawiam...

 
27-06-08 12:09  Odp: [Galeria] JELCZ-BERLIET PR-100 "MODELIK"
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ani trochę!
Po prostu przegapiłem. Lookłem w Twoje galerie MM i znalazłem dwa pływadła.
A zapytałem, bo odnoszę wrażenie, że kleiliśmy w podobnych czasach :-)
Łapało się MM w kiosku, do domu i za nożyczki chwyć!
Z kolegami kleiliśmy jak leci, a u Ciebie dostrzegam już wtedy pociąg raczej do "ziemi i powietrza". Wody jakby mniej ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
27-06-08 12:54  Odp: [Galeria] JELCZ-BERLIET PR-100 "MODELIK"
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

wvsmok w pełni sie z Toba zgadzam, stateczki są za duże i wiele więcej robótki przy nich, Yamato z AH skleilem i wymienilem na MM do kolekcji jeszcze w latach 90-tych. Santa Maria z MM poszla pod nóżkę płci słabszej w chwilach "stresowych" to było dawno dawno temu i juz nie pamiętam więcej ; )) .Pozdrówka dla wszystkich : )

 
02-07-08 11:42  Odp: [Galeria] JELCZ-BERLIET PR-100
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

stanisław.z piszesz ze stateczki są za duże.
Przecież tym pojazdom też wiele nie brakuje.
Weźmy chociaż taki autobus, albo scuda którego prezentujesz w innej galerii.

Co do autobusu to jak także zakupiłem zaraz po wydaniu i nie czekając na ocenę wystartowałem z budową. Natknąłem się po drodze na kilka problemów, ale jakoś się udało.
Widzę, że u ciebie szyby bocznych okien, podobnie jak u mnie, się wypaczyły.
Całość sprawia super wrażenie.

Stwierdzeniem, że "autobusów jak na lekarstwo" trafiłeś celnie.
w swojej kolekcji posiadam aż dwa:

Polecam tego fiata także z modelika bardzo fajnie się go klei.

A teraz pozostaje czekać na jakiegoś autosana czy jelcza pr110.

Pozdrawiam serdecznie.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (02-07-08 11:48)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024